sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 11681 wyświetleń

Prośba o kładkę na 61

Pismo do: Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku

       Rada Powiatu Grajewskiego zwraca się z wnioskiem o przeanalizowanie i ujęcie w planach inwestycyjnych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku, budowy kładki przy moście nad rzeką Ełk w miejscowości Grajewo oraz budowy ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Toczyłowo - Tama i Rajgród - Barszcze (do granicy Powiatu Grajewskiego) wzdłuż drogi krajowej Nr 61.
       Aktualnie ścieżka pieszo-rowerowa wybudowana jest na odcinku Grajewo - Toczyłowo  i Tama –Rajgród.
       Istniejąca ścieżka  pieszo-rowerowa na odcinku Grajewo –Toczyłowo nie posiada wyodrębnionej kładki, umożliwiającej przeprawę przez rzekę Ełk. Mieszkańcy Powiatu Grajewskiego, spacerowicze, a także turyści, szczególnie w okresie wakacyjnym, udający się na wypoczynek nad Jezioro Toczyłowskie, muszą przemierzyć rzekę Ełk mostem, niejednokrotnie wchodząc na jezdnię, gdyż chodnik jest w tym miejscu zbyt wąski. Zagraża to bezpieczeństwu pieszych, rowerzystów jak i kierowców.
       Wybudowanie nowych odcinków ścieżki pieszo-rowerowej  w znacznym stopniu  poprawiłoby bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Grajewskiego oraz  turystów. Umożliwiłoby bezpośrednie dotarcie z Grajewa do Rajgrodu,  Barszczy, a tym samym nad Jezioro Rajgrodzkie i Dreństwo. W okresie letnim turyści korzystający ze ścieżki  pieszo-rowerowej, mieliby możliwość szerszego i bezpiecznego dostępu do terenów rekreacyjnych i wypoczynkowych Powiatu Grajewskiego.
       Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Toczyłowo -Tama wywarłaby duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców pobliskich miejscowości. W chwili obecnej dzieci uczęszczające do szkół podstawowych w miejscowości Bełda i Miecze, pokonują znaczny odcinek drogi pieszo poboczem, wzdłuż drogi krajowej Nr 61. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż drogą tą  odbywa się ruch samochodów osobowych, o bardzo dużym nasileniu w okresie letnim,  a także całorocznie ruch tranzytowy .

Grajewo, 23.01.2008 r.


        Przewodniczący
       Rady Powiatu Grajewskiego
           Stanisław Kossakowski

sobota, 29 stycznia 2022

Szkoła Muzyczna zagrała dla WOSP

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

Komentarze (10)

Tak dokładnie!! ja nie raz jechałam mostem a z przeciwka jechały inne osoby i mało co nie musiałam wyjechać na jezdnię ,by minąć dane osoby,a samochodów nie brakowało...szczyt wszystkiego!! ;// to już powinno być dawno zrobione,a nie dopiero teraz ... ;//


To należało od razu zrobic a nie prowizorki , jest to bardzo niebezpieczny odcinek nie tylko dla dzieci a i dla dorosłego człowieka.

Na odcinku toczyłowo-grajewo ,rzeczywiście potrzebana jest wręcz bardzo kładka ,sam z doświdczenia wiem że jak tir przejeżdźa wytwarza niesamowicie duży podmuch ,aż można czsami przewrócić sie pod koła samochodu cieżarowego(zwłaszcza jadąc na rowerze) , nie zazdroszcze tym ludziom co tamtędy chodzą ,czy jeżdźą na rowerze na codzień.

W końcu ktoś co mądrego wymyślił brawo jestem za

Wszystko pięknie. Popieram w 100 %. Ale czy nie można było tego zrobić razem z remontem drogi. Byłoby prościej i taniej. A gdzie wtedy była RADA ?

całkowicie popieram,bardzo mądry pomyśł ale kto to zrobi

To fakt, że latem można by było się przejechać rowerem nad Jezioro Rajgrodzkie. To przecież nie jest daleko - ludzi chętnych na przejażdżki jest wielu - rower jest w modzie, a i raczej nie przeszkadza w zdrowiu - POD WARUNKIEM, że się jedzie bezpieczną trasą.
Podpisuję się pod prośbą o ścieżkę do Tamy obiema rękoma.

Zgadzam się twierdzeniem iż należało uczynić to juz dawno, a teraz podjąć starania aby wykonać to jak najszybciej. Proszę wybrać się tą drogą na wycieczkę z dziecmi,zamiast rekreacji człowiek obawia się o życie dziecka.

Kładka jak i ścieżka rowerowo - piesza jest ważna, rzeczywiście sporo osób podróżuje rowerami (szczególnie latem) na Jez. Rajgrodzkie i okolice.
Wdłuż krajowej 61-nki, na której pędzi sporo aut osobowych jak i ciężarowych, tym bardziej, że droga po modernizacji i jest w dobrym stanie to kierowcy lubią bardziej przydeptać, jestem ZA
Choć nasi Radni mogliby uwzględnić w piśmie przebudowę/modernizację skrzyżowania ulic: Szkolnej, Piłsudskiego, Konopskiej, Kolejowej, gdyż też jest to w kompetencji GDDKiA

Coś nieuważnie czytałaś Grajewianko... pismo dotyczy 3 spraw - dwóch ścieżek przede wszystkim i o ile wiem to się wiąże tylko z kładką

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.