Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 10191 wyświetleń

Próba szóstoklasistów

94 szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza pisało dziś próbny egzamin. Podobny, lecz decydujący o edukacyjnej przyszłości, czeka uczniów już w kwietniu przyszłego roku. Test składał się z 25 pytań (pięć otwartych) przygotowanych przez Centralną Komisję Edukacyjną w Warszawie. Całkowity czas egzaminu wyniósł 60 min., a dla uczniów z dysfunkcjami 90.

- Egzamin przebiegał bardzo spokojnie, uczniowie nie mieli kłopotów, ani z poprawnym zaznaczaniem odpowiedzi, ani też z samymi pytaniami. Wyniki poznamy za tydzień, góra dwa – poinformowała Aneta Pawłowska, wicedyrektor „Dwójki”.

Głównym zadaniem „egzaminu szóstoklasisty” jest sprawdzenie m.in. umiejętności czytania, pisania, korzystania z informacji, a także wykorzystywania wiedzy w praktyce. Osoby biorące udział w kwietniowym sprawdzianie, otrzymają wyniki egzaminu na zaświadczeniach otrzymywanych wraz ze świadectwami ukończenia szkoły podstawowej.

AM

Komentarze (3)

Hie hie ;P Nie macie sie czego bać ;] Mowię wam ;D to proste jest te wszystkie testy ;]

fajnie bylo :)))))

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.