wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 11614 wyświetleń

Policja ostrzega

przed oszustkami!

Dzwonią przez domofon. Budzą zaufanie dlatego są wpuszczane do środka. Powód odwiedzin – zwrot nadpłaty za wodę. Wykorzystując nieuwagę kradną pieniądze. Nie wpuszczajmy obcych do mieszkania – ostrzegają policjanci.

W taki sposób w grudniu oszukany został 77-letni białostoczanin. Kilka dni przed świętami zadzwonił domofon. Starszy pan usłyszał w słuchawce ciepłe i miłe kobiece głosy. Nieznajome poinformowały, że przyszły zwrócić nadpłatę za wodę. Gospodarz nie upewniając się skąd są kobiety wpuścił je do środka. Tam usłyszał, że dostanie 50 zł zwrotu za wodę. Oszustki dały mu 200-złotowy banknot. Mężczyzna poszedł do pokoju po pieniądze. Z saszetki wyjął 150 zł, wydał resztę, a otwartą torbę położył na stole. Gdy poszedł z jedną z kobiet do łazienki sprawdzić stan techniczny kranów, druga w tym czasie weszła do pokoju i zabrała z saszetki wszystkie pieniądze. Kobiety jak gdyby nigdy nic wyszły z mieszkania. 77-latek dopiero po kilku minutach zorientował się, że został okradziony. Oszustki zabrały całe jego oszczędności – ponad 12 tys. zł., które zbierał na pomnik. Przerażony i zdenerwowany utratą majątku zasłabł i trafił do szpitala. Wczoraj poprosił o pomoc policję.

Jest to pierwszy przypadek zgłoszony policji, gdzie oszustki najpierw dają pieniądze, by zobaczyć gdzie gospodarz trzyma oszczędności. Dlatego nie wpuszczajmy obcych osób do domu. Jeśli natomiast widzimy nieznajome, podejrzanie zachowujące się osoby powiadommy o tym fakcie policję. Funkcjonariusze przyjadą i sprawdzą czy nie są nim kolejni oszuści.
 KWP w Białymstoku

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (6)

Szkoda mi tego pana..

trzeba zlapac te kobiety i oddac staruszkowi pieniadze

nie maja sumienia wstretne baby,

eee trzeba siedziec razem z nimi to moze pieniedzy nie ukradna
:D:D:D:D

szkoda mi tych kobiet

Dzięki za ostrzeżenie - akurat u nas na klatce któs przylepił ogłoszenie o niepłaceniu za różnicę w zużyciu wody, bodajże zimnej.
I teraz tylko śmiało po klatkach, puk, puk : przyszedłem zwócic te wcześniejsze nadplaty za zimną wodę - tak jak jest napisane na ogłoszeniu na klatce - pani czytała ...
Dalej jak w wiadoności .
Takze wielkie dzięki jeszcze raz.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.