czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 11899 wyświetleń

Pijany kierowca autobusu


Zespół Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Białymstoku
Informacja prasowa
z 15 marca 2006 r.


Zatrzymanie pijanego kierowcy autobusu szkolnego i zbiegłego z miejsca zdarzenia sprawcy wypadku drogowego to efekt wczorajszej współpracy Policji i Straży Granicznej. Do pierwszego ze zdarzeń doszło kilka minut po godzinie 15 na trasie Narewka - Olchówka. Tam wspólny patrol obu służb zatrzymał 58-letniego kierowcę autobusu szkolnego, który wracał po rozwiezieniu dzieci do domów. Badanie alkomatem wykazało w wydychanym przez niego powietrzu 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjant zatrzymał mu prawo jazdy i nie dopuścił do dalszej jazdy. Za ten "wyczyn" nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem.

Do drugiego zdarzenia doszło w nocy (21:45) w Rzędzianach na trasie Białystok - Warszawa. W czasie gdy 42-letni kierowca ciągnika siodłowego zajęty był wymianą uszkodzonego koła w naczepie inny pojazd uderzył w niego i jego ciężarówkę. Sprawca wypadku nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu odjechał z miejsca zdarzenia. Ranny kierowca w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Po zabezpieczonych na miejscu śladach policjanci ustalili, że sprawcą wypadku najprawdopodobniej był kierowca DAF-a. Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania zbiega. O zdarzeniu poinformowane zostały sąsiednie jednostki Policji i Straży Granicznej. Szybko też z przejścia granicznego w Bobrownikach nadeszła informacja, która potwierdzała przypuszczenia policjantów. Okazało się, że do tamtejszych pograniczników zgłosiło się 3 kierowców TIR-ów oczekujących na przekroczenie granicy. Od nich funkcjonariusze dowiedzieli się, że ich kolega jadący DAF-em, mimo uzgodnień nie pojawił się w umówionym czasie i "przepadł" gdzieś w drodze do granicy. Policjanci powiązali te fakty i rozpoczęli przeszukiwanie parkingów w okolicach trasy wiodącej do granicy. "Policyjny nos" ich nie zawiódł. Ciężarówka została zlokalizowana na parkingu w Waliłach Stacji kilka kilometrów od Bobrownik. Jej karoseria nosiła ślady niedawnego zdarzenia drogowego. Śpiący w szoferce kierowca początkowo nie przyznawał się udziału w wypadku. Jednak, gdy policjanci w parkingowym koszu na śmieci znaleźli rozbite lusterko, skruszony zmienił wersję. Do chwili zatrzymania zdążył już wymienić urwane na miejscu zdarzenia lusterko. Jego auto zostało odholowane na parking, a 33-letni kierowca zatrzymany do wyjaśnienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań.


nadkom. Jacek Dobrzyński
rzecznik prasowy KWP
w Białymstoku
tel. 606 611 802

Komentarze (4)

czy ja dobrze trafiłem? to e-grajewo.pl czy e-podlasie.pl?

i znowu nie o grajewie

viva des Royales!!!!!!

to jest e-grajewo to więc tylko grakewo i najbliższe okolice

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.