środa, 29 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 19 komentarzy
  • 12273 wyświetleń

Śpiąca Królewna w PG2 (w.ang)

Przedstawienie teatralne w wersji angielskiej, jako jeden ze sposobów przyswajania języka obcego to pomysł realizowany w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Grajewie. 27 lutego br. uczniowie tej szkoły prezentowali się na scenie wcielając w bajkowe postacie. W oryginalnych kostiumach i scenografii aktorzy wypowiadali swoje kwestie po angielsku.

Ta forma zajęć i przyswajania jest dla młodych atrakcyjniejsza niż tradycyjne nauczanie. Zaangażowani uczniowie podczas przygotowań poznają tajniki gry aktorskiej, jednocześnie rozwijając umiejętność mówienia w języku obcym. Widzom łatwiej jest zrozumieć i zapamiętać już znane teksty.

Młodzież obejrzała opowiadanie o królewnie, na którą zła czarownica rzuciła urok. Klątwa polegała na tym, że w dniu 16. urodzin, zanim zajdzie słońce królewna ukłuje się w palec wrzecionem i umrze. Wróżka złagodziła ten czar powodując, że królewna po ukłuciu jedynie zapadła w głęboki sen, a obudzić ją mógł tylko pocałunek przystojnego księcia. Przedstawienie "Śpiąca królewna", w którym znalazły się również elementy muzyczne nagradzano gromkimi brawami.


PG nr 2 przygotowuje się do wymiany młodzieży z Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji czy Szwecji w ramach partnerskiego programu „Comenius”, w którym szkoła będzie uczestniczyć. Znajomość języka obcego pozwoli na lepszy kontakt z rówieśnikami z innych krajów - przyznaje dyr. PG nr 2 Barbara Ciszewska.
e-Grajewo.pl

Komentarze (19)

cudny występ..! Szkoda ,że nie ma zdjęcia wróżek, bo to byłe super jak rzucały zaklęcia.. :) Szczególnie ta różowa! :)

Ada pięknie śpiewała... ;)

no masz racje ja to nie slyszalem zeby ktos ladniej spiewal od niej, poprostu zakochałem sie w jej spiewie !! ;)

no wszyscy byli fajni ale najlepiej wyszledł król mial bardzo fajne wąsy .. Podziwiam Anie ze sie zgodzila na takie coś :)
Pozdro

Ada ślicznie śpiewa! Ma ten głos. Życzę jej najlepszej przyszłości. Ma talent i nikt nie może jej tego odebrać. Pozdrawiam.

Powinna występować w konkursach między krajowych! Dziewczyna miałaby wielkie szanse! Pragnę również wspomnieć o jeszcze jednym wielkim talencie ,który bardzo przyczynił się do tego występu- Gosia Bryła. Sama namalowała takie, wszystkie dekoracje! Zamek jak ze zdjęcia... Dziewczyna ma talent!

Ada jesteś świetna ;)masz piękny głos ;**

Ada jesteś świetna ;)masz piękny głos ;**

Niewątpliwie, Ada K. i Magda B. mają wielki talent, pozostali aktorzy również włożyli wiele serca w to przedstawienie ;) PG2 górą !

Gosia Bryła namalowała te wszystkie dekoracje? Coś ci się chyba pomyliło drogi uczniu!

Ada śpiewa ładnie fakt, ale kilka nieczystości było. ;) ogólnie nie podoba mi się gra śpiącej królewny.

hej hej no wiecie sie nie sprzeczajcie jak nie wiecie dekoracje namalowała magda z gosią .

no wlasnie one razem malowały haha wiec wiecie ;p

wiadomo jak dwie siosrty mają talent to sobie nawzajem pomagają

ten zamek nie wyszedł super . Może być

pewnie zamku sama bys lepiej nie mamalowała od nich i zazdroscisz im talentu ale mniejsza z tym, a z resztą z tego co wiem to miały mało czasu bo pani. mowila mi ze teraz to ona nie ma czasu na nic bo sie spieszy z tym przedstawieniem wiec one zamek tez musiasly szybko robic

nie wymyslajcie zamek jest piękny ;)

a ja byłam złą wiedźmą... ;]

Kilka lat temu na taki pomysł wpadła pani Z.Piotrowska w ZS nr 2 - tzw "jednostce". Przyswajanie w taki oto sposób j.angielskiego miało swój początek w ZS nr 2, a nie w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Grajewie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.