piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 13818 wyświetleń

Petardy nie służą do zabawy!

KoPAMIĘTAJ !!!               

 ➔ Fajerwerki , petardy, sztuczne ognie nie  służą  do codziennej zabawy. Ludzie używają tych wyrobów  tylko wtedy,  gdy mają podkreślić jakieś szczególne wydarzenie w swoim życiu /np. powitanie Nowego Roku;
 ➔ Korzystaj z wyrobów pirotechnicznych tylko wspólnie  z osobą  dorosłą , która będzie wiedziała, jak bezpiecznie używać tych wyrobów,
 ➔ Zapalone petardy odrzucaj jak najdalej -  nigdy w kierunku innej osoby !!!
 ➔ Nie majsterkuj przy petardach, fajerwerkach itp., które nie zapaliły  się - nie  zapalaj  ich  drugi raz!
 ➔ Bawiąc się petardami, fajerwerkami i innymi wyrobami pirotechnicznymi możesz ulec wypadkowi lub też zagrozić zdrowiu a nawet życiu innych osób !
 ➔ Za szkody spowodowane używaniem  fajerwerków będą  musieli odpowiedzieć  Twoi rodzice lub Ty  sam/sama.

 PRAWO ZAKAZUJE !

*  Sprzedaży wyrobów pirotechnicznych osobom, które nie ukończyły 18 roku życia;
*  Nakłaniania lub dopuszczania do użycia wyrobów pirotechnicznych wbrew powyższym zakazom.
*  Używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publiczny z wyjątkiem  następujących dni :31.12.2007 r. 01.01.2008 r. oraz 13-14.01.2008 r.

 Używanie wyrobów pirotechnicznych w w/w terminach może nastąpić jedynie z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia                 i środowiska naturalnego, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia - jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby sprawującej władzę  rodzicielską lub opiekę

Komenda Powiatowa Policji w Grajewie
Zespół Prewencji Kryminalnej

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (10)

Fajnie, że prawo zakazuje! Tylko szkoda, że nigdy tego "prawa" nie ma tam gdzie powinno być!

Halo gdzie komentarz?

Podobno w nocy jakiegos kolesia pod kominam samochod zabił i ktos uciekł z miejsca wypadku czy juz wiecie cos na ten temat ???

Ja codziennie widzę jak chłopcy w wieku od 7 do 10 lat biegają od stoiska do stoiska aby kupić fajerwerki i zawsze ktoś im je sprzeda.. Po prostu to jest chore, jak takim małym dzieciom można coś takiego sprzedać, ale ludzie nie wnikają w to. Rynkowcom chodzi o to aby tylko się wszystkiego pozbyć i zarobić na tym.

Tak w skrócie ; popieram Asię.Gdzie rozsądek??? Każdy chce zarobić te marne grosze a przez to może komuś zdarzyć się wypadek!!...no żal...po prostu egoiści i tyle... !!

w sklepie Masa kobieta sprzedaje dzieciom petardy !!!!!!!!!!!! zróbcie coś z tym albo zmieńcie na bardziej odpowiedzialną osobę do sprzedaży petard!!!!!!!!!!!

Co to za sklep, tylko PETARDY mają??

Uważajcie na petardy wszyscy !!

Po co pijani wkraczają na ulicę, po co pijani jeżdżą samochodami. Ludzie wypiliście nie wychodźcie z domu bo ktoś na tym może ucierpieć, albo wy albo ktoś inny.

Pijani w sylwestrową noc odpalają petardy narażając ludzkie mienie na uszczerbek. Dzisiaj pijane łobuzy bezkarnie odpalali przy moim drewnianym domie- kierując ogień na ściany i okna. Na skargę tylko do Pana Boga !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.