Wiadomości

  • 22 komentarzy
  • 12653 wyświetleń

Problem ze śmieciami

34 podlaskie samorządy mają duży problem ze śmieciami. Nie mogą wywozić odpadów na dotychczasowe wysypiska, bo z końcem roku upłynął termin na dostosowanie ich do standardów unijnych.

Samorządy mają więc do wyboru - magazynowanie odpadów albo podpisanie umowy z innym samorządem lub firmą. Część wysypisk - ponad 40 - będzie mogło funkcjonować, o ile spełnią unijne wymagania.


Zamknięto wysypiska obsługujące Augustów i Grajewo. Odpady produkowane w sumie przez ponad 50 000 mieszkańców trafiają teraz do Sokółki. Co ciekawe, to miasto także musiało zamknąć swoje wysypisko. Uzyskało jednak zgodę na czasowe magazynowanie odpadów.

Na czasowe magazynowanie zdecydowały się także samorządy Hajnówki i Krynek. Wystarczy na to zgoda odpowiedniego starosty, ale trzeba mieć pomysł na to, co za rok – czy maksymalnie 3 lata – z tymi swoistymi magazynami zrobić. Najczęstszym wyjściem jest wybudowanie zakładu zagospodarowania odpadów. W planach taką inwestycję mają na razie Grajewo i Sokółka. (akk) - informacja Polskiego Radia Białystok


fot.e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 września 2022

LXIV sesja Rady Powiatu (30.09)

poniedziałek, 26 września 2022

Ełk: zaginął Youssef Elhouil

Komentarze (22)

Jak zwykle budzimy się z ręką w nocniku. Gdy kandydowałem kilka lat temu na prezesa spółki zwanej PUK podkreślałem ten temat. Przedstawiłem rozwiązanie mówiąc że za jakiś czas będzie problem. ...

Co zrobiły "władze" wiedząc o tym problemie-za ich lenistwo mieszkańcy zapłaca więcej np. czynszu

pod UM wyrzucać śmiecie a straż miejska niech pilnuje.

gdzie były władze miasta,gdzie byli radni, ..

I w takiej sytuacji wychodzi niekompetencja władz Grajewa i Powiatu.

podatnik - władze załatwiły kasę na budowę nowego wysypiska i sortowni !! MAŁO ?

TEN PROBLEM NIE JEST OD DZIŚ .Nie wiem czym wytłumaczą nasi podkreślam nasi radni podwyżkę.
Wydaje mi się że zmaina radnych jest w tym i innych wypadka uzasadniona.

Dzięki za skróty i cenzurę. Ugryźć waszego pana nie wypada?????

uio rychło w czas hahahahah

głupota ludzka nie zna granic.. prosze doczytac skonczyc wreszcie podstawówki i dopiero zabierać głos bez komentarza ;/

Niech miasto finansuje transport trzy razy w ciągu dnia do Sokółki. Wysipisko w Rajgrodzie jest bardzo małe.(Rajgród zarobi pare groszy). Miasto powinno wybudowć spalarnię z prawdziwego zdarzenia i zarabiać.

Mam pytanie do redakcji gazety kiedy rzetelnie poinformujecie mieszkańców o budowie wysypiska .Po pierwsze gdzie będzie zlokalizowane .Po drugie kto i w jakiej wysokości wniesie wkład w inwestycje .Po trzecie jaką kwotę inwestorzy mają przeznaczyć dla właścicieli nieruchomości z bezpośredniego sąsiedztwa .Po czwarte kto będzie czerpał korzyści z tej inwestycji .

Plany budowy nowego wysypiska i wykupiony pod nie grunt istnieją od co najmniej od 7 lat. W okresie urzędowania rady pod przewodnictwem burmistrza pana Z i za-pcę pana G powstały plany wysypiska i zostały wykupione grunty. Gdyby nie konieczność budowy oczyszczalni ścieków dla Miasta Grajewo takie wysypisko by powstało za ich kadencji. Niestety póżniejsze ekipy nie podjeły tematu a raczej nieskutecznie walczyły o przyznanie środków. No i w chwili obecnej mamy to co mamy.No to pan prezes PUKu ma problem.A na aneksy w sprawie zmiany cen wywozu nieczystości stałych odpowiemy negatywnie. Z poważaniem

Nie liczcie za bardzo na naszych urzędników to, że mają plany na wybudowanie zakładu to nic nie znaczy przykładem jest nasz super od dawna planowany NIEISTNIEJĄCY DO DZIŚ BASEN. Obiecywali, obiecywali i nic!!!

ostatnio nie wiem co to za instytucja umiescila kontener zółty (chyba na makulature) przy szczycie bloku 20, nie rozumiem kompletnie takiej decyzji. zupełnie on tam nie jest potrzebny.

Plany to tez od lat są porządnego parku a nie tylko alejki na bagienkach i co z tego. Zaplanować to można cuda nie widy, ludzie chcą działań nie planów. Był kiedyś projekt ustawy mającej rozliczać niedotrzymane obietnice to szybko wyciszyli ten temat.

Acab, ten pojemnik przeciągneła zauroczona sylwestrowo pod humorkiem młodzież spod lidla

Zapominacie Państwo o tym ,że jeśli się produkuje śmieci , to trzeba je wywozić do odpowiedniego miejsca - ale to kosztuje !!.Nowe wysypisko kosztuje tyle ,że każdy grajewianin przez dwa albo trzy pokolenia by je spłacał . A skąd wziąć te pieniądze ?? Opłaty za wywóz byłyby mniejsze , gdyby ludzie wywozili smieci za pośrednictwem firm oczyszczania a nie podrzucali innym lub porzucali w lesie

a kto porozrzucał kosze na śmieci po jeziorku w czasie sylwestra??

Żeby coś wybudować trzeba najpierw zaplanować ,zdobyć wszystkie pozwolenia i uwarunkowania,następnie wysępić kasę bądż to z Uni, bądz to z ministerstwa ochrony środowiska.A jak wy myślicie,ile takie wysypisko z sortownią,spalarnią mogłoby kosztować? Zamiast tu pisać co komu ślina na język przyniesie można udac się do pana Burmistrza i zapytać co staneło na przeszkodzie w wybudowaniu wysypiska.No znajdzie sie taki odważny? Z poważaniem.

Do XYZ mam wrażenie po treści komentarzy pisanych przez pana- panią że jest pan - pani doskonale zorientowaną osobą w sytuacji gospodarczej miasta i powiatu i prosił bym bardzo gdyby było to możliwe za pośrednictwem prasy lokalnej o podpowiedz dla władz miasta i okolicznych gmin jak pana-pani zdaniem najprościej i najtaniej rozwiązać ten problem.Z poważaniem Antek.

a co to za mlodziez przesiaduje pod lidlem? to grajewiacy?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.