czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 15149 wyświetleń

Planowane obwodnice

W mieście Grajewo krzyżują się  drogi tranzytowe krajowe nr 61 i 65, po których odbywa się  ruch międzynarodowy.   Drogi te łączą kierunki z Warszawy, Białegostoku, Ełku i Augustowa.. Kierunek do Augustowa prowadzi do przejść granicznych w Ogrodnikach i Budzisku. Kierunek do Ełku prowadzi do przejścia granicznego w Gołdapi

Analizowane przedsięwzięcie będzie polegało na budowie dwóch obwodnic miasta Grajewo tj: drogi krajowej nr 65 przechodzącej przez centrum miasta w układzie południkowym z południa na północ i drogi nr 61 przechodzącej przez miasto w układzie równoleżnikowym z zachodu na wschód.

Dla drogi 61 najkorzystniejsze dla środowiska są warianty prowadzone po południowej stronie miasta.  Dla drogi 65 ( najkorzystniejszy środowiskowo) – warianty 3 i 3a.

 Mapa do pobrania ( 900kB)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych prowadzonych przez Oddział inwestycji.
Konsultacje społeczne mają na celu umożliwienie każdej zainteresowanej osobie czynnego udziału w procesie inwestycyjnym oraz wypowiedzenia swojego zdania w sprawie inwestycji.

Prosimy o przekazywanie opinii i wniosków (z dopiskiem „Konsultacje społeczne”) na adres:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku, ul. Zwycięstwa 2,
15 – 703 Białystok

lub na adres e-mail:
dyrekcja@bialystok.gddkia.gov.pl

 

 

Komentarze (18)

przes Szymany pójdzie HE HE

Moim zdaniem najrozsądniejsze: dla drogi 61 czerwona 3, dla drogi 65 pomarańczowa 3a.

wstawcie większą mapkę bo nic tam nie widać

pogieło ich obwodnica przed moim domem nie zgadzam sie na 3a!!!

trzeba ziemię wykupywać.. haha :)

o tak tak tak tak :D:D:D:D budujcie obwodnice jestem ZA !!!! oby jak najszybciej powstała!!!!! będzie dobra miejscówa do pośmigania motorem :D:D:D:D pozdro motocykliści

A moim zdaniem dla drogi 61 wariant 2, a drogi 65 wariant 3.Najlepsze rozwiązanie to przebieg w pobliżu dzielnicy przemysłowej ,tam jedzie większość kierowców.Takie rozwiązanie poważnie zmniejszy ilość ciężkich aut w mieście, z wyjątkiem tych które mają dojechać w inne miejsca w Grajewie.

troche mapka stara, osiedle Waltera tam jeszcze widnieje

Radek co ty pieprzysz, przez jakie SZYMANY. Chyba nie miałeś w szkole geografii i PO. Trasa będzie biegła przez Koszarówkę.

mapa to 20 letnia jest jak nie starsza.. :D

dla drogi 61 do dalszej realizacji poludniowa 3,3b dla 65 przy rzece elk ,te warianty beda dalej rozpatrywane wiecej na www.gddka.bialystok. budowa obwodnicy grajewa po 2013 roku lepiej pozno niz wcale.

czy ta trasa przejdzie przez ul.Topolowa i oś.koszarówka????

Jeżeli byłby wariant trasy wschód-zachód po północnej stronie Grajewa, a trasy północ-południe po zachodniej stronie Grajewa t były by najmniejsze koszty.Miedzy innymi w części północno-zachodniej trasy północ-południe i wschód-zachód obwodnice pokrywały by się. Część przemysłowa Grajewa miała by idealny dostep do obwodnic. Część południowa nie jest dobra ponieważ Grajewo rozbudowujesię w tym kierunku i mimo obecnego zastoju to należy przewidzieć że kiedyś może połączyć się z Koszarówką .
Więc obwodnica może być zbyt blisko miasta.

uzupełnienie: wariant 3a Ełk- Białystok i 1a Łomża-Augustów, ale ze wspólną częścią

ale czytelna jest ze hoho

ta mapa jest beznadziejna.nic tam nie widać. prosze więcej szczegółów.

budujcie gdzie chcecie tylko nie obok 1c.

Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to: dla trasy Łomża - Augustów wariant 1a, dla trasy Białystok - Ełk wariant 3, 3a. Takie rozwiązania w najmniejszym stopniu będą oddziaływać na komfort mieszkańców miasta. Warianty przebiegające przez Koszarówkę i środek Osiedla Południe są nie do przyjęcia (chyba bardzo dawno je zaplanowano sądząc po oznaczeniach na mapie). Są to tereny, na których ciągle rozwija się budownictwo mieszkalne i żaden rozsądny człowiek nie powinien tutaj wyznaczać tras. Oczywiście nie zadowoli się wszystkich. Jest to moje obiektywne zdanie, z którym nie wszyscy muszą sie zgadzać.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.