wtorek, 16 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11406 wyświetleń

Prezentacja Powiatu cz.II

„Prezentuje się Powiat Grajewski” – pod takim tytułem Towarzystwo Miłośników Rajgrodu wydało w języku polskim, angielskim i niemieckim broszurę informacyjną przedstawiającą nasz region. To już drugie wydanie folderu, które w całości finansuje Starostwo Powiatowe w Grajewie.

”Mając na względzie rozwój i wizerunek Powiatu Grajewskiego, w staraniu o jego promocję, Starostwo Powiatowe w Grajewie przy współpracy z Burmistrzami Miast i wójtami Gmin oraz Towarzystwem Miłośników Rajgrodu wydało drugą edycję folderu” – czytamy w dołączonym do broszury liście od Starosty Jarosław Augustowskiego.

Folder przybliża ogólną charakterystykę powiatu oraz gmin, jakie swoim obszarem obejmuje. Prezentuje gminy pod wzglądem historycznym, administracyjnym i statystycznym przedstawia dane odnośnie szkolnictwa, a także przemysłu i infrastruktury.

Wielką zaletą broszury są unikalne zdjęcia ukazujące ciekawostki przyrodnicze i turystyczne naszego regionu. Znajdziemy tu fotografie: kościołów (np. barokowy, drewniany kościół pw. Św. Barbary w Kramarzenie z 1739 r., czy Późnogotycki kościół parafialny pw. Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu z XVI w.), budowli ( dworzec kolejowy w Grajewie z 1873 r.), szkół (stylowe gimnazjum w Danówku, nowoczesne gimnazjum im. Józefa Radwańskiego w Rajgrodzie), krajobrazów (malownicze szlaki leśne z Biebrzańskiego Parku Narodowego, jezioro Rajgrodzie ) oraz terenów rekreacyjnych (Yacht Club Arcus w Rajgrodzie).

Interesuje Cię historia naszego regionu ? Chciałbyś poznać historię powiatu grajewskiego ? Weź udział w naszym konkursie i wygraj wydane przez Towarzystwo Miłośników Rajgrodu foldery prezentujące nasz powiat ! Pytanie konkursowe brzmi:

Ile gmin wchodzi w skład powiatu grajewskiego ?

Konkurs trwa do piątku 25 sierpnia br. Wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na zadane pytanie rozlosujemy dwie nagrody: foldery pt. „Prezentuje się Powiat Grajewski”.

Na odpowiedzi czekamy pod adresem redakcja@e-grajewo.pl

e-Grajewo.pl 

 

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (1)

hahaha jak i co u nas dworzec pkp ogladac? jak nawet do srodka wejsc nie mozna
Zamiast inwestowac w broszure gdzie nas prawie ine ma lepiej byscie inwestneli dworzec

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.