poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 10758 wyświetleń

Polityczne przetasowania

Krzysztof Milewski zostanie najprawdopodobniej radnym powiatu grajewskiego w miejsce Roberta Ziemkiewicza, który w ostatnią niedzielę wygrał wybory na wójta Radziłowa. Być może to nie jedyne polityczne zmiany w powiecie, jak czekają nas w najbliższych miesiącach.

Ciekawostką jest fakt, że Krzysztof Milewski i Robert Ziemkiewicz przez ostatni miesiąc rywalizowali o fotel wójta Radziłowa.

Wielce prawdopodobne, że to nie jedyna zmiana, jaka czeka nas w najbliższym czasie. Część obecnych radnych zamierza bowiem wziąć udział w zaplanowanych na 20 maja wyborach do sejmiku podlaskiego. Jednym z pierwszych, który już zadeklarował, że będzie ubiegał się o mandat radnego województwa jest przedstawiciel PiS Dariusz Latarowski. Gdyby się mu powiodło, miejsce w Radzie Powiatu zająłby Eugeniusz Formejster.   

- Będę kandydował na radnego województwa, gdyż po rezygnacji Kazimierza Gwiazdowskiego w sejmiku nie ma żadnego przedstawiciela powiatu grajewskiego. Nie oszukujmy się, że radny z Kolna, czy Suwałk będzie głosował w interesie naszej ziemi – rekomenduje swoją kandydaturę Latarowski. 

Ostatnio spekulowano, również o ewentualnej rezygnacji z mandatu Jadwigi Dembińskiej, która na dwa miesiące wyjechała do Włoch. Radna PSL wróciła jednak do kraju i zamierza dalej pracować w Radzie Powiatu. 

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewo. "Gang Olsena" w akcji

Komentarze (3)

wybory do sejmiku ZNOWU WOJEWODZTWO STRACI 3 MIL ZL LEPIEJ NIECH BEDZIE KOMISARZ

Gwiazdowski nie zrezygnował tylko musiał zrezygnować bo mandat wygasł automatycznie po wygranych wyborach na wójta

Nie wiem czy ten komentarz zostanie zamieszczony, ale pisze bo licze na bezstronnośc e- grajewo.
Jestem zdania że grajewo powinno mieć swego człowieka w sejmiku wojewódzkim, co do tego nie ma wątpliwości. Najprawdopodobniej będzie kilku kandydatów z Grajewa. Ja sam zamierzam wystartować z list Unii Polityki Realnej. Ktoś spyta co może zrobić radny sejmiku wojewódzkiego dla miasta i regionu. Tak szczerze mówiąć niewiele, jako jeden z 30 radnych, ale może prezentować głos lokalnej społeczności z której pochodzi. Sam osobiście składam obietnice, nie gdzie tam, ktoś powie obiecanki-cacanki, składam przysięgę, że jeżeli zostanę radnym, dietę jako otrzymam pełniąć tę funkcje przekaże na cele społeczne, kulturalne w naszym mieście i okolicach jak również z tych pieniędzy będę wspierał inicjatywy młodych ludzi z ciekawymi pomysłami. To jest jedyna rzecz którą mogę obiecać na 100 %.
Pozdrawiam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.