UWAGA

poniedziałek, 23 maja 2022

Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 17810 wyświetleń

Ponury żart?


     Ze zdziwieniem, niedowierzaniem, a nawet z przerażeniem przeczytałem informację, że od nowa mają się rozpocząć prace nad projektem przebudowy DK 61. A konkretnie chodzi o niebezpieczne skrzyżowania w Szczuczynie i w Grajewie.
     Więc jak to? Pracowano przez tyle tygodni nad projektami i teraz efekty tej pracy pójdą  na śmietnik? Podejrzewam, że prace projektowe nie były prowadzone za darmo. Ktoś za to wziął pieniądze, a pragnę przypomnieć, że są to pieniądze NAS WSZYSTKICH! Dlaczego my, podatnicy, mamy sponsorować opracowywanie projektów, których realizacja jest potem niewykonalna? A może komuś właśnie o to idzie, żeby inwestycja przebudowy skrzyżowań w Szczuczynie i Grajewie pozostawała na etapie planowania, bo na samą przebudowę nie ma funduszy?
     Pozostańmy na naszym, grajewskim podwórku i popatrzmy na to koszmarne skrzyżowanie ulic w centrum miasta, dokładniej przy przejeździe kolejowym. Stykają się ulice Piłsudskiego, Kolejowa, Konopska i Szkolna, przy czym drogi rozchodzą się tutaj aż w pięciu kierunkach. W normalnych warunkach przy rozgałęzieniu tylu dróg buduje się rondo i kłopot z głowy. Ale w Grajewie nie ma normalnych warunków… Przejazd kolejowy stanowi dodatkową uciążliwość wpływającą na ruch w kierunku do Warszawy i z Warszawy. Wszyscy wiemy, co się dzieje na jezdni, kiedy przejazd jest zamknięty. Nawet nie chodzi o przejeżdżające pociągi osobowe czy towarowe. Pociąg przejedzie i szlaban się unosi. Gorzej, kiedy manewruje skład towarowy. Zdarzyło mi się raz stać przed przejazdem ponad 15 minut. I był to dla mnie i dla wielu uczestników korka czas bezpowrotnie stracony.
     W tej chwili nie ma szans na przebudowę przejazdu kolejowego, bo przecież tylko na rysunku satyrycznym może być tak, że to pociąg stoi pod zamkniętym szlabanem, przepuszczając wszystkie samochody… Jest jednak podobno jeszcze coś innego, co blokuje przebudowę skrzyżowania. To kapliczka stojąca między ulicami Piłsudskiego i Konopską. Grajewo, tak jak wiele miast polskich jest najwidoczniej uczulone na tzw. „wartości”, bo każda próba ruszenia kapliczki skończyłaby się fiaskiem. Od razu mówię, że mam na myśli przesunięcie tej budowli, a nie jej zburzenie. Każdy, kto zna tamto skrzyżowanie, wie, iż zorganizowanie ruchu okrężnego bez przesunięcia kapliczki jest niemożliwe. A popytajcie tych ludzi, którzy próbują włączyć się do ruchu, wyjeżdżając z ulicy Konopskiej. Wydaje mi się, że oni jak najbardziej byliby za tym, aby kapliczkę przesunąć. Przypomnieć może warto w tym miejscu, że w roku 1962 Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie przesunięto aż o 21 metrów. To jest budynek potężnych rozmiarów. A ponadto od tamtej pory technika poszła naprzód i przesunięcie takiej budowli, jak kapliczka nie byłoby wielkim problemem. Chyba ważniejszą kwestią jest przebudowa świadomości, przynajmniej niektórych mieszkańców.
     Zbliżają się kolejne wybory. Do Grajewa zjeżdżają politycy różnych opcji, aby zaagitować, obiecując przy okazji szybkie rozwiązywanie lokalnych problemów. Przed wyborami samorządowymi też było mnóstwo obietnic… Ażeby sobie przypomnieć, co, kto i kiedy obiecywał dla Grajewa, wystarczy zajrzeć do Internetu. No, i żeby sprawdzić, co się zrobiło, wystarczy przejechać i przejść przez miasto.
     Mieszkańcy Augustowa nie zawahali się przed blokadą ruchu, aby pokazać całej Polsce, że Augustów potrzebuje obwodnicy. Nie pochwalam tej metody, ale drastyczna sytuacja wymaga niekiedy drastycznych środków. Trzeba się chwytać wszystkiego, żeby Grajewo się nam nie zatykało. Dlatego proszę, jeśli idziecie na jakieś spotkanie przedwyborcze, żądajcie konkretów, nie dajcie się zwieść pustymi obietnicami. Bo te nic nie kosztują, a na inwestycje trzeba wyłożyć kasę. Co z tego, że kapliczka przy Konopskiej pozostanie, kiedy Kościół Trójcy Przenajświętszej rozwali się od ciągłych wstrząsów powodowanych przez tiry?
Dlatego podkreślajmy na każdych kroku i zebraniu przedwyborczym: Żądamy przebudowy skrzyżowania i obwodnicy dla Grajewa.  Bo prośby niewiele tu zdziałają…

PS. Wyjaśniam Panu Piotrowi: Pana błyskotliwe odkrycie jest tylko błyskotliwe. Niestety, nie czytuję „Angory”, zaś świat wcale nie jest taki mały, żeby trzeba było korzystać tylko z jednego źródła. Zaś fakt, że „Angora” poruszyła ten temat, oznacza że problem jest ważny.

 

zakorkowany od czasu do czasu grajewianin

Komentarze (21)

A poseł Kazek z Zioberkiem dalej obiecują i spy-
-chają na PO brak działania w tym temacie.
Zdelegalizować PIS i ich obietnice.Dość obiecywania
przez 6 lat.Najwyższy czas wziąć się do pracy bez
mydlenia oczu zwykłym ludziom.

zdelegalizować partie to można było za PRLu, chociaż patrząc na działania premiera Tuska można odnieść wrażenie że PRL powraca

Cos ci chyba sie pomylilo.Od 4 lat rzadzi PO i to Tusk obiecuje cud i Irlandie. Takich nierobow to nawet za komuny nie bylo. Wstyd ze Polacy zgadzaja sie byc niewolnikami we wlasnym kraju.

@Antek.
Widzisz coś jeszcze po prawie 4-ro letnim mydleniu obecnych rządzicieli?

Antek; oni nie są nauczeni uczciwie pracować dla kraju i Narodu , oni są nauczeni kłamać, oszukać i nakraść oby rżnąć pajaca jaki to on fachowiec w polityce? To jest oczywiste oby przeciągać bo kasa pusta i pod pretekstem odwlekania bo nowe plany trzeba ustalić. Zmysł socjalistyczny nie wytępi z mózgu tępakom, jedynie śmierć z nich przekształci na innych!!! Ten niedorozwój umysłowy jest nie uleczalny, jak nie uleczalny rak mózgu!!!

do kogo pretensja, to droga krajowa i PO nic nie zrobiło. A Antek łaty przyszywa komu innemu.

ten co wyjeżdża z Konopskiej nie ma jeszcze tak źle, gorzej ma ten co wyjeżdża z Kolejowej, bo to własnie on wjeżdża ostatni na skrzyżowanie (ten z Konopskiej jest z jego prawej strony, a to oznacza, że ma pierwszeństwo)

A może zorganizujemy jakiś strajk na cały dzień aby zablokować całe nasze skrzyżowanie grajewskie ulic Piłsudskiego, szkolnej, kolejowej, i Konopskiej znajdzie się ktoś chętny do przyłączenia się? może to coś da i pomoże w rozmyślaniach rządzących tym miastem ? może e-grajewo.pl by jakoś do tego się przyczyniło żeby ten straj k jakoś doszedł do skutku, a nie tylko pisać te felietony i krytykować..

po co przesuwać kapliczkę, można kapliczkę umieścić w centrum ronda! te rudery dookoła wyburzyć bo psują urbanistykę miejsca. Zrobiono porządek z budką drużnika i aż miło popatrzeć.

Jont ....mylisz się ,a może te rudery podlegają ochronie zabytków bo tak jest bardzo często i kapliczka również.Jeśli chodzi o inwestycje ,
to zależy kto ma większość to przegłosuje.
Widzicie jak w Radziłowie się kłócą ,przewodniczący szuka różnych sposobów aby przeszkodzić wójtowi

zakorkowany; na śmietnik pójdą nie kilkutygodniowe prace tylko 4-letnie! Zgroza. Tylko kilkukrotne blokady mogą tu coś zmienić, bo parlamentarzyści też nie. A skoro GDDKiA gra coś nieczysto i ma ukryte zamiary, inaczej mówi niż 3 lata temu, czytaj "czeka na via baltikę, gra na zwłokę" bo wogóle zrezygnyje z tych modernizacji to pozostają tylko działania własne, zarządców pozostałych dróg. Propozycja (nie ma bezbolesnych): Konopska tylko jednokierunkowa, Kolejowa tylko prawoskręt w konopską i dk61, Szkolna tylko prawoskręt, dk61 jadąc od świateł zakaz skrętu w lewo. Sumując: jedyne dwa dopuszczalne lewoskręty z dk61 od Łomży w Kolejową; i z Kolejowej (po namalowaniu pasa dla lewoskrętu) w kierunku świateł. I niech nikt nie mówi że nie będzie ulic, którymi by można pojechać w "zamkniętych" kierunkach. Inaczej męczyć się, i nie narzekać.

panowie pytanie ile mamy w Grajewie kościołow a ile szkół gdzie basen .Przed przejazdem kolejowym sa takie koleiny

A ile mamy pizzeri i kebabow a ile szkol, a ile sklepow z odzieza a ile basenow O_o... co maja koscioly do szkol i basenu - jestes mamutem z poprzedniego systemu czy mlodym antyklerykalem? Proponuje wziac tace do reki i zaczac chodzic od domu do domu i zbierac na basen... okaze sie ilu mieszkancow Grajewa chce basenu. Ja sobie nie zycze basenu budowanego z publicznych pieniedzy. Prywatna inicjatywa - przedsiebiorca -> ZADEN problem.

Przestańcie. To i tak nie ma sensu.Czteroletnie rządy ekipy Tuska doprowadziły kraj do ruiny. Niet kasy i wszystko musi isc w zapomnienie.

problem z kapliczką? Teraz zrobiono pod nią śmietnik;puszki po piwie ,pety itp,dobrze ,ze ogrodzona,bo .... a później będą krzyczeć.To,że niczego nie szanujemy to pewnie też wina Tuska.

Ekipa tego czy tamtego to nieistotne żaden RZĄD jak dotychczas nie zdołał w Polsce zrobić porządnych reform tylko obiecują a konkretów cale 0

Problem nie jest w skrzyżowaniu. Grajewo potrzebuje obwodnicy, Rajgród potrzebuje obwodnicy, Szczuczyn, Bargłów, Augustów. Walczmy o jedną - porządną od Szczuczyna prosto do Suwałk!

ludzie opamietajcie sie co ma rzad Tuska do naszego miasta po to wybieramy burmistrza cala wladze zeby robili cos dla nas mieszkancow Tusk ani Kaczynski wam ronda nie zrobia opamietajcie sie do kogo piszecie i macie pretensje cale zycie jezdze konopska i mozna skrecic w ul sadowa potem rolna i korkow unikniecie

A ja mysle , ze ma i to wiele.To rzad Tuska postawil na rozwoj duzych miast, tam gdzie ma swoj elektorat.Blokuje fundusze na rozwoj malych miast i calego regionu wschodniego mowiac, ze dopiero wtedy gdy zbogaci sie pare wiekszych miast w Polsce.To przeciez od infrastruktury zalezy rozwoj danego regionu. A prezydent Bialegostoku z PO kazda zlotowke inwestuje w rozwoj swego miasta.

dokladnie a nasz byly burmistrz nie mial pomyslu i wszystkie pieniadze przekazal wlasnie dla bialegostoku szkoda tylko ze mieszkancy Grajewa wybierajac burmistrznie pomysleli zeby wszystkich radnych tez nowych powybierac a tak to teraz mu przeszkadzaja a burmistrz sam nic nie moze

do:Napisał: Ania - proszę cie - walni się w łeb! co ty wypisujesz! nie masz pojecia o rzeczach - a się wypowiadzasz! idz i pospszątaj wokół siebie!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.