Kraj

  • 9 komentarzy
  • 2425 wyświetleń

Pędził „prymuchę” od 10 lat

Wczoraj popołudniu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wkroczyli do leśnej bimbrowni koło Gródka. Tam, na gorącym uczynku produkcji samogonu zatrzymali 49-letniego mieszkańca tej miejscowości. Bimbrownik przyznał się, że pędzi „prymuchę” od 10 lat. Ostatnio zmodernizował swoją leśną fabrykę. Wymienił stare urządzenia na nowe, bardziej nowoczesne. Linię produkcyjną skonstruował sam. Była jeszcze w fazie testów. W związku z nadchodzącymi świętami i Nowym Rokiem mężczyzna miał „pełne ręce roboty”. Żeby zwiększyć wydajność zmienił nawet bieg pobliskiego strumienia, aby doprowadzić świeżą wodę do swojej wytwórni. Zdążył wyprodukować około 2400 litrów zacieru oraz 250 litrów tak zwanej surówki o 30% stężeniu alkoholu. Po zabezpieczeniu próbek do badań policjanci zniszczyli wyprodukowany przez niego alkohol. Za jego nielegalny wyrób mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym roku podlascy policjanci zlikwidowali już kilkanaście leśnych produkcji bimbru.

Wymyślił i zbudował najnowocześniejszą w tym roku bimbrownię na Podlasiu. Aby zwiększyć jej wydajność zmienił nawet bieg pobliskiego strumienia. Szykował się do „gorącego” świątecznego okresu. Jego „interes” zamknęli policjanci. Wyprodukowane przez niego 2400 litrów zacieru i 250 litrów 30 % alkoholu zostały zniszczone. Producent leśnego trunku odpowie teraz przed sądem.

KWP w Białymstoku

Komentarze (9)

a czemu wiadomość ta umiejscowiona jest w zakładce sport?? czyżby od słowa "pędzić"?? ;-) pozdrawiam

Do ja: -->Naucz sie czytac!!;/

aj szkoda takiej ilosci alkoholu, ile to by było picia hehe

w każdej wiosce i mieście jest kilku co pędzą bimber i kazdy o tym wie

jak nie lubisz to sie nie wypowiadaj....

ciekawe czy był dobry w tym co robi bo nie każdy umie zrobic dobry bimber

szkoda chłopa robił coś dobrego

Władza potrafi tylko niszczyć inwestycje :)
Każdy szanujący się biznesman robi interesy poza granicami kraju.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.