poniedziałek, 4 grudnia 2023

997

  • 1 komentarzy
  • 9289 wyświetleń

Policja informuje

KOMENDA POWIATOWA POLICJI W GRAJEWIE
informuje o wybranych zdarzeniach zaistniałych na terenie jednostki w dniach 22.03.2004 - 26.03.2004 roku

l. kradzież z włamaniem
W dniu 22.03.2004 roku mieszkaniec osiedla Południe zgłosił, iż n/n sprawca dokonał włamania do jego piwnicy, skąd następnie dokonał kradzieży 10 słoików konfitur łącznej wartości 50 złotych. Pokrzywdzony określił, iż włamanie musiało nastąpić w okresie czasu od 20.03-22.03.2004 . Sprawę prowadzą policjanci KPP G-wo.

2.W dniu 23.03.2004 roku w Szczuczynie na targowicy miejskiej doszło do kradzieży kieszonkowej. N/n sprawcy wykorzystując nieuwagę kobiety z jej zewnętrznej kieszeni kurtki dokonali kradzieży portfela z pieniędzmi i dokumentami. Sprawę prowadzą policjanci Posterunku Policji w Szczuczynie.

3.Profanacja miejsca pochówku zmarłego
W dniu 23,03.2004 roku anonimowy rozmówca poinformował dyż. KPP Grajewo o tym , że na terenie cmentarza w Szczuczynie dwóch młodych ludzi dokonuje zniszczeń nagrobków.
Natychmiast na miejsce zdarzenia udali się policjanci Posterunku Policji w Szczuczynie. W wyniku swoich działań zatrzymali dwóch nieletnich sprawców, którzy pod działaniem alkoholu dokonali profanacji miejsca pochówku zabytkowego grobu Gustawa Choynowsklego w ten sposób, że zerwali drzwi w grobowcu weszli do jego wnętrza gdzie dokonali zniszczenia wieka od trumny, załamani a wieka w drugiej trumnie, wygięcia krzyża metalowego na sąsiednim grobowcu, połamali ławkę, porozrzucał l kwiaty l znicze oraz zanieczyścili miejsce pochówku wymiocinami.
Zatrzymani nieletni sprawcy przestępstwa trafią do Sądu Rodzinnego l Nieletnich w Grajewie.

4. W dniu 23.03.2004 roku w Grajewie na ul. Ekologicznej n/n sprawca dokonał kradzieży saszetki z niezabezpieczonego samochodu Pokrzywdzony utracił paszport oraz Inne ważne dokumenty. Sprawę prowadzą policjanci KPP Grajewo.
Jest to już drugi przypadek nie u wagi,0'l złe wskutek własnego działania pokrzywdzonego doszło do kradzieży. Apelujemy o stosowanie środków ostrożności l rozwagi. Nie można odchodzić od pojazdu pozostawiając go otwartym. Mogło się skończyć znacznie gorzej.

5. kradzież z włamaniem do samochodu
w dniu 24.03.2004 roku n/n sprawca dokonał włamania do samochodu osobowego pozostawionego na podwórku posesji oznaczonej nr.13 przy ul. Kopernika w Grajewie. Pokrzywdzony stracił w wyniku działania sprawcy radioodtwarzacz samochodowy wartości 10 O" l'50 zł. Sprawca do wnętrza pojazdu dostał się poprzez szyberdach pojazdu.

6. Zniszczenie mienia
W dniu 24.03.2004 roku Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie złożył zawiadomienie o dokonanym zniszczeniu barierki ochronnej metalowej długości 28,9 metra na moście rzeki Ełk w Przechodach gm.Grajewo. Mogło to spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników ruchu poruszających się pojazdami. Sprawcy to bezmyślni wandale,którzy dokonali zniszczenia prawdopodobnie z zamiarem sprzedaży na złom elementów metalowych barierki. Sprawę prowadzą policjanci KPP Grajewo.

7. Pobicie
W dniu 24.03.2004 roku do Posterunku Policji w Szczuczynie zgłosił się młody mężczyzna, który oświadczył»iż w nocy 1°.03.2004 roku w S z c z u -czynie na ul.Łąkowej został pobity przez znanych mu osobiście dwóch młodych mężczyzn także mieszkańców Szczuczyna. W wyniku podjętych działań
ustalono dokładne personalia sprawców,którzy za swój czyn zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Sprawę prowadzą policjanci Posterunku Policji w Szczuczynie.


W minionym tygodniu odnotowano wzrost liczby zdarzeń z udziałem młodych osób. Rośnie także liczba kradzieży złomu kolorowego i stalowego.Sprzyjają temu wysokie ceny złomu. Apelujemy do mieszkańców Grajewa i całego starostwa nie bądźmy obojętni,reaguj my na łamanie prawa informujmy Policję nawet anonimowy,gdy ź tylko szybka informacja i szybkie działanie przynoszą wymierne korzyści w postaci ustalania sprawców przestępstw i wykroczeń.
Numery tel. 997,112,2730234,272 22 22 - telefon zaufania.


Źródło: KPP Grajewo

środa, 3 czerwca 2020

Konkurs fotograficzny

niedziela, 20 sierpnia 2017

Kino pod chmurką!

Komentarze (1)

jaki posłuszny piesek

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.