sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 11921 wyświetleń

Praca dla nauczyciela

Zatrudnię nauczyciela matematyki w pełnym wymiarze czasu pracy, dodatkowo 2 godziny ponadwymiarowe. Najchętniej widziane osoby z wyższym wykształceniem zawodowym bądź magisterskim z przygotowaniem pedagogicznym.

Oferty przyjmę również od studentów matematyki roku IV lub V. Praca od 4 lutego 2008r. Odległość z Grajewa do Wierzbowa ok. 8 km. Możliwość wspólnego dojeżdżania z innymi nauczycielami.

Szkoła Podstawowa w Wierzbowie
Wierzbowo 72, 19-200 Grajewo
tel. 086 2738569
spwierzbowo@op.pl
Dyrektor: Jolanta Samaszko

Zatrudnię nauczyciela z kwalifikacjami do nauczania geografii w Gimnazjum w Wąsoszu w wymiarze 12 godzin tygodniowo
Praca od 4 lutego 2008r.

Gimnazjum w Wąsoszu
19 - 222 Wąsosz, ul Piaskowa 13
tel. 086 2731047Dyrektor: Jacek Jaworowski

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (5)

Witam . Mam pytanie: czy nauczyciel fizyki po studiach, ze kilkuletnim stażem - także się kwalifikuje do tej pracy?

Mam pytania. Czy dyrekcja dofinansuje mi zakup nowego auta (potrzebuję około 30 tys. zł), czy zwracać mi będzie koszty dojazdu? Będę potrzebował w lutym 5 dni wolnego - czy dostanę urlop płatny? Czy na pewno w szkole będę musiał być obecny tylko przez 20 godzin/tydzień? Czy dostanę dodatkowe wynagrodzenie za sprawdzanie prac uczniowskich, przygotowywanie się do zajęć? Czy nie dostanę przypadkiem jakiś dodatkowych obowiązków (jakieś tam komisje, samorządy, konkursy, wycieczki, dyskoteki i inne akcje)? Czy nie będę miał obowiązku być do dyspozycji dyrektora w czasie przerwy wakacyjnej? Czy dostanę kredyt na nowy dom (jakieś 500 000)? Czy nie będę musiał się dokształcać? Czy nie ma w tej szkole ani jednego ucznia sprawiającego problemy wychowawcze? Czy będę miał szacunek u uczniów i ich rodziców. I ostatnie: czy na jakiekolwiek z tych pytań jest odpowiedź twierdząca? A może ten rolnik się zgłosi. Chłop obeznany, szkoły ma pokończone. Na matmie się zna bo bierze kredyty i wie po ile mleko w sklepie. A i pisać umie - wystarczy poszukać jego komentarzy. Zna dodawanie w zakresie 10 (wie ile jest dwa dwa - wynik potrafi zapisać liczbą)

na szacunek trzeba zasłużyć chyba...

1. Jaka firma finansuje dziś dojazd albo samochody dla zwykłych pracowników?
2. 20 godzin to dla ciebie jeszcze za duzo?
3. znasz zakres obowiazkow nauczyciela - bo je wymieniasz, generalnie patrz punkt wyzej
4. j.w.
5. a co? pieniadze za darmo chciałbyś brac?
6. luksusu sie chce. zeby dostac kredyt na 36 lat na kwote 500 tys, trzeba zarabiac minimum 5000zł
7. brak słów. może zajmij się rolnictwem, tam nie trzeba sie za dużo uczyć a dużo pracować
8. podejście uczniów, zależy od postawy nauczyciela
9. z tego co widze po twojej wypowiedzi - nie

Nadajesz sie na ksiedza, a nie nauczyciela. Chciałbyś brać kase za nic pracować godzinke dziennie i mieć 2 miesięczne wakacje co roku w pełnopłatnym wymiarze... Szukaj sobie bogatej żony bo do pracy jak widze sie nie nadajesz. Typowy nierób. Nic dziwnego, że bezrobocie mamy jakie mamy.

Możesz też zostać panem prezesem. Ale po niechęci do kształcenia się i podnoszenia kwalifikacji daleko ci do tego...

Niestety, potencjalny kandydacie do rozmowy kwalifikacyjnej.Zapomnij o kredytach, no chyba że zapiszesz się do Kasy Zap.Poż., ale stamtąd bedziesz mógł liczyć tylko na ok. 4 tyś., które co miesiąc bedziesz spałacał po 400zł-obciążenie budżetu domowego znaczne, przy zarobkach nie oszukujmy się niezbyt wysokich. Jeśli jesteś nauczycielem dyplomowanym z ok 20 letnim stażem możesz liczyć na 1700, a od tego potrącą Ci niechybnie pożyczkę(400zł), którą zapene przeznaczysz na dokształcanie.Te z kolei jest nieodzowne, bo jak nauczyciel może w ciągu roku nie zaliczyć co najmniej 3 warsztatów (szkoleń). Wliczyć musisz w to przejazdy tam i z powrotem.Nie dostaniesz zwrotów kosztów podróży, bo dostają je tylko studiujący. Zrozum oni za swoje studia muszą zapłacić ok 4 tys. rocznie. Zmieniają kwalifikacje, bo przecież w szkole nauczyciel musi mieć co najmniej dwie.Nie licz na 20 godzin pracy. Nigdy tak nie było!A kto przygotuje dzieciaki do Kangura- to już w marcu.Na to musisz przeznaczyć ok. 6 godz. w tygodniu - najlepiej społecznie. Przecież musi Ci zależeć na sukcesie swoich uczniów!Dobrze by było gdybyś przygotował nie tylko uczniów swojej klasy.Chętnie widziane by było również koło matematyczne dla pozostałych klas. Jak wiesz każdy nauczyciel pełni w szkole jakąś funkcję. Musiałbyś choć raz w tygoniu PO SWOICH ZAJĘCIACH spotkać się z członkami samorządu w celu przeprowadzenia akcji harytatywnych. Przecież szkoła musi tętnić życiem!Zrobisz to może w sobotę, bo w tygodniu musisz być dyspozycyjny wszak okres wywiadówek przed nami. Na urlop płatny również nie licz. Wszelkie ważne wizyty musisz odłożyć na wakacje pamiętając przy tym , że musisz być na wezwanie 2 tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego. Nie ręczę Ci że dostaniesz grzeczną klasę. Takiej w szkole raczej nie ma. Jaka jest młodzież wystarczy spojrzeć na ulicy. A więc nie licz na spokojną pracę w szkole! A jeśli trafią Ci się rodzice na opak pojmującyc rolę szkoły i nauczyciela - masz z głowy etos pracy jakim Cię faszerowano na studiach. Pamiętaj, że rodzice wysyłają swoje pociechy, żebyś to Ty je wychował oni nie mają głowy do takich drobiazgów. Oni zarabiają pieniądze i muszą mieć święty spokój od problemów ze swoimi dziećmi. Rozważ jeszcze raz decyzję o pracy w szkole. Może jedank daj szansę rolnikowi:-)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.