czwartek, 7 grudnia 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11582 wyświetleń

PEC bliżej dofinansowania

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Grajewie stara się o dofinansowanie budowy kotła na biomasę w układzie skojarzonym z funduszy norweskich. Inwestycja ma zwiększyć ilość ciepła wytwarzanego z odnawialnych źródeł energii np. wierzby energetycznej.   

W ostatni wtorek (16 stycznia br.) w PEC-u gościli przedstawiciele prywatnej firmy z Norwegii, która na zlecenie UE sprawdza wnioski oraz stan przygotowania do inwestycji. Niezależni eksperci pozytywnie ocenili pomysł na wymianę sieci ciepłowniczej tradycyjnej na nowoczesną. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem PEC może liczyć na 60 proc. dofinansowanie wartej ok.12 mln zł inwestycji. 

Przypomnijmy, że zgodnie z dyrektywami UE od 2010 roku wszystkie polskie ciepłownie będą zobligowane do wytwarzania rocznie 7,5 proc. ciepła z odnawialnych źródeł energii. W 2020 r. wskaźnik ten ma wzrosnąć do 20 proc. Jeśli normy nie będą przestrzegane, ciepłownie będą płacić wysokie kary finansowe.     

 
Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (2)

PEC ostatnia firma należaca do miasta,gdzie śmiało można dać pracę dla: kolesia,ziomka,znajomego,kuzyna........dno i wodorosty czyli firma o nazwie"Akcja humanitarna" wszystkim kolesiom dajemy pracę!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.