sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 10170 wyświetleń

Pierwsza rata podatku 15III

 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada to bardzo ważne daty dla mieszkańców posiadających nieruchomości na terenie gminy. W tych terminach są oni zobowiązani opłacać podatek od nieruchomości od osób fizycznych. Należność ta, wynikająca z wydanej decyzji podatkowej, rozkładana jest w ciągu roku na 4 raty. Decyzję wydaje właściwy, ze względu na miejsce położenia przedmiotu opodatkowania, organ podatkowy. Osoby fizyczne, są obowiązane złożyć organowi podatkowemu informację o nieruchomościach i obiektach budowlanych.

Ten lokalny podatek pobierany jest przez samorząd gminny, co regulują przepisy Ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Rada gminy, w drodze uchwały, określa wysokość stawek, trzeba wiedzieć, że wysokość ta jest corocznie zmieniana. Minister Finansów rok rocznie wydaje obwieszczenie w sprawie wysokości górnych granic stawek kwotowych w podatkach i opłatach lokalnych.

W gminie miejskiej Grajewo wydanych zostało 4530 takich decyzji. Najlepiej nie odkładać zobowiązania - jak uczyniło wielu mieszkańców, którzy ustawili się do kasy w grajewskim urzędzie od razu po otrzymaniu dokumentu. Oczywiście opłatę można wnieść od razu za cały rok, również bezpośrednio na konto lub przekazem pocztowym.

e-Grajewo.pl

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (5)

komunaa wróciła...

Fajnie wszystko skladac na osoby fizyczne-co podadza pod odpowiedzialnoscia to urzad naliczy,ale sami nie chwapia sie sprawdzic danych tam gdzie trzeba.Mialam w tym roku taki przypadek.Nie wiedzac nawet o zaistnialej sytuacji podawalam inne dane,co po sprawdzeniu urzednikow prawda okazala sie inna.I czyja wina? czy moja niewiedza przez 60 lat? czy wina urzednikow nie sprawdzanie danych?Sytuacja wyszla taka ze niestety -urzad dluzny mi jest moją nadpłate,ale czy to ktos pochwapi sie sprostowac swoje niedopatrzenie?Zawsze to wyglada tak-zlozy pani odpowiednie pisma to sprawe bedziemy mogli wszcząć.O swoje i to tzreba kłaniac sie i na dodatek bez oplat nie obedzie sie [ fakt - KOMUNA].URZEDNICY BEZ WINY[hmm napewno nie maja tego w swoim zakresie obowiązków].A może młodszą kadre?? :)Pozdrawiam cały Grajewski urzad.

Dlaczego w Grajewie tak dużo płaci się podatku za garaż .Miasto powinno odśnieszać przy garażach a nie tylko pbierać pieniądze

Opłata I raty do 15 marca, a powiadomienia o należytym podatku za 2008 r. nie widać. Na co urzędnicy czekają ...

podatek wzrósł o 100%. do czego to jest podobne. wynagrodzenie za pracę (płaca) nie wzrosło ani złotówki. emeryci dostali podwyżkę rzędu może 5%. to śmiech co państwo wyprawia z podatnikami. niech sobie pensje poucinają i spróbują utrzymać rodzinę za 1000 zł miesięcznie................. ciekawe jak długo by wytrzymali???????????????

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.