poniedziałek, 29 maja 2023

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 12583 wyświetleń

Pokaż Język 2007

  W sobotnie przedpołudnie 27 października br. w firmie Pfleiderer w Grajewie zebrało się szacowne grono młodych, utalentowanych ludzi – uczniów szkół średnich powiatu grajewskiego. Zebrani to laureaci drugiej edycji programu stypendialnego "Pokaż Język”.

  „Pokaż język” to program edukacyjny, który zwiększa szanse życiowe młodzieży, motywuje uczniów do nauki języków obcych i angażuje nauczycieli. Na potrzeby tego programu, z inicjatywy spółki Pfleiderer Grajewo, została powołana fundacja, której zadaniem jest koordynowanie projektu oraz gromadzenie środków umożliwiających finansowanie akcji.

  Podobnie jak w ubiegłym roku warunkiem ubiegania się o nagrodę pieniężną było napisanie testu z języka angielskiego lub niemieckiego oraz uzyskanie największej ilości punktów. Na podstawie uzyskanych na egzaminie wyników kapituła programu przyznała stypendia 53 osobom. Najlepsi będą otrzymywać 100 zł w każdym miesiącu roku szkolnego.

- Dziękuje wszystkim za przybycie, frekwencja w dzisiejszym dniu przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W przyszłym roku postaramy się spotkać w innym miejscu - witała przybyłych Marta Kuligowska prezes Fundacji "Pokaż Język".

- Mam ogromny zaszczyt kolejny raz występować w tym miejscu na podsumowaniu programu zajmującego się edukacją językową. Wyrazy najwyższego uznania za wspaniałe partnerstwo, jakie udaje się nam prowadzić z zarządem Pfleiderer na czele z prezesem Pawłem Wyrzykowskim. W pogoni za pieniądzem, za rozwojem firmy nie zawsze, edukacja ma tak duże znaczenie jak dla tej spółki. Przyznane stypendia to pieniądze, które trafią do najlepszych, do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu grajewskiego. Myślę, że jest to ogromne wyróżnienie, mam w związku z tym prośbę - bądźcie Państwo dumni, tak jak ja jestem i starajcie się być ambasadorami tej firmy. Miesiąc temu, kiedy podczas otwarcia nowej fabryki MDF w Grajewie prezes P. Wyrzykowski mówił o instrumentariuszach, czyli wszystkich wokół, którzy pracują i współpracują z organizacją, wspomniałem w swoim wystąpieniu właśnie o bardzo ważnej grupie - beneficjentach programu "Pokaż Język". Jestem przekonany, że wielu z Was trafi w przyszłości do tej najlepszej firmy na Podlasiu, jednej z nowocześniejszych w Europie, nawet na świecie, od której uczymy się skutecznego i sprawnego zarządzania. Pamiętajcie o tym, że jesteście w znakomitym miejscu, pokazujcie więc ten język jak najdalej, sięgajcie wszędzie, gdzie tylko można sięgać i bądźcie wdzięczni za to co robi firma Pfleiderer - mówił starosta grajewski Jarosław Augustowski

- Uzyskanie takich wyników, by otrzymać stypendium wymaga od nas wiele poświęcenia i nauki. Tak naprawdę przygotowujemy się od drugiej klasy podstawówki, bo wtedy zaczynamy uczyć się języków w szkole. Sądzę, że trzeba temu poświęcić wiele czasu, nie tylko to co mamy w programie nauczania, wiele przynosi codzienne życie, np. angielski spotykamy wszędzie - ulotki, instrukcje, obsługa komputera. Dzisiaj otrzymałam stypendium z niemieckiego, uczę się go w szkole, ale w angielskim czuje się lepiej. Uczęszczam od pięciu lat na lekcje prywatnie, a utrwalam oglądając filmy, seriale w tym języku lub tłumacząc napisy, dużym źródłem są też teksty piosenek dla młodzieży - powiedziała nam stypendystka Ula Kotowska, uczennica ZS nr 1 w Grajewie, która deklaruje udział w programie w przyszłym roku.

- Jestem uczniem klasy I, uzyskałem najwyższy wynik z osób, które pisały test pierwszy raz. Język angielski mam w szkole, dużo pomaga mi oglądanie filmów po angielsku - mówi stypendysta Wojciech Szymanowski z ZS w Szczuczynie

- Jestem dumny z Wojtka zwłaszcza, że uzyskał dobry wynik, myślę, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepszy, również z innych uczniów naszej szkoły, którzy pisali testy z angielskiego i niemieckiego - chwalił podopiecznych dyrektor ZS w Szczuczynie R. Klimczak


Galeria zdjęć

 

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 29 maja 2023

19 Podlaski Rajd Moto Retro w Grajewie

niedziela, 28 maja 2023

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Komentarze (13)

oni pisali jakis test ?? zeby dostac te stypendia??

Tak pisali testy z j. angielskiego lub niemieckiego. Ze Szczuczyna kilka osób dostało, w tym 3 z mojej klasy I LO :D:D

Łoooooł slejzi fajnie wyglądasz w gajorku :D:D:D:D pzdr.. gratulacje :*

stypendia powinny byc za darmo bo unia europejska dala na to pieniadze a nie jakies glupie pisemne testy

brawo dla Robercika:D:D

a co oni tak wogle dostali ??

o to chyba i ja bd sie uczyc z nimca i angola to tez za 2 lata bd chciala napisac taki test ;D bo kaska sie przyda:D

Organizatorzy wypięli język!!! W szkołach ponadgimnazjalnych powiatu grajewskiego uczniowie uczą się czterech języków obcych. Pominięto uczniów osiągających sukcesy w nauce języka francuskiego i rosyjskiego. Tym uczniom organizatorzy pokazali język!!!

ja się ciesze ztakiego przedsięwzięcia młodzież może sie wykazać swoją wiedzą. tylko mogły być jeszcze testy z j. rosyjskiego. ale tak to spox tylko się dziwie że tak mało młodych ludzie pzrystępuje do tych testów wiecej wiary w siebie i checi.... stypendum każdemu sie przyda... mi się udało

"stypendia powinny byc za darmo bo unia europejska dala na to pieniadze a nie jakies glupie pisemne testy"

was... ale ty glupi lawl xD od kiedy to unia finansuje te stypendia? Rotfl, wnioskujac po twojej wypowiedzi chcialbys zeby rozdali stypendia dla calego grajewa bez pisemnych testow czy jak? Komu mieliby dac ta kase jesli nie wiedzieliby kto na nie zasluzyl?
/leave plx

właśnie dlaczego organizatorzy pominęli inne języki??? to czysta dyskryminacja uczniów i nauczycieli !!! uczę się j.francuskiego i marzę o zdobyciu takiego stypendium........

1000 zł na rok szkolne a na miesią po 100

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.