Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 9355 wyświetleń

Pieniądze dla Szpitala

Pieniądze dla Szpitala to inwestycja w zdrowie mieszkańców Grajewa

 W ciągu ostatnich lat, od 2006 r., z budżetu Miasta przekazano dla Powiatu prawie 615 tys. zł na rzecz Szpitala Ogólnego w Grajewie: 538 tys. zł na termomodernizację szpitalnego budynku, 25 tys. zł na sfinansowanie zakupu łóżka porodowego i 52 tys. zł – videogastroskopu.

 Dla placówki, która boryka się z kilkunastomilionowym długiem przeprowadzenie termomodernizacji było niezwykle ważne nie tylko ze względu na komfort pacjentów oraz personelu. Rozpoczęte we wrześniu 2006 r. prace wpłynęły na zmniejszenie zużycia energii cieplnej potrzebnej do ogrzania pomieszczeń szpitala, co w efekcie pozwoli osiągnąć oszczędności finansowe. W ramach inwestycji wyremontowano i ocieplono dach, ocieplono ściany zewnętrzne budynku, wymieniono okna oraz instalację centralnego ogrzewania.
 W 2007 r. za pieniądze, które Miasto przekazało Powiatowi, zakupiono łóżko porodowe na potrzeby oddziału położniczo-ginekologicznego.
Wielofunkcyjność tego łóżka ułatwia personelowi bezpieczne prowadzenie porodu. Pozwala rodzącej na komfortowe przyjmowanie najdogodniejszej dla siebie pozycji. - tłumaczy Sławomir Cymek, ordynator oddziału i zastępca dyrektora szpitala – Przedmiotowe łóżko w chwili obecnej jest oczekiwanym osiągnięciem technicznym w naszym szpitalu.
Jest to już drugie nowoczesne łóżko, na które przekazano pieniądze z budżetu Miasta. Pierwsze pneumatyczne łóżko porodowe - o wartości 24 tys. zł – zakupiono w listopadzie 2005 r., jeszcze za poprzedniej kadencji Rady.
 W tym roku Rada Miasta zdecydowała o sfinansowaniu zakupu videogastroskopu – urządzenia pozwalającego na lepszą ocenę warunków anatomicznych przewodu pokarmowego podczas badań.
- Zakup videogastroskopu umożliwia wykonanie zwiększonej ilości gastroskopii, tym samym pomniejszy czas oczekiwania pacjentów na badania. - motywuje Grzegorz Dembski, dyrektor szpitala – Z uwagi na ilość wykonywanych badań i jakość techniczną gastroskopów pozostających na stanie szpitala zakup videogastroskopu do pracowni endoskopowej był uzasadniony.

grajewo.pl

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

piątek, 21 stycznia 2022

Echa sesji Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (5)

Moze ktos wie na ile nasz szpital jest zadluzony.

A mnie często zastanawia. Dlaczego jest wiele szpitali w bardzo dobrej kondycji finansowej?

Ja sie zastanawiam nad tym co robi tam Dyrektor skoro wszystko szpital otrzymuje za darmo? Nievh Dyrektor sie wypowie na temat swoich osiągnięć w tym szpitalu i co dobrego zrobił dla tego szpitala.

ciekawe jak dlugo postoi jezeli jest zadluzony.raz juz chodzily pogloski ze ma byc zamkniety. no ale dobra trzeba sie cieszyc ze cos zrobili bo jak
is czas temu to plastikowe okna siedzialy ale tylko u lekarzy i pielegniarek w pokojach a w tym czasie dzieci marzly i biegaly po nich karaluchy jak reka a porodowka to przypominala rzeźnie! wypas co?

jakie są efekty prywatyzacji ortopedii i stacji dializ, czy jest jakiś bilans? .. mija 1,5 roku ...i?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.