czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11484 wyświetleń

Popierają strajk, ale pracują

W całej Polsce trwa protest listonoszy Poczty Polskiej. W Grajewie listonosze poparli ogólnopolski protest kolegów, ale postanowili, że pracy nie przerwą.   

Jak zapewnia Alicja Arasimowicz, naczelnik Urzędu Pocztowego Nr 1 w Grajewie, mimo poparcia strajku mieszkańcy miasta nie będą mieli kłopotów z przesyłkami.

- Popieramy ogólnopolski protest listonoszy, zgadamy się z ich postulatami, ale obsługujemy klientów normalnie. Nasi listonosze normalnie pracują - mówi Alicja Arasimowicz.

Listonosze domagają się ośmiogodzinnego dnia pracy dla wszystkich pracowników Poczty Polskiej, zapewnienia minimalnej płacy na poziomie 1500 złotych, wprowadzenia podwyżek płac od 1-go stycznia i realizacji wcześniejszych porozumień płacowych. Listonosze protestują także przeciwko roznoszeniu ulotek reklamowych. Wczoraj dyrekcja generalna Poczty Polskiej zgodziła się na spełnienie 7 z 8 postulatów strajkujących. Postulat, na który nie wyrażono zgody dotyczy podwyżki płac.

Przypominamy, że na dziś zaplanowano kolejną rundę negocjacji listonoszy z dyrekcją Poczty Polskiej w Warszawie.

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (7)

ho ho ho kazdy by chcial...a juz zapomnieli o akcjach? wielotysiecznych?

Jakim prawem tego typu informacje są umieszczane w tym serwisie ??

Mają rację, niech trzymają fason to jest POCZTA POLSKA a nie jakiś tam UPS czy FEDEX. Listonosz z orzełkiem na czapce i symbolem narodowym w nazwie firmy nie jest od roznoszenia reklam czy sprzedaży majtek w okienku. Tym niech się zajmują straganiarze. Wydzielono dochodowe części Poczty do prywatnego sektora, a pozostawiono to co nie przynosi dochodu i wymymaga utrzymania tak jak z PKP.

Ładnie nie wiedziałam że listonosze nie dość że roznoszą to i jeszcze piorą. Może na początku nauka pisania na brudno a potem zabierać sie do pisania na forum .. "W Grajewie listonosze poprali ogólnopolski protest kolegów" . Może Pan wyjaśni nam co listonosze POPRALI ? Kolegów to należy popierać z podkreśleniem tego wyrazu.

miałem gościa z włoch , byliśmy na poczcie. On ; u was tu można kupić majtki , zabawki, sok do picia, najbardziej rozśmieszymu go ZNICZE na groby- ALE DLACZEGO TAK DŁUGO CZEKAMY ZEBY WYSŁAC PACZKE.
P.S. Moja prosba do zarzady Poczty polskiej. KOCHANI NIE HANDLUJCIE NA PRZYSZŁOŚĆ ; ZIEMNIAKAMI, BURAKAMI, KAPUSTA KISZONĄ, SEREM, , SALCESONEM, itp. bo tylko tego brakuje na poczcie

Nie wierzę, że nie przystąpia do strajku. Zapewne czekają na sygnał z Białegostoku i lada dzień w grajewku będzie listowy praliż.

Do Sz.P. Alicji to Pani obowiązek udzielać informacji, pracuje Pani w administracaji nie prywatnej, lecz państwowej. A jeśli ma Pani jakieś uwagi może Pani zarządać autoryzacji wypowiedzi...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.