wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 11099 wyświetleń

Pomoc bezdomnym

Każdego roku od listopada do marca, szczególnie w okresach znacznego spadku temperatur na terenie naszego kraju i województwa odnotowywane są przypadki zgonów osób wskutek wyziębienia ich organizmów. Jesteś osobą bezdomną, zmuszoną do opuszczenia miejsca zamieszkania, starszą, samotną, niepełnosprawną, pozbawioną środków finansowych (lub znasz takie osoby).

PAMIĘTAJ
Jesteśmy po to, aby Ci pomoc przetrwać trudny okres zimowy. Kontaktując się osobiście lub telefonicznie możesz uzyskać niezbędną pomoc lub informację o placówkach, w których znajdziesz nocleg, ciepły posiłek i ubranie lub nawet wsparcie finansowe.

- Podlaski Urząd Wojewódzki tel. bezpłatny 0-800-106-226
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie ul. Mickiewicza 3 tel. 86- 273-87-09
- Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Grajewie os. Broniewskiego 3 tel. 08-272-30-12
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie os. Broniewskiego 3 tel. 86-272-23-34
- Caritas Diecezji Łomżyńskiej w Łomży ul. Dworna 24 tel. 86-472-30-09
- Komenda Powiatowa Policji w Grajewie ul. T. Nowickiego 14 tel. 86-273-02-12 lub 997
- Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie ul. Pl. 1000-lecia 23 tel.86-272-52-83
- Miejsko –Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rajgrodzie ul. Warszawska 32 tel. 86-272-16-24
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radziłowie ul. Pl. 500-lecia 14 tel. 86-273-60-01
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wąsoszu Pl. Rzędziana 8 tel. 86-273-10-01


Opracowano w sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Grajewie

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (6)

Akurat bezdomni czytają wiadomości na e grajewo!!!

kinga ty możesz im to powiedzieć

nie piszcie bzdur telefon dla bezdomnego czy internet komenda podaje adres to dobrze ale czy ktoś z komendy coś zrobił pomógł bezdomnym w Grajewie kilku jest naj lepiej podać adres i sprawa załatwiona a gdzie są WŁODAŻE MIASTA CIEPŁA POSATKA GRUBA KASA a bezdomny niech rzdzi sobie sam czy w święta ktoś był u bezdomnych z opłatkiem NAPEWNO NIKT

kinga - "...starszą, samotną, niepełnosprawną, pozbawioną środków finansowych..." również - uczmy się rozumieć to co czytamy!

Bezdomni nie czytają, ale ty internauto czytasz, pomóż, podaj adres, zaprowadż - przecież wszyscy jesteśmy ludżmi. !!!!!!!!!

w komentarzu do INKI, -
nikt Inka tu nie pisz bzdur , tym bardziej Komenda Powiatowa Policji w Grajewie. Czy wiesz o tym że pilotujemy to zagadnienie, interesujemy się. jestesmy w ciagłym kontakcie z tymi placówkami co widoczne są wyżej. Pomoglismy dwóm osobowm, jedna jest teraz w Domu Pomocy Społecznej, a druga osoba w szpitalu. Czy wiesz o tym ze proponowano wszystkim bezdomnym umieszczenie, a nawet zawiezienie naszym pojazdem policyjnym do noclegowni w Łomży lub Białymstoku, gdzie by mieli ciepło, spanie, wyżywienie, ciepłą odzież. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie, by to finansował. Ale musisz zrozumiec jedno, ci ludzie którzy są na dworcu, na ulicy, sa to ludzie uzależnieni od alkoholu ( a w noclegowniach alkoholu pic nie można). Bardzo czesto prowadziliśmy z tymi ludżmi rozmowy na temat umieszczenia ich w noclegowniach, ale nie wyrażali zgody. "Oni cenią wolność" - a jak mówią " to do wiosny juz niedaleko". Cóz mamy zrobić ? - siłą nie można, rozmową też. Robimy coś na siłę, ale tylko wtedy kiedy bezdomny jest w stanie nietrzeżwości i leży na ulicy, lub nie jest w stanie poruszać się - po prostu osadzamy go do wytrzeżwienia, aby nie zamarzł gdzieś na ulicy - ratujemy mu życie. Po wytrzeżwieniu jest rozmowa z nim, ale skutek jest taki jaki opisałem wyżej.
Jeżeli znasz osobę bezdomną , a potrzebuje ona pomocy zaprowadż ją do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, napewno mu pomogą.
Jeżeli sie wstydzisz zadzwoń pod numer 997 - Policja zainteresuje sie tym przypadkiem. Chcesz cos powiedzieć anonimowo zadzwoń pod numer 272-22-22 ( Policyjny Telefon Zaufania ), jezeli nikt nie odbierze nagraj swoją wiadomość - nikt tam nie pyta o nazwisko, gdzie mieszkasz. Jeżeli możesz to pomóż.
Pozdrawiam Naczelnik Prewencji.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.