Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11790 wyświetleń

Policjanci apelują o rozwagę

Wiele dróg jest śliskich, w wielu miejscach są też mgły. To może utrudniać jazdę podlaskim kierowcom.


Główne ulice w miastach oraz drogi krajowe i wojewódzkie powinny być czarne i mokre, choć na te - poza terenem zabudowanym - może nawiewać śnieg. Śniegiem i lodem przykryte są też drogi osiedlowe.  Policjanci apelują o ostrożność. Tym bardziej, że widoczność ograniczać mogą także mgły.

 

(fot.e-Grajewo.pl)

 

Apel do kierowców o jazdę na trzeźwo!!!


Nie pomagają przestrogi, apele, a nawet informacje o wypadkach drogowych z udziałem pijanych kierowców. Ciągle zdarza się, że po wypiciu alkoholu ludzie wyjeżdżają na drogę. 

W ciągu ostatnich dni policjanci z powiatu grajewskiego zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą został mieszkaniec Grajewa, który kierował samochodem osobowym m-ki. Opel. Alkomat wykazał u niego 2,10 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzyku jazdy pod jego wpływem. Jazda na podwójnym gazie może być przyczyną wielu nieszczęść. Policja apeluje do wszystkich uczestników dróg, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policje na telefon alarmowy 997 lub 112. Nietrzeźwym kierującym samochodem grozi do 2 lat pozbawienia wolności, nietrzeźwym rowerzystom do roku, a za nie stosowanie się do wyroku sądowego do 3 lat.

 


Komentarze (2)

Szanona Policjo, jeżeli stwierdzacie, że droga jest śliska, lub jest oblodzone skrzyżowanie to powinniście podjąć działania: nakazać oznakować takie miejsce, a przede wszystkim wystąpić w trybie natychmiastowym do administratora drogi z NAKAZEM posypania takiego miejsca zwykłym piaskiem w przeciwnym razie niedopełniacie obowiązków!

dobrze że uwieczniliście na zdjęciu pług bo tej zimy na grajewskich drogach taki widok to naprawdę rzadkość!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.