niedziela, 14 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 43 komentarzy
  • 16141 wyświetleń

Parking przy Medicusie!

       Obok Przychodni Medicus w Grajewie jest notoryczny brak miejsc parkingowych, często też mieszkańcy skarżą się na brak miejsc dla parkowania własnych aut w sąsiedztwie bloków.
Tuż za parkanem szpitala znajduje się nieużytek porośnięty trawą i chwastami.
Zwróciliśmy się do Starosty oraz dyrektora Szpitala Ogólnego o udostępnienie tego obszaru celem organizacji parkingu.
Początkowe władze powiatu wyraziły zgodę, dyrektor szpitala ogłosił nawet przetarg na zagospodarowanie tego terenu na parking.

Po decyzji NFZ przyznającej kontrakt na rehabilitację dla NZOZ Medicus - wzięły górę złe emocje wśród władz powiatu, które są właścicielem tego terenu i dyrektor szpitala jako zarządzający tym obszarem wycofał się z procedury udostępnienia obszaru pod parking.Chcielibyśmy na za pośrednictwem portalu e-Grajewo.pl zasięgnąć opinii co sądzą mieszkańcy i pacjenci naszego miasta i powiatu na ten temat, czy postrzegają problem miejsc parkingowych i jakie jest zdanie mieszkańców na temat organizacji miejsc parkingowych w tym miejscu oraz stosunku władz samorządowych będących właścicielem terenu do zaistniałej sprawy.Załączamy kopie korespondencji w tej sprawie.                                                       Właściciele przychodni Medicus

Komentarze (43)

Może mi ktoś wytłumaczy czy powstanie Przychodni Medicus po drodze do szpitala ogólnego to przypadek czy .......... No właśnie co spowodowało powstanie tej placówki w takim położeniu.

Należało podzielić się zabiegami rehabilitacji ze szpitalem a potem zabiegać o te teren.Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie......

Wydaje się, że ludzie wykształceni, zaliczani do elity... powinni w swoim zachowaniu przejawiać zarówno wysoka kulturę osobistą, szacunek, jak i umiejętnością pogodzenia się z porażką... A tu widać zachowanie, zresztą typowe dla Polaków, Grajewian... / Jak pies ogrodnika... sam nie wezmę to i drugiemu nie dam... / Także drogie włodarze Szpitala... proszę pomyślcie też łaskawie czasami o nas - mieszkańcach, pacjentach...

To jest straszne! Z przychodni "Medicus" korzysta co raz więcej osób. Zaparkowanie w pobliżu w godzinach rannych i południowych graniczy z cudem. Władze powiatu zamiast starać się o zapewnienie potencjalnym wyborcom udogodnień, uniemożliwiają je. Nie dziwię się mieszkańcom pobliskich bloków że są również zbulwersowani tym faktem bo przez taką sytuację nie mogą parkować pod własnym blokiem.

Szacowni Właściciele Przychodni Medicus zapomnieli chyba, że prowadzą działalność konkurencyjną w stosunku do Szpitala Ogólnego w Grajewie. A z Konkurentem, jak wykładnia językowa wskazuje, się konkuruje a nie współpracuje. Zakładam, że wykładnia słowa KONKURENCJA jest znana Właścicielom Medicusa, bo bezwzględnie się do niej stosują w swojej działalności.

Trzeba było podzielić rehabilitacje tak jak poradnie psychiatryczna ,kontrakt po połowie byłoby z korzyścią dla mieszkańców miasta ,mniejsze kolejki.

Szanowni własciciele "Medicusa". Nie macie prawa mieć pretensji o nie swoją własność, niezależnie od tego jakie są motywy odmowy udostępnienia terenu. Zastanówcie się, może trzeba było się podzielić kontraktem na rehabilitację, to szpital podzielił by się terenem..

Pacjenci medicusa mogą parkować na odpłatnym przy szpitalu,ale tego nie robią.
W obecnej chwili parkują na parkingu dla pracowników szpitala . Uważam , że trochę terenu przy szpitalu powinno być i dla pacjentów , aby mogli sobie wyjść. Szpital może dlatego się wycofał, bo może musi stworzyć lądowisko. Słyszałam ,że takie są wymogi. Może parkingu poszukać gdzie indziej, Lub ten płatny jak to w innych miastach jest.

Może starając się o kontrakty należałoby pomyśleć czy zapewni się miejsce dla pacjentów, ...

aaa ,wladze powiatu raczej by straciły glosy mieszkańcow jakby oddaly teren na parking...

aj konkurencja, jak sama nazwa mówi konkurowac a nie wspólpracowac,..

Z tych wpisów wynika,że konkurencja jest i powinna być.Tylko z tego co mi wiadomo pracownicy szpitala ogólnego pracują dodatkowo w przychodni Medicus.
To jaka jest konkurencja?

Parking dla Medicusa? Cała ulica Szpitalna miała być remontowana i nic. Dziury żwirkiem zostały przysypane, a na porządny parking my mieszkańcy bloków nr 2, 11 i 10 czekamy jak zbawienia! Tymczasem dzięki nieużytkom szpitalnym małolaty mają gdzie zapalić i wypić. ..

jak chciałam otworzyć działalność gospodarcza to wymagano ode mnie podjazdu dla osób niepełnosprawnych i miejsc parkingowych, jak lekarze otwierają poradnie to ich pacjenci najlepiej niech parkują na czyimś terenie prywatnym który jest oznakowany odpowiednim znakiem ..

ale co wy piszecie, od razu widać że wypowiadają się osoby niezorientowane, jak można się podzielić czymś co nie jest nasze? w jaki sposób medicus ma się podzielić usługami -przecież to nie przychodnia przyznaje świadczenia; jeżeli już to trzeba mieć pretensje do systemu, do nfz że nie dał części szpitalowi; to dopiero jest paranoja, a medicus stanął wg procedur do konkursu i ma teraz się biczować że wygrał? jesteściedziwni, a teraz to juz tylko samorządu obowiązek żeby zorganizować parkin w miarę możliwości, a przedsiębiorca, który też zatrudnia ludzi, płaci podatki i ciągnie ten wózek wskazuje taką możliwość; czemu więc u nas tak jest że nie można ułatwić komuś tylko trzeba utrudniać; pan starosta powinien być obiektywny a nie stawać po czyjejś stronie, sam wie że to nie wina medicusa że się zgłosił tylko nfz przyznał (a o stosunkach ich z dyr szpitala to nie mówmy lepiej) -czy tak???

xyz25 ,masz racje ciezko sie pogodzić z porazką ,szczególnie wtedy gdy ma sie lepszy sprzet,pomieszczenia wyremontowane i parkingi.
Moze jak zdymisjonują Paszkiewicza coś sie zmieni?

Ludzie litości , zawiść wśród ludzi nie zna granic .Uważam że teren wokół szpitala powinien być wykorzystany chociażby na parking wyjdzie to wszystkim na dobre i nie ważne kto będzie tam parkował czy pacjent , czy lokator bloku czy też gość ,a może pracownik , który musi przyjechać do pracy autem.Przecież ten parking , który jest przed przychodnią to jakaś porażka to zagrożenie dla kierowców wyjeżdżających z ul. osiedlowe tam nic nie widać kto to wymyślił.Spory między samorządami nie powinny brać góry nad dobrem ludzi i jeszcze jednio w dzisiejszych czasach parkingów powinno być dużo dużo więcej czy to przy szpitalu czy na innych osiedlach w blokowiskach nie koniecznie pod blokiem bo i tak jest ciasno ale jest tyle miejsc gdzie mona zagospodarować trzeba tyko chcieć.W Grajewie nie ma nic nawet plac zabaw dla dzieci to porażka na terenie szkół i zamknięty co te dzieciaki mają robić jakaś masakra.

oczywiscie oddać te tereny pod parkingi ktorych ludzie naprawde potrzzebują!!

farmazony opowiadacie z tym dzieleniem, to nie oni dzielą tylko nfz

Pretensje do garbatego ze ma dzieci proste! To NFZ ogłasza i rozdaje poniadze na usługi medyczne ! Kady moze załozuc NZOZ i starac sie o kontrakt z NFZ - zobaczycie jak to łatwo jest krytkowac

I bardzo dobrze, że się nie zgodził. Zrobiłabym tak samo. Nie oddawać terenu dla Medicusa!!!

Przychodnie w Medikusie tętnią życiem, w szpitalu po godz. 15.00 pusto choć miejsca nie brakuje. To kto pracuje na swoje pobory? No chyba nie dyrektor szpitala, który ewidentnie nie musi się wysilać aby je co miesiąc otrzymać.

a ja uwazam ze szpital sam sobie szkodzi. moim zdaniem jak najbardziej powinien byc dodatkowy parking dla medicusa i to jak najszybciej. bedzie to udogodnienie i dla przychodni i dla mieszkancow pobliskich blokow. a skoro wiecej ludzi w medicusie jak w szpitalu to chyba szpitalowi i jego dyrektorowi powinno to dac do myslenia... Medicus górą!!! 3mam kciuki za parking i chetnie z niego skorzystam.

Do dzikiej kuropatwy : Jak szpital może sobie szkodzić nie udostępniając terenu pod parking .Mieszkańcy bloku powinni zabronić parkowania pacjentom > Jak chcesz kuropatwo parkować to dla ciebie wystarczą krzaki obok medicusa . Jak będziesz obłożnie chora to kładż się do medicusa bo przecież medicuds górą ...

parking powinien być gdzie indzie np w szpitalnej posesji, bo naprawdę jest ciężko wyjechać na drogę skręcając w lewo od zakaznego w ul konstytucji ,ponieważ dla osobówek zasłaniają auta tam parkujące.

Medicus jest firmą jakich wiele w Grajewie ,świadczy usługi na rzecz mieszkańców i zarabia na tym wiec kazdemu przedsiebiorcy dać dzialke za smiesznie niską dzierzawe.Szpital ratuje zycie ludziom,natomiast medicus wybiera sobie te poradnie które są najbardziej oplacalne. Na koniec jakim cudem wygrywa kontrakt na poradnie ktoś kto nie jest przygotowany na taką liczbe pacjentów? Myśle ,ze NFZ nie patrzył na dobro pacjenta tylko faworyzował niepubliczne zakłady .....

pod każdym blokiem powinno być tak że parkin tylko dla mieszkańców danego bloku a reszta pod swoje klatki i na swoje parkingi a nie człowiek przyjeżdża z pracy i nie ma gdzie zaparkować bo jakiś ...... "sąsiad" z innego bloku sobie parkuje pod jego blokiem z niewiadomych przyczyn ????

A dlaczego teren ma oddać szpital, a nie na przykład szkoła?

Bardzo sensowne wyjście, mieszkam w bloku Nr 1 i zawsze mam problem z zaparkowaniem auta. Pacjenci Medicusa korzystają z naszego parkingu mimo tego, że istnieje tablica: Parking tylko dla mieszkańców. Niedługo człowiek będzie musiał szukać miejsca aby zaparkować samochód na drugim końcu osiedla. ..

Sprytne rozwiązanie ,a jak zawsze winien szpital.Trzeba było pomyślec o innej lokalizacji jak sie planuje tyle poradni.

Kosciół tez ma sporą działkę,ja bym sie wstydziła po tym wszystkim do szpitalnego terenu rece wyciągac,,,

Ludzie mijacie sie z tematem! Przeciez tu chodzi o miejsca parkingowe dla nas a nie o rehabilitacje.

Ochrona zdrowia jest "dobrem" zapisanym w Konstytucji RP, jeśli więc placówka Medicus działa w oparciu o kontrakty z Narodowym Fund. Zdrowia, to działa na rzecz obywateli państwa, przeciwdziałanie lub utrudnianie funkcjonowania placówki przez włade lokalne jest czystą złośliwością i kpiną z wyborców.

dużo złośliwości wynika z waszych uwag, trzeba popatrzeć na Państwa Leończyków jak na dobrych przedsiębiorców, którzy dają miejsca pracy!!!! Dlaczego z taką pompą otwierała władza ulicę braci śwackich, rondo i odcinek Elkewatorskiej a tu kłody pod nogi ludziom kładzie przez głupi parking. Trzeba się cieszyć, że ktoś jeszcze chce w tej dziurze inwestować i rozbudowywać.

szpital tonie w długach więc powinien wydzierżawić ten teren przecież i tak z tego nie ma pożytku a tak to by sobie zarobili

czytając nie które wypowiedzi przerażają mnie ich treści mam wrażenie że są one bardzo złośliwe tak samo jak złośliwość dyrektora szpitala który nie jest w stanie płacić podatków od nie ruchomości dla miasta zawsze prosi burmistrza o jego umorzenie co z kolei dzieje się kosztem wszystkich podatników.Dlaczego więc niechce przekazać niwielką ilość gruntu pod parking który w tym miejscu jest bardzo potrzebny.Dziwię się że pan Starosta pomimo obiecanej pomocy niechce jej udzielić.Czyżby była by to zmowa dwóch panów sprawujących władzę/Tematu konkurencyjności nie będe poruszał poniważ przychodnia lekarska nigdy niebędzie konkurencją dla szpitala.Ja jako mieszkaniec tego osidla mam nadziejęże że Radni Rady Powiatu a wszczególności członkowie zarządu podejmą siętego tematu co pozwoli na jego budowę w trakcie przebudowy ulicy Szpitalnej.

Nie oddawać konkurencji działki,bo szpital całkiem sie pogrązy.Inna -400 zł za dierzawe to ja tez tak chce,przeciez to smieszna suma.
Własciciele składając oferte do NFZ wiedzieli ,ze nie są przygotowani na tyle poradni,a fundusz jaki jest kazdy wie ,za chwile bedziemy placic 100% za leki bo pan paszkiewicz ....

Niech wybudujĄ parking podziemny dwupoziomowy , to wszyscy się pomieszczą

Chyba większość wypowiadających się mieszka w okolicy Medicusa i nie ma potrzeby dojeżdżania autem, dlatego wypowiada się krytycznie wobec udostępnienia nowego terenu pod parking. Nie jestem zadowolona z usług w przychodniach przyszpitalnych, dlatego korzystam z usług Medicusa. Uważacie że przez to że szpital nie udostępni terenu pod parking poprawi sytuację finansową szpitala? A to że Medicus nie będzie miał parkingu spowoduje jego "upadek"? W takim razie niech zginie płatny parking pod szpitalem a wszyscy tam pojadą się leczyć...hmmm

Moze e-grajewo zatrudni zwolnionych pracownikow ze szpitala z rehabilitacji?dlaczego jest cenzura?

Dobrze że rozwalili tę klikę na rehabilitacji w szpitalu teraz niech oni też zobaczą jak to jest na kuroniówce a w MEDICusie rehabilitacja jest super młody personel. kultura i nikt nie narzeka na ciągłe zmęczenie aż miło tam przychodzić nie tak jak było w szpitalu zero wyrozumiałości dla osób pracujących, ciągłe narzekanie na zmęczenie to czas odpocząc miłym paniom wiec miłego odpoczynku

Jeśli chodzi o rehabilitacje to tu z "pacjętką" sie nie zgodze bo w szpitalu bylo o niebo lepiej.

Pacjentka ,nienawiść przez Ciebie przemawia,bo naprawde ta poradnia pracowała na dużych obrotach w porównaniu do innych.Chciałabym ,zeby znów była w szpitalu ta poradnia.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.