niedziela, 16 stycznia 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 9478 wyświetleń

Program 45/50 PLUS

POWIATOWY URZAD PRACY W GRAJEWIE 10 lipca 2008 rok rozpoczął realizację Programu 45/50 PLUS

Priorytetowym celem Programu 45/50 PLUS jest przywrócenie zdolności zatrudnieniowej, objęcie działaniami aktywizującymi oraz umożliwienie podjęcia i utrzymania zatrudnienia przez osoby bezrobotne w wieku niemobilnym tj. powyżej 45 roku życia, ze szczególnym uwzględnieniem bezrobotnych powyżej 50 roku życia, którzy w świetle art. 49 pkt 3 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy zostali uznani za osoby znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy.

 Program kierowany jest do osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Grajewie będących w wieku niemobilnym tj. powyżej 50 roku życia, którzy w świetle art. 49 pkt 3 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy zostali uznani za osoby znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy.

 Działania podejmowane w ramach programu:

    Szkolenia połączone z programami przygotowania zawodowego w miejscu pracy – 11 osób
    Refundacja pracodawcy kosztów zatrudnienia bezrobotnego – 7 osób 
    Szkolenia połączone z utworzeniem miejsca pracy u pracodawcy – 2 osoby
    Szkolenia połączone z przyznaniem środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej – 2 osoby

Szczegółowe informacje uzyskacie Państwo w PUP w Grajewie w pokoju nr 10 bądź też pod numerem 086 261 30 17

 

Komentarze (8)

raptem okazalo sie ze ludzie w wieku 4 5 sa poszukiwani na rynku pracy ,gdyz mlodzi wyjechali zagranice ,a jeszcze niedawno smiano sie z nich mowiac ze .....rozaniec i do kosciola, ze za starzy a teraz co? potrzebni? trzebas ich szkolic? ech zycie

program moze i jest tylko nic za soba nie niesie,PUP wGrajewie proponuje no i owszem "prace" w ramach przygotowania zawodowego 50 letniej kobiecie sprzatanie ,i dziwia sie ze ta nie wykazuje entuzjazmu,no bo i z czego ? bedzie tyrac 6 miesiecy ,bedzie "na posylki" i tak sie przygotuje zawodowo ze nikt jej tych miesiecy nie policzy ani do zasilu ani do emerytury,ale niech bedzie szczesliwa ,bo pracuje a z czego>? a z tego ze raptem50 jest poszukiwana osoba

Przyszła koza do woza. Jeszcze niedawno pracodawcy kręcili nosem na 45 i mieli w czym wybierac. Teraz role się odwróciły i bardzo dobrze. Młodych zabrakło do ciągania skrzynek w sklepach to teraz "program uruchomili"..., a niestety doświadczenie ma to do siebie, że tak łatwo na zwiędłą marchewkę nie da się nabrać.

Dziesięć lat temu usilnie szukałam jakiejkolwiek pracy.Mówiono mi wszędzie, proszę czekać zadzwonimy.Wiedziałam,że nic z tego.Nawet w naszym Urzędzie Pracy nikt się nie interesował mówiono proszę pani młodzi nie mają pracy a pani niech spróbuje otworzyć własny interses.Dzisiaj jak mam 56 lat to i owszem ,widzą i mnie, ofert pracy mam dużo a są to oferty pracy przeważnie w handlu i czasowe w barach i ośrodkach wczasowych.Ale niestety ja już do fizycznej pracy to się nie nadaje.Zdrowie szwankuje.Nie chcę zatrudnić się i przebywać na zwolnieniach lekarskich,bo to też nie na dłuższą metę.Jeżeli ktoś chce i ma zdrowie pracować w handlu to pracę i sam znajdzie nie potrzebni są fachowcy z UP.

Przeszkolenie w miejscu pracy tzn.gdzie i na czym to ma polegać?Szmatą i miotłą to chyba każdy umie się posługiwać ,bez przeszkolenia!?Po co udawać szkolenie ?

JESLI KTOŚ CHCE PRACOWAĆ BEDZIE PRACOWAŁ NAWET MAJAC 50 LAT. A LUDZIE SIOE NAUCZYLI NARZEKAC I BRAC ZASIŁKI. I WŁASNIE TEGO SĄ EFEKTY NA FORUM.WEZCIE SIE DO PRACY I NIE JĘCZCIE.

tu nikt nie jeczy tylko wypowiada swoje zdanie

Zdesperowane pięćdziesiątki ruszajcie do pracy!!!Młody nie podejmie się takiej pracy,bo płaca =zasiłek,a stary tu ma dom ,itp,więc i byle co niech bierze i się cieszy!11 osób bę dzie "wyszkolonych"!!!GRATULACJE!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.