Wiadomości

Pierwszy w rankingu SM 2010

MLEKPOL zdobył pierwsze miejscu w IV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich,  który rozstrzygnięty  został przy okazji VIII Forum „Polska spółdzielczość mleczarska w UE – szanse i zagrożenia” w Augustowie.

Była to już czwarta edycja rankingu opracowanego przez dr hab. Michała Pietrzaka ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.  Jest to jedyny ranking przeprowadzany wśród podmiotów branży mleczarskiej, który uwzględnia perspektywę finansową, klientów, procesu, potencjału oraz dostawców podmiotu startującego w rankingu. Ranking ukazuje nie tylko kolejność spółdzielni, ale również wskazuje na dystans między nimi, co jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniej metody normalizacji wyników. Pierwsze miejsce w rankingu zajęła Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z Grajewa.   Na kolejnych miejscach uplasowały się OSM Piątnica i OSM w Sierpcu. Ranking dofinansowany został z Funduszu Promocji Mleka. Podczas odbywającego się w Augustowie VIII Forum, Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL uhonorowana została również statuetką Prezesa Agencji Rynku Rolnego dla największego dostawcy mleka do szkół w programie "Szklanka Mleka".

MLEKPOL to niekwestionowany lider mleczarstwa w Polsce. Posiada około 40% udziału w krajowym rynku mleka UHT. Skupuje i przerabia 13% pozyskiwanego w kraju surowca. Najbardziej znane marki MLEKPOLu to Łaciate, Milko i Mazurski Smak. Spółdzielnię tworzy 12 zakładów (w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim) oraz 14,5 tysiąca dostawców – producentów mleka. Spółdzielnia zatrudnia ponad 2400 osób.


Na zdjęciu:
Prezes SM Mlekpol Edmund Borawski odbiera z rąk Ministra Marka Sawickiego statuetkę za I miejsce w Rankingu Spółdzielni Mleczarskich.
PR First Communications

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.