niedziela, 14 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 14055 wyświetleń

PG2 pomaga mieszkańcom DPS

Dom Pomocy Społecznej zakupił sprzęt rehabilitacyjny,  który posłuży do ćwiczeń usprawniających,  a zarazem poprawiających warunki zdrowotne podopiecznych.

Urządzenia można było nabyć dzięki darowiźnie otrzymanej od Publicznego Gimnazjum nr 2 w Grajewie. W szkole tej w grudniu ubiegłego roku został zorganizowany Festyn Bożonarodzeniowy. Pomysłodawczynią imprezy jest dyr. Barbara Ciszewska, w jej organizacji brała udział cała społeczność szkoły.

W trakcie młodzież sprzedawała własnoręcznie wykonane figurki, pierniki, odbywały się również licytacje świątecznych stroików i szopek. Dzięki hojności przybyłych rodziców, przedsiębiorców, mieszkańców udało się zebrać  5 tys. złotych, które przekazano DPS -owi.

Nowe urządzenia przydatne podopiecznym  na co dzień to m.in.: przyrządy do ćwiczenia rąk i nóg, lampa rozgrzewająca oraz drobniejszy sprzęt do ćwiczeń ruchowych.

 

" ...Pragnę podziękować i pogratulować efektywności prowadzonych działań i docenić ich wartość, tym większą, że mają szczególne znaczenie dla grupy ludzi, wobec której działania te są podejmowane i życzyć dalszego zaangażowania w niesieniu pomocy społecznej osób tej pomocy oczekujących i jej potrzebujących” – można przeczytać w podziękowaniu złożonym na ręce B. Ciszewskiej od dyr. DPS -u  E. Odoleckiej.

 


fot.
- DPS Grajewo, 23.03.2012 r.
- PG nr 2, 18.12.2011 r.

 

e-Grajewo.pl

 Komentarze (3)

to jest efektywność! gratulacje!

A czy Szkole nie trzeba pomóc,są też braki w wyposażeniu,a DPS mają chłopcy swoje pieniądze i mogą zakupić sprzęt ,byłam na praktyce to widziałam jak ćwiczą ,tylko personel siebie a nie podopiecznych.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.