Programy unijne

Polsko - Ukraińska Wymiana Młodzieży

Szanowni Państwo,
 Z przyjemnością informuję, iż Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP uruchamia pilotażową edycję programu pod nazwą „Polsko - Ukraińska Wymiana Młodzieży”. Operatorem programu jest Narodowe Centrum Kultury. Celem nadrzędnym Polsko – Ukraińskiej Wymiany Młodzieży jest przyczynienie się do zmiany w nastawieniu wobec siebie obu społeczeństw poprzez wytworzenie poczucia wspólnoty historycznej oraz wspólnoty współczesnych celów i zadań, jakie stoją przed Polską i Ukrainą.
 W ramach programu możliwe jest współfinansowanie zadania obejmującego pobyt w Polsce grupy młodzieży z Ukrainy wraz z opiekunami, realizujących wspólny projekt z rówieśnikami z Polski. Realizowany projekt powinien opierać się na następujących elementach:
- zapoznanie młodych Ukraińców z polskimi rówieśnikami i współczesną Polską;
- zaznajomienie młodych Polaków z ich ukraińskimi rówieśnikami;
- pokazanie podobieństwa i odmienności kulturowej
- zapoznanie młodzieży z historią lokalną i kulturą regionu
 Wnioski przyjmowane są w sposób ciągły od 1 września od 30 listopada 2006 r. Projekty muszą zostać zrealizowane i rozliczone do 31 grudnia 2006 r.
 Dodatkowe informacje o programie oraz komplet dokumentów znajdą Państwo na stronie internetowej Narodowego Centrum Kultury, http://www.nck.pl. Szczegółowych informacji w NCK udzielają Marcin Ogonowski, tel. (22) 210 01 22, e-mail: marcin.ogonowski@nck.pl oraz Piotr Łasica, tel (22) 210 01 23, e-mail: piotr@nck.pl
 Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Programie!


czwartek, 8 lutego 2007

Dotacje na szkolenia

czwartek, 18 stycznia 2007

Równać Szanse 2007

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.