wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 11288 wyświetleń

Powrót tirów na trasę 61

W poniedziałek 3 lipca br. na trasę nr 61 powracają tiry – taką decyzję wydała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku, w związku z koniecznością ograniczenia ruchu na remontowanym odcinku Białystok – Augustów. Władze miast Grajewa, Rajgrodu, Łomży, Stawisk nie zgadzają się z tą decyzją i zapowiadają protest.

Zdaniem zastępcy burmistrza Grajewa Waldemara Remfelda należy zrobić wszystko, aby nie dopuścić do powrotu tirów na ulice miasta. W lipcu podczas sesji Rady Miasta radni mają przyjąć stosowną uchwałę w tej sprawie.

– Będziemy solidaryzować się z prezydentem Łomży w sprawie protestu wobec tej fatalnej decyzji. W Grajewie w centrum miasta krzyżują się dwie drogi krajowe nr 61 i 65. Jeśli dojdą do tego jeszcze tiry to nasza infrastruktura tego nie wytrzyma –  mówi zastępca burmistrza Grajewa.

Decyzja GDDKiA budzi wątpliwości, również wśród pracowników przedsiębiorstw drogowych, które na co dzień  remontują nawierzchnię na trasie nr 61.

- Moim zdaniem lokalna infrastruktura nie jest przygotowana na takie obciażenia, tym bardziej latem, kiedy temperatura powietrza przekracza 30 st.C - mówi jeden z pracowników firmy drogowej.

Trudno przewidzieć, również, jak ewentualny powrót tirów wytrzymają ulice Grajewa.

- Zdajemy sobie sprawę, że stan techniczny dróg oraz domów na ul. Piłsudskiego oraz na ul. Kopernika nie pozwala, na tak wzmożony ruch. Nawierzchnia na skrzyżowaniu ul. Kopernika, mimo remontu sprzed dwóch lat, już jest popękana. Co się stanie jak na tę drogę wjadą 40-tonowe tiry ? – dodaje Waldemar Remfeld.e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (16)

a no k**** spoko, tiry jeszcze wpusccie to bedzie zagłada. Codzienne wypadki i koleiny po kolana

zablokowac ulice ,ja chodze codziennie tą trasą to nieraz trzeba do rowu uciekać

Konieczna jest obwodnica! Ale założę się, że w Grajewie prędzej powstanie nowy kościół...

trzeba zrobic jakis ogolny protest!!! blokade drog itp. niech tiry wypier...... z grajewa

popieram wladze miasta w protescie przeciwko powrotowi tirow na nasze ulice. Jak bedzie trzeba wyjde i nie tylko ja jeden na ulice i zablokujemy ruch dla tirow.

Tylko burmistrz Szczuczyna się boi ale co on ma do powiedzenia jego bardziej interesuje oczyszczenie stawu w szczuczynie który i tak jest dalej zasyfiały No i nie zna sie na tym (facet) bo jak sie ma znac jak nie ma szkoły Nawet rolnikom nie umie juz pomuc Dziekujemy panu za wszystko nadeszla chyba juz pana pora na koniec

Ludzie wyjdżmy na ulicę i zablokujmy drogę

Idą wybory Panowie i Panie może by tak całą Radę Miasta na manifestację wysłać, na blokadę zamiasta na plakaty!!!

smutne to ale zauwarzam że nie ma wolnych wypowiedzi, zatm do du...... jakis komentarz

tak najlepiej puście wszystkie tiry
dopiero będzie zabawa

panowie drogowcy trzeba kłaść dobry asfalt a nie smołe

Jeżdzimy codzienie rowerami pokonujemy trasę około 20 km w sobotę wyjechalismy swoją trasą cofneliśmy się do domu , stwirdziliśmy , zrobiliśmy wielki błąd zagłosowaliśmy na nie odpowiedniego człowieka czyli burmiste\rza pilnuje tylko sowich spraw o miasto nie walczy

Dziś wieczorem czyli 02.07 około 23 miałem okazję jechać 61- dynką, ludzie to już był koszmar ... Tir za tirem istne szaleństwo ni wyprzedzić ni jechać za, trzeba solidarnie protestować inaczej będzie dramat!!!

Lepper wie jak sie robi lokady,moze pomoze?

prosimy o wiencej tir-ówek na trasie augustow grajewo.a moze wycofajo sie tir-y

To skandal, wczoraj wieczorem ulice Grajewa znowu opanowały tiry. Na dodatek po raz kolejny na ul. Wojska Polskiego NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH potrącono młodą kobietę.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.