piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 12236 wyświetleń

Pijani na traktorach

Informacja z 20 września 2006 r.

Wczoraj przed południem oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie odebrał anonimowy telefon dotyczący niecodziennego zdarzenia w Wąsoszu. Głos w słuchawce poinformował, że dwaj przejeżdżający przez miasto traktorzyści wożący żwir do naprawy dróg są pijani. Wspomniał też, że w ten stan wprawili się u jednego z rolników nieopodal miejsca, gdzie wozili sypki ładunek. Natychmiast we wskazane miejsce wysłany został policyjny patrol ze Szczuczyna. Informacja czujnego obywatela okazała się prawdziwa. Już po chwili funkcjonariusze napotkali przejeżdżające przez Plac Rzędziana w Wąsoszu dwa traktory pasujące do przekazanego im przez dyżurnego opisu. Po zatrzymaniu pojazdów i sprawdzeniu trzeźwości kierowców okazało się, że obydwaj są pijani. Badanie alkomatem wykazało u 51-letniego traktorzysty ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeszcze wyższym wynikiem wykazał się drugi, 54-letni kierowca. Alkomat wykazał u niego blisko 4 promile alkoholu. Dalej panowie już nie pojechali. Policjanci zatrzymali im prawo jazdy. Ich maszyny zostały przekazane innemu odpowiedzialnemu pracownikowi miejscowego urzędu gminy, którego były własnością. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało również, że obydwaj zawodowi kierowcy w ten zagrażający bezpieczeństwu stan wprawili się w czasie pracy. O tym jaka kara spotka ich za popełnione przestępstwo zadecyduje teraz sąd, a o ich dalszych losach jako pracowników Urząd Gminy w Wąsoszu.

Być może w tym przypadku czujny sygnał obywatela i błyskawiczna reakcja policjantów zapobiegła tragedii na drodze.
podisnp. Andrzej Baranowski
KWP w B-stoku

Komentarze (6)

Przejeżdżający przez miasto! Ha ha ha!

jakie to niecodzienne to szara rzeczywistość
co to za ha ha haha

Znam tych panów, to wcale mnie nie zdziwiło:D nie jeden raz widzilem jak pracownicy gminy obkasując rowy popijaą piwko wkońcu ich wykryli :P:P:P heh :D

wow 4 promile luhuhu stary musiales sie nawalic!

Ludzie co wy robicie...!!! wy wiecie że alkochol to nie napój gaszący pragnienie....dobrze wam nie umiecie szanować pracy to macie za swoje...a tak na marginesie to ile najwięcej promili udało wam sie nazbierać? sprawdzaliście to już kiedyś?? to jest dobry znak na to ze w Wąsoszu trzeba patrola policjii ale nie wieczorem tylko w dzień.. zajedzcie i sprawdzcie panów z prac interwencyjnych czy oni są trzeźwi!!! terż chyba mają z tym problemy...

zgadzam się żeby tępić kierowców którzy jeżdżą po pijaku ale znam też policjantów którzy ze mna pija a póznij jadą samochodem czy na nich też mozna kogos nasłać?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.