Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 12470 wyświetleń

Po maturze

81 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych zdało maturę. Najlepiej z egzaminem poradzili sobie absolwenci liceów ogólnokształcących, najgorzej – techników uzupełniających.

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne wyniki egzaminy maturalnego w 2010 r. Do egzaminu w maju przystąpiło ponad 366 tys. osób. Tegoroczni absolwenci stanowili 96 proc. wszystkich zdających. Pozostali to absolwenci z lat ubiegłych.

Świadectwo dojrzałości uzyskało 91 proc. zdających w liceach ogólnokształcących, w technikach – 70 proc. Gorzej matura wypadła w pozostałych typach szkół. W liceach profilowanych zdało ją 64 proc. maturzystów, w liceach uzupełniających – 37 proc. Najgorzej z egzaminem poradzili sobie uczniowie techników uzupełniających. Maturę zdało w nich tylko 34 proc. maturzystów.

Tegoroczni maturzyści musieli zdać egzamin z języka polskiego - ustny i pisemny, wybranego języka obcego nowożytnego oraz pisemny egzamin z matematyki i z jednego przedmiotu do wyboru.

Egzaminy pisemne z polskiego, matematyki i języka obcego są obowiązkowe na poziomie podstawowym, chętni mogą zdawać je także na rozszerzonym. Egzamin z przedmiotu do wyboru zdaje się tylko na jednym poziomie do wyboru: podstawowym lub rozszerzonym.

Egzamin z polskiego na poziomie podstawowym zdało 95 proc. maturzystów, matematykę - 87 proc., język angielski - 86 proc., niemiecki - 94 proc., francuski - 94 proc., rosyjski - 95 proc., hiszpański - 97 proc., włoski - 99 proc.

Aby zdać egzamin trzeba było uzyskać co najmniej 30 proc. punktów. Średni wynik uzyskany na egzaminie z polskiego na poziomie podstawowym to 57 punkty na 100 możliwych, z matematyki 58 pkt, a z angielskiego - najczęściej wybieranego języka – 62 pkt.

Wstępne wyniki dostępne są na stronie internetowej CKE.


Komentarze (18)

Grajewski ogólniak w tym roku zdobył 100%. Gratulacje.

Do MarioS: skąd znasz wyniki z całej szkoły jak nawet rozdawanie świadectw maturalnych jest dopiero od godziny 8.00, zresztą to są indywidualne wyniki. To trochę podejrzane

Gratulacje, 100% uczniów zdało maturę. Tak trzymać

IVe Technikum w Grajewie, technik ekonomista (ZSNR2) 100% Wielkie Gratulacje!

Po maturze i co dalej .Teraz to dopiero się zacznie.Aj

Szkoda, że duży procent grajewskiej młodzieży zdawało maturę tylko na poziomie podstawowym.

trzeba też wspomnieć że powiat grajewski najlepiej wypadł na Podlasiu. Wyniki są na stronie oke łomża Wykres 2.3

do klasy III i II ZSNR2 : owszem ale moim zdaniem dlatego ,że Jednostka jest to szkoła w której nie dopuszcza się do matury słabszych uczniów . .

Prawidłowość zdania matur w poszczególnych szkołach ,trzeba rozpatrywać na ilości osób zdających maturę rozszerzoną z poszczególnych przedmiotów,jest różnica między jedną a drugą .

matura nie jest egzaminem dla wszystkich! Więc "Maturzystko" nie narzekaj. Ja zdałam, Ty uzupełnij wiedzę i też zdobędziesz maturę.

teraz to sie zacznie prawdziwe zycieee jeeeeaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kłamstwo, nieprawdą jest, że w jednostce nie dopuszczają do matury słabszych uczniów !

maturzystka - zapytaj Martę, która uczyła się w LO w zaocznym - nie pozwolono jej złożyć deklaracji maturalnej [co było wbrew prawu) - czy to jest dopuszczenie do matury!!!!!!

do maturzysta - oczywiście nie pozwolono jej złożyć deklaracji maturalnej w ZS nr 2 - więc przeniosła się do LO zaocznego - sprostowanie

jeżeli naprawdę osoba nie została dopuszczona do matury to chyba o czymś świadczy. i to ona powinna wziąć się w garść i coś z tym zrobić a nie teraz wszyscy będą dyskutowali na temat w której szkole jest lepiej zda walna matura!!!!

gratulację, wszystkim którzy zdali..

do anonim - czy dyrektorka szkoły ma prawo decydować kto może a kto nie złożyć deklaracje maturalną??? - znajdź taki przepis w prawie!!! Stąd nie pozwalając na złożenie takich deklaracji maturalnych ktoś nie tylko złamał prawo, ale zawyrokował o życiu tych młodych ludzi!!! czy jest to etyczne? - dla pani dyrektor właśnie liczą się statystyki i słupki, a człowiek jest na drugim miejscu, chociaż jeśli wejdziemy na stronę tej szkoły to jej mottem jest niby dobro ucznia - obłuda do kwadratu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

popieram-drugi anonim- niektórzy wychodzą z założenia że nawet w środowisku naturalnym jest selekcja gatunków- to czemu nie w szkole.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.