wtorek, 21 września 2021

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 8068 wyświetleń

Potrącenie na ul. Ełckiej

8 czerwca br. przed godz. 14.00 na ul. Ełckiej w Grajewie doszło do zdarzenia drogowego. Dziewczynka wjechała rowerem na przejście dla pieszych i uderzyła w samochód osobowy marki Volkswagen, którym kierował mieszkaniec Ełku.

13 – latkę przewieziono do Szpitala Ogólnego w Grajewie. Obrażenia, które odniosła dziewczynka skutkują uszkodzeniem ciała poniżej siedmiu dni, dlatego zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja - informuje st. sierż. Sylwia Gosiewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie.

 

wtorek, 21 września 2021

Czy uczniom grozi nauczanie zdalne?

wtorek, 21 września 2021

XLVII sesja Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (10)

robią inteligentne przejscia przy biedronce na dwornej, w planie sa takie na innych mniej uczęszczanych ulicach, a to przejscie, przez które dziennie przechodzą setki dzieci jest takie jakie jest. Może czas pomyśleć i coś z tym przejsciem dla bezpieczeństwa dzieci zrobic?

tak jeżdżą rodzice i ich dzieci

po raz kolejny to samo, rowerzysci musza zejsc z rowera jak chca przejsc przez przejscie dla PIESZYCH. Mam nadzieje ze dziewczyna dostala nauczke do konca zycia bo to co sie dzieje w grajewie to tragedia. Kolejne juz zdarzenie z winy rowerzysty.

Grajewo nie jest wielkim miastem ,ale też nie małym . Może w końcu światła na przejściach dla pieszych by się przydały .Pomogło by to też kierowcom wyjeżdżającym z ulicy Mickiewicz .

A pewien poseł z Grajewa stwierdził swego czasu ( miał nawet poparcie ze strony forumowiczów grajewskich), że egzaminów na kartę rowerową nie powinno być, bo to ograniczyłoby rozwój turystyki rowerowej. Moim zdaniem każdy użytkownik dróg powinien być tak samo traktowany, bo każdy morze być sprawcą lub ofiarą wypadku drogowego!!! Egzaminy dla rowerzystów powinny być niemalże takie same, jak dla każdego innego kierowcy. Kto się z tym nie zgadza, niech chodzi piechotą, a nie naraża innych na wypadek. Bardzo często jestem świadkiem głupoty ze strony rowerzystów i bardzo często cudem uniknęłam tragedii.

W naszym grajdolku nie ma gdzie jezdzic rowerem .Na wojska polskiego robia chodnik gdyby go poszezyc to by bylo miejsca dla rowerow i dla pieszych a tak to rowerem po drodze trzeba jezdzic

Jak ewentualnie zmieni się władza w Grajewie to zrobi porządek z przejście-mai bo obecna chyba zajęta jest przyszłymi wyborami czy nie ?

Czy ty myślisz grajewianko, że kierowca zdąży zahamować na inteligentnym przejściu, gdy wyjedzie mu rowerzysta? To Ci mówię , że NIE!, nie zdąży, to człowiek jest istotą rozumną i ma zejść z roweru. Bardzo współczuję dziewczynce i jej rodzinie tego nieszczęścia, ale żadne inteligentne przejścia nie zastąpią kultury korzystania z drogi, chodnika itp. W jaki sposób zahamować , gdy ktoś wtargnie na drogę? Ile razy jest tak, że rowerzysta, osoba starsza, bądź dziecko oczekuje na przejście i nagle zdecyduje się ją przekroczyć, bądź przejechać. KIEROWCA CHOĆ JEST PRZEWIDUJĄCY, NIE MOŻE MYŚLEĆ ZA WSZYSTKICH!!!

Uwaga do komentarza z podpisem Dusia: popełniłam rażący błąd w pisowni zwrotu "może być". Napisałam przez pomyłkę : morze być, a powinnam napisać: może być. Niestety, błąd zauważyłam po przesłaniu wypowiedzi.

na czym polega inteligencja tego przejścia przy biedronce?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.