Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11381 wyświetleń

Pieniądze dla Moniek

Zarząd Województwa pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego wybrał we wtorek 24 lutego dwa projekty, zgłoszone do konkursu w ramach Działania 5.1 Rozwój regionalnej infrastruktury ochrony środowiska. Wcześniej zostały one pozytywnie ocenione przez ekspertów - informują wrotapdlasia.pl

Pierwszym beneficjentem jest gmina Mońki, która zgłosiła projekt pt. „Kompleksowe rozwiązanie problemu gospodarki wodno – ściekowej Aglomeracji Mońki”, którego realizacja ma kosztować ponad 19 milionów złotych. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie około 11 mln zł.

Komentarze (1)

Aglomeracja (z łac. agglomeratio – nagromadzenie) – w urbanistyce jest to obszar o intensywnej zabudowie, charakteryzujący się również dużym zagęszczeniem ludności przebywającej na danym terenie periodycznie (np. w ciągu dnia) lub stale. Aglomeracje charakteryzują się dużym przepływem osób i towarów oraz znaczną wymianą usług. W brzmieniu bardziej potocznym aglomeracja jest skupiskiem sąsiadujących ze sobą miast i wsi, które stanowią wspólny organizm, poprzez zintegrowanie lub uzupełnianie się rozmaitych form infrastruktury tych miejscowości oraz wzajemne wykorzystywanie potencjałów, którymi te miejscowości dysponują.
Jak maja się do tego Mońki.Cha pasuje to jak pięść do oka.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.