Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 13841 wyświetleń

Pierwszy dzwonek w Wąsoszu

       Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu tradycyjnie rozpoczęła rok szkolny od Mszy Św. którą odprawił ksiądz DariuszGosk . W czasie homilii życzył dzieciom, nauczycielom i rodzicom , by odkryli na nowoPismo Święte i szukali w nim rozwiązania problemów , jakie może przynieść nadchodzącyrok szkolny .
       Następnie wszyscy udali się do budynku szkoły . Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zbiegła się z chwilą pożegnania długoletniego dyrektora tejszkoły Pani mgr Marii Kryspin ,
która po 17 latach pełnienia tej funkcji złożyła rezygnację na ręce Wójta Gminy Wąsosz . W wyniku konkursu nowym dyrektorem szkoły została Pani mgr Renata Karwowska . Dlatego też w imieniu Samorządu Gminy Wąsosz Panią Marię Kryspin żegnała Pani Danuta Modzelewska – Sekretarz Gminy . Wspominała czasy , kiedy Pani Kryspin pracowała w starym budynku szkoły, czasy budowy nowego obiektu , wyposażania go. Kolejnobyło nadanie szkole imienia , wręczenie sztandaru , wyjazdy na 16 Ogólnopolskich Zlotów Szkół Sienkiewiczowskich , uroczystość obchodów 100 - lecia szkoły . Zwróciła też uwagę na poziom nauczania i wychowania w szkole, który jej zdaniem niczym nie różni się od szkół miejskich. Jako matka cieszy się , że jej dzieci chodziły do takiej szkoły. A szkoła dyrektorem stoi – i dzięki odchodzącej Pani dyrektor tak jest.
        Pani dyrektor dziękowali też rodzice i nauczyciele. Następnie nastąpiło przekazanie kluczy nowemu dyrektorowi i życzenia , by praca dyrektora szkoły przynosiła zadowolenie i satysfakcję .
       Kolejnym punktem uroczystości było przemówienie dyrektor Pani Renaty Karwowskiej, która odniosła się do wizji szkoły z sukcesami i życzyła dzieciom i rodzicom wielu dobrych chwil i samych sukcesów w szkole.
         Po tym miała miejsce część artystyczna , w której dzieci wspominały wakacje, ale też powitały pierwszoklasistów. Niektórzy zadowoleni, niektórzy smutni udali się na pierwsze spotkanie z wychowawcami.

  Podziękowania

       W związku ze zrezygnowaniem z pełnienia funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej w Wąsoszu  pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom , z którymi miałam zaszczyt współpracować przez okres 17 lat . Dziękuję władzom oświatowym , dyrektorom szkół z powiatu grajewskiego, nauczycielom . Szczególne słowa podziękowania kieruję do dyrektorów szkół sienkiewiczowskich w Grajewie i w Rajgrodzie. Razem tworzymy wspaniałą rodzinę sienkiewiczowską. Dziękuję wszystkim życzliwym pracownikom Urzędu Gminy Wąsosz, którzy mnie wspierali, wszystkim rodzicom , którym służyłam tak ,jak umiałam najlepiej. Za każdą przegapioną szansę rozwoju szkoły lub za złe słowo – przepraszam . Serdecznie pozdrawiam wszystkich nauczycieli emerytów, wszystkich byłych i obecnych uczniów mojej szkoły.
                                                       Od 01.09. 2008 r. nauczyciel j. polskiego Maria Kryspin.

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

piątek, 21 stycznia 2022

Echa sesji Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (20)

Pani Dyrektor dziękujemy za lata cierpliwości

Dziekujemy Pani Dyrektor

Przy takiej uroczystości nie wypada na pożegnanie wręczać kobiecie jednego kwiatka w doniczce. Gdzie maniery!?.

Tutaj wpisz tresc swojej wiadwstyd panie wojcie dlaczego nie bylo pana na pozegnaiu a przeciez wybory tuz tuzomosci

wstyd dla samorzadowcow calej gminy na czele z panem wojtem brak szcunku dla tak wielotniego pedagoga i nauczyciela powinnisci byc docenieni w wyborach

Pani Mario - ja również dziękuję !

dziekujemy za to że przez okres naszej edukacji w tej szkole była pani naszą wspaniałą dyrektorką ale też osobą z ktorą można było porozmawiać, na zawodach była Pani naszym najlepszym kibicem
z całego serca DZIĘKUJEMY

A gdzie był WÓJT ??

nieckowo się cieszy

Pani Dyrektor należy sie wielkie uznanie i wielka pochwała i podziękowanie za tyle lat pracy jako pedagoga i dyrektora szkoły oraz podziękowanie za to co Pani Dyrektor zrobiła dla naszej szkoły DZIĘKUJEMY.

DZIĘKUJEMY PANI DYREKTOR

a "szkoła" to tylko nauczyciele emeryci i uczniowie ?

samorządowcy się nie wstydzą tylko się cieszą

dlaczego moderator nie dodaje calych komentarzy ?tylko tyle ile sam uwaza za stosowne ,,to po co wogole dodawac komentarze ,,prosze o dodanie calego komentarza ....padly za mocne slowa prawdy ?? czekam na swoj komentarz ...

Ja też pisałam i co z tego jak mogerator robi cenzurę , boi się o nową dyrektorkę,

No cóż sami sobie takie władze wybraliśmy. A Pani Dyrektor należą sie wyrazy uznania za wieloletnią pracę na rzecz szkoły, która dzięki postawie takich osób nie odbiega poziomem od innych placówek oświatowych. Szacunek za arcyciekawe lekcje historii.

He he cenzura wróciła. Swoją droga dokonanie skrótu wypaczyło sens mojej wypowiedzi. Nie ma to jak obiektywne dziennikarstwo.

DZIĘKUJEMY ZA WYKSZTAŁCENIE NAS I NASZYCH DZIECI :-)

DLA PANI DYREKTOR SŁOWA UZNANIA ZA WSPANIAŁĄ PRACĘ I WIELKIE ZAANGAŻOWANIE .TAKIEGO DYREKTORA NAPRAWDĘ BĘDZIEMY MIŁO WSPOMINAĆ A DLA NOWEJ PANI DYREKTOR TO JEST PRAWDZIWY WZÓR DO NAŚLADOWANIA .NA PEWNO NIE BĘDZIE JEJ ŁATWO

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.