Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 11289 wyświetleń

Parkuj zgodnie z prawem !

Straż Miejska w Grajewie rozpoczyna akcję parkingową "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu"; przez blisko dwa miesiące strażnicy patrolować będą nasze miasto, zwracając uwagę na osoby, które zajmują "koperty" dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.   

Z prowadzonych wcześniej akcji skupionych na obserwacji tych miejsc, zauważono porażające efekty, gdzie pomimo tego, że osoby parkujące na "kopertach", przepraszały i obiecywały poprawę nadal zauważane jest zjawisko parkowania na miejscu przeznaczonym dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

CO NAS CZEKA !!!

Przypominam, jaka jest wysokość mandatu ?

100 zł plus jeden punkt karny

A w sądzie?

W sądzie można dostać grzywnę do 5 tys. zł
  
Okazuje się, że wiele osób niepełnosprawnych posiadających legitymację osoby niepełnosprawnej nie rozumie, iż "koperty" są miejscami dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Niestety wielu kierowców posiadających legitymacje uznaje, że jest to ich święte prawo i że mogą parkować na kopertach. W takich wypadkach strażnicy miejscy w przeszłości jedynie pouczali kierowców, a nie karali.

 Kolejny problem, często spotykany przez strażników, to próby tłumaczenia się przez zdrowych kierowców zajmujących "koperty", że właśnie przywieźli osobę niepełnosprawną. Oczywiście w takich sytuacjach, jeśli okaże się, że tłumaczenia nie są prawdziwe, kierowca otrzyma mandat.

Jeżeli jesteś świadkiem bezprawnego parkowania samochodu-zgłoś to ! Dzwoń pod nr 997 lub do naszej Straży Miejskiej tel. 272 76 90.


Komendant Straży Miejskiej
    
   Wojciech Formejster

Komentarze (11)

A może by tak szanowna Straż Miejska zaczeła nakładać mandaty na tych którzy są odpowiedzialni za stan dróg w naszym mieście Jak karać to karać!!!

Niech straż miejska zainteresuje się samochodami porzuconymi pod blokiem nr 1.Samochody stoją na parkingu już ponad rok.Mieszkaniec bloku nie może zaparkować swojego auta,bo parking robi za przechowalnię lub złomowisko.Spółdzielnia twierdzi,że nic nie może w tej sprawie zrobić. Straż miejska Utrzymuje się z mandatów i jak podkreśla jest dla obywateli,to niech wreszcze coś z tymi złomami zrobi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Żadna służba nie zjmuje się dziurami w jezdni - Straż miejska tak jak Policja drogowa są zobowiazani do dbania o bezpieczeństwo na drogach w związku z tym pojawiajace się wyłomy w drodze, zapadające się studzienki lub brak oznakowania na drogach powinny znaleźć się codziennym raporcie z patrolu, a właściwe wnioski skierowane do odpowiednich służb.

niech straż miejska poprosi mieszkanca ulicy słonecznej o parkowanie samochodów na wlasnym podwórku a nie stoja one na zakrecie !! sa one jak narazie przyczyna ostrego hamowania podczas spotkania sie 2 aut kiedys moze byc to przyczyną wypadku :/ ja juz nie raz zosalem zmuszony do ostrego hamowania pozatym samochody te nie stoja w odleglosci powyzej 20 metrów od skrzyżowania tak jak nakazuje prawo

Ja rozumiem że powołane są służby do pilnowania ładu moralnego i społecznego miasta ale nie rozumiem jednego.Dlaczego przyczepiacie się za wszystko i do wszystkich??Dlaczego??Z psem nie można wyjść na smyczy i bez kagańca bo zaraz się przyczepiacie,ktoś może zle zaparkował a wy już robicie z tego aferę karając człowieka grzywną wymyśloną chyba tylko przez was.Czy wy rozumiecie,że w naszym mieście nie ma pracy,że większość ludzi żyje bo musi żyć od pierwszego do pierwszego.Czy wy jesteście chociaż w stanie sobie to uświadomić??....chyba nie.Ja obecnie jestem na rencie i ostatnio spotkał mnie pan .. i za to że szłem sobie z psem (nie pitbulem ale zwykłym kundlem)zatrzymał mnie i chciał mnie ukarać kwotą dwustu złotych - PARANOJA.A co do tych którzy czasami zle zaparkuja to ja rozumiem że trzeba ukarać ale nie takimi kwotami...heheh.PARODIA I JESZCZE RAZ PARODIA.

.......a i jeszcze jedno,myślę że ktoś z was (straży miejskiej)przeczyta poniższy artykuł,przemyśli i spróbuje sobie to wziąć do serca.Bo z tym naprawdę trzeba coś zrobić.

Dlaczego obstawiona jest zakazem zatrzymywania i postoju ul. Konstytucji 3 Maja. Jest szeroka ,mały ruch więc przynajmniej z jednej strony tj. po stronie Biedronki winna być uwolniona od tego zakazu. Zoakaz taki dla bezpieczeństwa może być po stronie szkoły. Niedługo nie będzie mozna w całym mieście zrobić większych zakupów bo nie można zaparkować samochodu. Tego typu zakazy na tej ulicy jak i na Wojska Polskiego utrudniają życie mieszkańcom, a za te utrudnienia przyspażają kasy UM. Czy tylko o tochodzi P.Burmistrzu.

Może ktoś wreszcie zainteresuje się samochodami parkującymi przed SAVONĄ. Jest tam znak zakaz postoju, a każdego wieczora pełno jest zaparkowanych aut. Rozumiem, że Straż Miejska pracuje do którejś tam godziny, ale dlaczego nie reaguje policja? Codziennie przecież przejeżdżają patrole. Jest to tym bardziej bulwersujące, że przecież po drugiej stronie ulicy jest spory parking, przed pasażem sklepów.

bravooooooooooooo bravooooooooooo madrego to az milo poczytac mmasz racje bravo popieram

"niech kierowcy parkują na parkingu a nie zajmują caly parking" hmm...nie no tak :P

Dla mnie nie przeszkadzają samochody parkowane przy savonie.
Jak nie ma wolnych parkingów to trzeba gdzieś zaparkować samochód.
Jeden straznik miejski jezeli mozna go tak nazwać bardzo się wczuwa w swoja role,daje mandaty i się mści.Więc uważajcie na niego.Każdy narzeka na niego :(((((((((((9

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.