wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 11304 wyświetleń

Powrót tirów = zarobek

Okazuje się, że powrót tirów na drogę nr 61 ma również pozytywne efekty. Podlascy właściciele paliw, baz hotelowych oraz przydrożnych restauracji nie mają powodów do narzekania – kierowcy tirów to doskonała okazja na zarobek.

Przypomnijmy od poniedziałku 3 lipca br.,  w związku z koniecznością ograniczenia ruchu na remontowanym odcinku Białystok – Augustów na trasę nr 61 powróciły tiry – taką decyzję wydała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. Władze miast Grajewa, Rajgrodu, Łomży, Stawisk do dziś nie zgadzają się z tą decyzją. Doszło do tego, że prezydent Łomży oraz burmistrz Grajewa złożyli doniesienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez Dyrekcję.

Powrót tirów nie dla wszystkich oznacza jednak kłopoty. Zadowoleni są podlascy przedsiębiorcy, zwłaszcza właściciele stacji paliw, którzy liczą na zarobek.

- Pozytywnie oceniam decyzję GDDKiA o otwarciu drogi nr 61 dla tirów. Nasz region musi się rozwijać, trzeba pobudzić gospodarkę, drogi to kluczowa sprawa dla biznesu – mówi jeden z właściciel stacji paliw.

Ponadto w dalszym ciągu na obszarze województwa podlaskiego od godz. 11.00  do 22.00 obowiązuje zakaz ruchu po drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Decyzja ta spowodowała, że parkingi przy stacjach paliw pękają w szwach, a kierowcy tirów odpoczywają w okolicznych restauracjach i barach.

- W taki upał nie idzie wytrzymać w samochodzie. Jest tak gorąco, że człowiek nie zmruży oka, dlatego część kierowców spędza przymusowy odpoczynek w lokalach – mówi jeden z kierowców tira w Grajewie.

Jednak decyzja GDDKiA powrocie tirów na trasę nr 61 do dziś nie przekonuje mieszkańców Grajewa, dla których wielotonowy ruch kojarzy się jedynie z niszczejącą infrastrukturą domów oraz niebezpieczeństwem  w ruchu drogowym. Ciekawe czy wzorem mieszkańców Augustowa i Sztabina, dojdzie w naszym mieście do blokady dróg. Pewne jest za to jedno Grajewa jak najszybciej potrzebuje obwodnicy.

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (10)

Taaaaak, a jakie będą koszty napraw dróg i domów?? Zyski ma niewiele przedsiębiorców, a nieszczeją wszystkie domy w okolicy tych dróg...

no tak te tiry sąstyrane a CPN mam gdzies i tak duzo kasy za paliwo sciągają od zwykłych ludzi ;/ mlony

facet CPN od ciebie nie sciaga kasy to państwo ciebie łupi 70% ceny to podatki

nieustanie ciągnące się przez Grajewo tabuny tirów sprawiają ze mieszka się jak na lotnisku. Koszmarem są hałaśliwe noce, poranki, popołudnia i wieczory...to "komfortowy" dodatek do szkód które wyrzadzają na drogach itp.Nie da się coś z tym zrobić?Oprócz tych, którzy chcą czesać kasę mieszkają jeszcze ludzie, którzy chcą normalnie funkcjonować. :-(

ALE TAM KOCZUJA I PIJĄ A POTEM W TRASKE TO FAKTYCZNIE POZYTYWY ALE TYLKO DLA TEGO CO MAM STACJĘ OBOK TARGOWICY

zarobek czy czysta strata dla społeczeństwa Rozwalą drogi i mosty przecież to nie jest dostosowane do naszych dróg Uważam , że wszelkie transporty nie spożywcze powinny do czasu wybudowania autostrat to jest do roku 2050!! poruszać się jedynie koleją i kropka nie zwracając na układy unią

TIRY NA KOLEJ WON!!!!!

Ciekaw jestem czy te tiry jadące nieustannie przez 24 godziny mają żeczywiście poniżej 12t chyba że wszystkie wożą powietrze, godzin także nie przestrzegają. Od czego jest w końcu CB-radio.

Mieszkam przy ulicy Kopernika. Co noc budzę się przez hałas "sznurów" TIR-ów, które jeżdzą z zawrotnymi prędkościami. Wjeżdzają na studzienki przez co wszystko w domu się trzęsie Najgorzej jest pomiędzy godz. 23-4. Nie rozumiem dlaczego TIR-y maja możliwość jeżdźenia z takimi prędkościami powinno się ograniczyć juz fabrycznie do 80 km/godz. to wystarczająca prędkość a nie było by tylu wypadków z ich udziałem, a kolej trzeba utrzymywac i gdzie tu mądre rządzenie!!

no no ...krzysiek ..może oni wożą kanarki ...i część z nich lata w czasie jazdu :D ...zarobek dla podlaskich właścicieli stacji paliw ...a ilu ich jest? pamiętają chyba wszyscy stan naszych dróg jeszscze sprzed kilku lat ...pewnie niedługo znów będzie podobnie ...ktośo bezpieczeństwie na drogach myśli?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.