niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 15041 wyświetleń

Powiatowy Dzień Edukacji

14 października swoje święto obchodzą nauczyciele i pracownicy oświaty.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w poniedziałek 13 października 2008r., w Zespole Szkół w Niećkowie, odbyło się uroczyste spotkanie nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty, którzy z rąk m.in. Starosty Grajewskiego Jarosława Augustowskiego otrzymali nagrody i gratulacje. Medal Komisji Edukacji Narodowej, nagroda Kuratora Oświaty, nagroda Starosty, a nawet Ministra Edukacji Narodowej to wyróżnienia, na które swoim codziennym wysiłkiem pracuje w placówkach oświatowych wiele osób. Pośród nich dzisiaj znaleźli się też uczniowie, dzięki którym ta ogromna praca może być widoczna.
To właśnie pod bacznym okiem swoich belfrów młodzi mogą osiągać wyniki, brać udział w różnych zmaganiach z rówieśnikami, zdobywać laury.


Dzień Edukacji Narodowej, zwany wcześniej Dniem Nauczyciela, związany jest z datą utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. To polskie święto, obchodzone 14 października, przypomina o najlepszych tradycjach intelektualnych naszego narodu. Nagradza się wówczas zasłużonych nauczycieli w podziękowaniu za ich trud i poświęcenie w kształceniu młodego pokolenia.

Powiatowe podsumowanie:
- Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie - 24 oddziały, 740 uczniów i słuchaczy, 58 nauczycieli, 27 pracowników administracji i obsługi.
Nagroda Kuratora - Edward Doleziński
Nagroda Starosty - Anna Konert, Stanisław Adam Doliwa
Wyróżnienia: Grzegorz Curyło, Edward Doleziński, Renata Dobrzycka, Ireneusz Chojnowski, Krzysztof Jabłoński.
Stypendysta - Mateusz Kozłowski
“Poławiacze Pereł” - Beata Elżbieta Wojsławowicz

- Zespół Szkół Nr 2 w Grajewie -18 oddziałów, 427 uczniów i słuchaczy, 31 nauczycieli, 7 pracowników administracji i obsługi.
Medal KEN - Marzena Joanna Sulkowska
Nagroda Kuratora - Marzena Joanna Sulkowska
Nagroda Starosty - Ryszard Borkowski
Wyróżnienia - Anna Izabela Mikucka, Danuta Zalewska.
Stypendysta - Paulina Zawistowska
“Poławiacze Pereł” - Monika Wiejak

- Zespół Szkół w Wojewodzinie - 17 oddziałów, 413 uczniów, 37 nauczycieli, 17 pracowników administracji i obsługi.
Nagroda Ministra - Karol Choynowski
Nagroda Kuratora - Kazimierz Szymkuć
Nagroda Starosty - Elżbieta Karwowska, Krzysztof Wencek
Wyróżnienia - Kazimierz Szymkuć, Irena Koćwin, Teresa Skrodzka, Zdzisława Choynowska
Stypendysta - Marlena Tomaszewska

- Zespół Szkół w Niećkowie - 22 oddziały, 588 uczniów i słuchaczy, 40 nauczycieli, 18 pracowników administracji i obsługi.
Nagroda Starosty - Artur Kuczyński, Henryk Markowski
Wyróżnienia - Dariusz Koniecko, Stefan Jaczun, Danuta Kurzątkowska, Wojciech Czerkas, Andrzej Walendzik.
Stypendysta - Beata Rózio
“Poławiacze Pereł” - Alicja Izabela Karwowska

- Zespół Szkół w Szczuczynie - 12 oddziałów, 299 uczniów, 32 nauczycieli, 13 pracowników administracji i obsługi
Nagroda Starosty - Ryszard Klimczak, Marek Konopka
Wyróżnienia - Krzysztof Szleszyński, Iwona Niecikowska, Krzysztof Jabłoński
Stypendyści - Przemysław Jagusz, Marcin Szleszyński
“Poławiacze Pereł” - Ewelina Milewska

- Zespół Szkół Specjalnych w Grajewie - 21 oddziałów, 166 uczniów, 39 nauczycieli, 10 pracowników administracji i obsługi
Nagroda Kuratora - Remigiusz Serafin
Nagroda Starosty - Jarosław Konopka, Anna Chrzanowska, Anna Sokołowska
Wyróżnienia - Dorota Jaśkowska, Dorota Kozikowska
Stypendysta - Weronika Sut

- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Grajewie - 9 nauczycieli, 3 pracowników administracji i obsługi
Wyróżnienia - Jarosław Kozikowski, Janina Grzybowska.

W godzinach popołudniowych w Suwałkach odbyło się uroczyste spotkanie z Podlaskim Kuratorem Oświaty, który osobiście gratulował pedagogom przyjmującym Medale KEN, Nagrody Kuratora oraz Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej - tu zaszczytu przyjęcia dostąpił dyr. Zespołu Szkół w Wojewodzinie Karol Choynowski

 

Galeria zdjęć

e-Grajewo.pl

niedziela, 26 czerwca 2022

Piknik w Radziłowie (26.06)

Komentarze (11)

Szanowni Pedagodzy, mimo, ze jestem juz emerytka wciąz pamietam trud nauczycielski jaki wkładacie w edukacje dzieci i młodzieży. Zyczę aby wreszcie Wasza praca została doceniona i opłacona godnie co najmniej na poziomie Posła z Sejmu.Dużo zdrowia Kochani!!!!!!!

Coo Chyba Pani Ewa sie myli oplacana na poziomie POSLA Z SEJMU za co niby?? jednym i drugim obnizyc aa sczegolnie tym z sejmu za swoje nie dorozwiniete mozgi .. a nauczyciele niech sie ciesza ze tyle dostaja bo by mogli mniej za to co nic nie robia wiele uczniow samo sie uczy bo nic nie rozumie co nauczyciel tlumaczy bo nie potrafi albo korki biora i jaki tu trud ii nie dosc ze jezdza na wycieczki za nasze pieniadze za darmo to jeszcze im malo niech sie wezma za porzadna robote bo pokonczyli studia jakies tam aa robota do niczego i marne pare zl niech sie wezma do uczciwej roboty

Kamilu zmień lekarza.

kamil Ciebie naprawdę nie nauczyli a szkoda!

kamilu widać, że nawet korki nic nie dały teraz żal kasy i pretensje do n-li a mówiłem idź do zawodówki zdobądź jakiś porządny zawód ech ...szkoda

"Szanowni Pedagodzy, mimo, ze jestem juz emerytka wciąz pamietam trud nauczycielski jaki wkładacie w edukacje dzieci i młodzieży. Zyczę aby wreszcie Wasza praca została doceniona i opłacona godnie co najmniej na poziomie Posła z Sejmu.Dużo zdrowia Kochani!!!!!!!" buahahaaha dobry zart ;/

Nauczyciele powinni byc dobrze opłacani...jeśli Wam się wydaje,że to takie łatwe byc nauczycielem, to skończcie studia, zróbcie praktyki, staż i róbcie tak błyskotliwe lekcje, żeby 'szanowna', niczym niezainteresowana młodzież w ogóle raczyła się ruszyc i czegokolwiek posłuchac i przyswoic. Nauczyciel uczy się całe życie, żeby byc na bieżąco w swoim zawodzie. Nauczyciel z powołania jest też pedagogiem, przewodnikiem i przyjacielem. A to, co zarabia za swoją pracę, to jest po prostu śmieszne. Posłowie tylko się kłócą, bąki zbijają, a zarabiają za co?Za puszczanie bąków w stołki chyba...
Kamil, miko, mam nadzieję, że Wasze posty to tylko prowokacja... albo wynikają z niewiedzy.

Na wycieczki jeżdżą za darmo...a ktoś Was młodzieży musi pilnowac, bo byście się drzewem przytrzasnęli, mądrale. Nauczyciel marnie zarabia, to jeszcze płacic za bilety? Ja bym za żadne skarby na wycieczkę nawet za darmo z bandą gimnazjalistów nie pojechał.

Niećkowo góra !!!!!!!!super było fajna szkoła i atmosfera w niej pozdrowienia dla wszystkich uczniów i nauczycieli buśśkaa :*:*

Można by nie zwracać uwagi, traktować jak wiatr starających się ubliżać innym jak: kamil, miko, Student czy gdzie indziej: Apoloniusz, polonista, frico i podobni. To znani w medium wywrotowcy, faryzeusze, wichrzyciele itp. Zezwala im na to demokracja. Pamiętajcie jednak, że demokracja dana jest dla ludzi mądrych. Więc nie korzystajcie z niej w nadmiarze. Inni muszą się was bać, jaki komentarz dać lub nie, bo tam gdzieś czuwa antychryst? Nie wstyd wam używać Internetu, który jest dla normalnych ludzi. Na co polujecie? Proszę nie martwić się tymi wpisami. Niech Panią pocieszy słowo przypisane takim, a znane w pedagogice, którego też dokończyć nie mogę imbec.. Jest taki ktoś, kto mówi: ”Alleluja i do przodu”. Pozdrawiam Panią Ewę i życzę Jej zdrowia.

Joanno- ja nikomu nie ubliżałem. A Ty, przed zarzuceniem komuś braku kultury, przeczytaj proszę ZE ZROZUMIENIEM posty innych użytkowników.
Dziękuję.
PS. Każdy, kto myśli inaczej niż reszta, jest wywrotowcem i faryzeuszem? Olaboga!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.