sobota, 22 stycznia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10117 wyświetleń

PEC podsumował rok

W czerwcu br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników podczas, którego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Grajewie podsumowało 2007 rok.

Podstawową działalnością spółki – prowadzoną w oparciu o koncesje udzielone przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – jest wytwarzanie, przesył i dystrybucja ciepła.  Jednak, aby nie utracić płynności finansowej PEC rozwinął działalność dodatkową, w ramach której, na zlecenia innych podmiotów oraz instytucji, zaczął wykonywać różne prace budowlane – W roku 2007 osiągnęliśmy zysk w kwocie netto 643 tys. zł.   Biorąc pod uwagę poprzednie lata, kiedy mieliśmy stratę lub osiągaliśmy niewielkie zyski, jest to bardzo dobry wynik. Uważam, że wpływ na to miało rozwinięcie działalności budowlanej. Dokończyliśmy m.in. budowę mieszkalnego budynku TBS, na zlecenie PSS "Społem" wybudowaliśmy supermarket przy ul. Targowej, wykonywaliśmy również – jako podwykonawca – roboty instalacyjne w nowo wybudowanym przez SML-W w Grajewie bloku na os. Centrum – powiedział nam prezes PEC Radosław Zolnik.

Ważnym punktem posiedzenia było udzielenie absolutorium Zarządowi, w którego skład wchodzą: Radosław Zolnik i Andrzej Bernatek oraz Radzie Nadzorczej Spółki, którą tworzą: Zamojski Krzysztof, Mściwujewski Andrzej, Pieńczykowska Anna, Truszkowski Tadeusz, Chełmiński Bronisław.

Firma wykonuje duże prace inwestycyjne polegające na wymianie sieci z tradycyjnych na preizolowane (obecnie prace trwają na os. Południe w Grajewie). W jej planach jest również realizacja podłączenia do PEC pierwszej części odbiorców ciepła z os. Szkolna. - Pod koniec lipca br. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej, wtedy okaże się, czy nasza spółka otrzymamy pożyczkę na tę inwestycję. Oczekujemy, że nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony – mówi prezes – Najbardziej w tej chwili absorbuje nas złożony 30 listopada 2005 roku wniosek do funduszy norweskich o dofinansowanie naszego zamierzenia w postaci budowy kotła na biomasę w skojarzeniu, tzn. wytwarzającego ciepło i energię elektryczną. Ostatnio „coś” się ruszło w tej sprawie w Narodowym Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W tej chwili jesteśmy na etapie składania wyjaśnień, liczymy, że w tym roku sprawa się wyjaśni i otrzymamy dofinansowanie – dodaje R. Zolnik (na zdjęciu)

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (2)

PEC podsumował rok a nie nie zaznaczył jakiego bałaganu narobił na osiedlu Południe niech ten bałagan posprząta. Takiego bałaganu się nie robi przy remontach . Nazywa się to bałaganiarstwo

do dariusz: jak ci sie ndzi to sam sobie posprzataj..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.