sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 11653 wyświetleń

Powiększenie MLEKPOLU

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL znowu większa. Walne Zebranie Członków MLEKPOL-u prawie jednogłośnie podjęło uchwałę o przyłączeniu Rolniczej Spółdzielni Mleczarskiej z Radomia. To już drugie połączeniu MLEKPOLU w tym roku. 
24 lipca br. Walne Zebranie Przedstawicieli Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL  prawie jednogłośnie  podjęło uchwałę o połączeniu na zasadzie prawa spółdzielczego z Rolniczą Spółdzielnią Mleczarską z Radomia. Tym samym dotychczasowi członkowie RSM Rolmlecz staną się członkami SM Mlekpol. Połączenie nastąpi z dniem 30 września br.
Rolmecz dziennie przerabia 380 tys. litrów mleka w trzech zakładach: w Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim. W 2007 roku spółdzielnia skupiła 129 mln litrów mleka od 2300 producentów surowca.
Połączenie daje korzyści obu spółdzielniom. MLEKPOL logistycznie będzie bliżej klientów w dużych aglomeracjach miejskich. Natomiast Rolmlecz zyska pod względem rozwoju technicznego i technologicznego, rolnicy stając się członkami największej polskiej spółdzielni mleczarskiej zyskają przede wszystkim znacznie wyższe ceny za produkowane mleko oraz możliwość rozwoju swojego zakładu i gospodarstw.

Dzięki połączeniu z Rolmleczem, Mlekpol rozrósł się o kolejne trzy zakłady i od 30 września prowadzić będzie produkcję w macierzystym Grajewie oraz zakładach w  Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Augustowie, Zambrowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej,  Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim.
Przejęcie Rolmleczu to druga fuzja, jaką w tym roku przeprowadził Mlekpol. Przypomnijmy, ze 30 kwietnia przyłączył na zasadzie prawa spółdzielczego sokólski Somlek.

MLEKPOL jest producentem znanych i cenionych przez konsumentów marek Łaciate i Milko. Najnowsza marką spółdzielni jest Mazurski Smak – grupa świeżych produktów mlecznych -  twarogów, śmietany, mleka i masła.
MLEKPOL dzienny przerób mleka to 3,2 mln litrów. W 2007 roku grajewska spółdzielnia skupiłam 913 kmln, litrów mleka. Przychody Mlekpolu ze sprzedaży za 2007 rok wyniosły prawie 1,8 mln. zł.

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (12)

Mlekpol to taki worek - zbiera te mniejsze mleczarnie. Ciekawe, kiedy ten wór nie wytrzyma i pęknie w szwach. Życzę, jak najlepiej, ale co za dużo, to nie zdrowo.

Gratulacje, jeszcze tylko Ostrołęka, Piątnica, Łowicz i trzeba się brać za Mlekovitę Panie Prezesie.

POLĄCZENIE? CHYBA ZAKUP KOSZTEM ROLNIKÓW W TYM DNIU UCIELI NAM CENĘ MLEKA ZA LITR.

Popieram Bognę nic się nie dzieje ot tak Tutaj się obetnie za litr (oczywiśćie nie dla wszystkich) Są przecież zaufani przyjaciele , którym nie wolno obniżać Ale dla zwykłych dostawców , którzy uczciwie pracują na cały Mlekpol Ciekaw jestem jakie braki wykazałaby porządna kontrola w tym zakładzie Kilka lat temu paru (dygnitarzy) emigrowało za ocean po takie aferze

mlekovita to was się pozbędzie z rynku

A co z Rolnikami??????
Jak dalej będziecie ucinać cene mleka to nie będziemy wam jego sprzedawać!!!!!!!!!

zastanawiam sie, dlaczego nie umieszczono mojego wczorajszego, kulturalnego posta. nie sądzę by nie przeszedł moderacji.

żenada.

korzystajac z okazji skladam zyczenia Krzyskowi Baginskiemu z okazji imienin ijego zonie Elzbiecie Ktora tez miala imieniny kochani duzo zdrowia i pomyslnosci zyczy siostrzenica z rodzinko buzka

Cenę litra zmniejszono po zebraniu walnym. Zbiegiem okoliczności jest przyłaczenie i obniżka cen. Jak wiem mało kto cieszy się z powiększenia Mlekpolu a powodem obcięcia stawki są kłopoty na rynku tzn. malejący popyt i dyktowanie cen przez sieci. Rolnicy kupowali w Biedronkach, Lidlach przy tym osłabiając sklepy prywatne. Zostały same markety albo sieci, hutownie poupadały i będzie coraz gorzej bo dojdzie do tego, że będziemy sprowadzać mleko zza granicy jak inne rzeczy. A za przyłączeniem zadecydowali rolnicy jak chcecie wiedzieć, wiem co mówie.

skoro nie ma kupujących to i nie ma ceny> rolnika nic nie opchodzi spadek sprzedaży, zbyt mocna złotówka rolnika tylko cena za ,,liter", to najbardziej bleszcząca grupa społeczna. Zacznijcie płacić ZUS to posmakujecie miejskiego życia wtedy nie będziecie płakać tylko wyć.

@janiczkoj - popracuj miesiąc jako rolnik to zobaczymy , co Ciebie zacznie 'oPchodzic' . może obudzi się w Tobie trochę szacunku dla innych? a odnośnie ZUSu - chciałabym zauważyc, że rolnik - faktycznie- płaci niską stawkę ubezpieczeniową, ale dostaje równie niskie świadczenie emerytalne. zastanawiam się, czy Ty byś sobie poradził mając jakieś 400 zł emerytury miesięcznie. więc proszę bardzo, może przyjmiesz wyzwanie i spróbujesz się jako rolnik, zobaczymy kiedy będziesz wył głośniej - w mieście czy pracując na roli ?

o taka prawda na ZUS i zobaczymy farmerów jak będą biznes kręcić

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.