poniedziałek, 15 lipca 2024

Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 14568 wyświetleń

Park zabaw i wypoczynku

Szczuczyn

       Uatrakcyjnianie naszego życia powinno być normalnością, którą winien osiągać współczesny człowiek. Szczególną i uzasadnioną tego rodzaju potrzebę, posiada młodzież, u której brak aktywności, wywołuje bunt, smak goryczy, apatię etc.
      Od wielu lat zauważa to burmistrz Szczuczyna inż. Waldemar Szczesny. Pracuje on na wspólnej częstotliwości prospołecznej. Między nawałem spraw pierwszoplanowych, widzi konieczność rozwoju form masowej rozrywki. Na podłożu tej troski zrodził się pomysł doprowadzenia do funkcjonalnego a zarazem estetycznego wyglądu starego parku. Teren parku, na którym dziś rosną objęte ochroną sędziwe drzewa, dawniej służył dla środowiska jako „koński rynek”. Po zakończeniu rozpoczętych na nim prac, stanie się on w naszym mieście centrum rozrywki i wypoczynku. Tu, okolicznościowo będzie można na żywo oglądać różne imprezy. Spotykać się z przyjaciółmi, wymieniać poglądy i zainteresowania, doznawać pozytywnych wzruszeń i przebywać w otoczeniu przyjaznych człowiekowi drzew. W ich cieniu relaksować się wolnym od spalin powietrzem. Przebywając w takich miejscach, mamy ułatwiony kontakt z własną podświadomością, podejmujemy tu trafniejsze decyzje. Drzewo – to źródło inspiracji, wytrwały dawca uzdrawiającej energii. Jest niezawodnym przyjacielem, pozwalającym na werbalne i niewerbalne komunikowanie się z nim. Dajmy się więc poprowadzić ku królestwu subtelnych, uzdrawiających energii, które w określonym czasie płyną szczególnie mocno w polu promieniowania tych drzew. Mając z nimi kontakt, poznajemy istotę i działanie subtelnego świata, co ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie duchowe i fizyczne. To dlatego właśnie, wzdłuż alejek zauważymy wkrótce szereg ławek, a w części zabaw dla dzieci urządzenia jordanowskie.
    Zgodnie z projektem, alejki wytyczone w miejscach potrzeb komunikacyjnych, pochłoną ogólnie 1400 m2 polbruku. Środkowy krąg o średnicy 16 m, łączący wszystkie zbiegi alejek, wykonany będzie ze starobruku tzw. bruku rzymskiego.
     Głównym wykonawcą jest doświadczony, miejscowy rzemieślnik Jerzy Śledziewski. Jego estetycznie wykonane prace, podziwialiśmy już w Parku Miejskim. W zgranym, roboczym kolektywie współdziała Sylwester Wróblewski i Władysław Szymanowski. Pracownicy zatrudnieni są w ramach prac interwencyjnych, co przyczynia się do oszczędności budżetowych.
      Każde działanie ma swoich zwolenników i przeciwników. To ostatnie, stanowi poważną barierę w realizacji zadań sił pozytywnych w każdej instytucji i sytuacji. Jest to jednak objaw prawie normalny, choć niepożądany. Normalny, dlatego że każdy człowiek stanowi odrębną jednostkę osobową, na co inni nie maja wpływu. Dlatego też nie jest tak i nigdy nie będzie, że dokładnie wszystko, wszystkim podobać się musi. Tu za Ignacym Krasickim powtórzyć należy, że: ”Prawdziwa cnota krytyki się nie boi”.
      Jednak wszystko co cenne, rodzi się w bólu, dlatego cieszyć się należy, że mimo poglądów kontrowersyjnych, psychotechniki, sceptycyzmu i intryg, burmistrz miasta nie ignorując niczego, idzie drogą prawdy, pozytywnego myślenia, ku realnym dążeniom. A jest to jednostka subtelna, szczera i przyjaźnie otwarta na człowieka.
      Aktualnie w parku trwają pilne prace w utwardzaniu miejsca przed sceną. Po ich ukończeniu, już 23.06.2008 mieszkańcy przeżyją radosne obrzędy przypadające na „Noc Świętojańską”. Tu, w barwach nocy, odnajdziemy koloryt własnego szczęścia. Oj, będzie się działo! Już od godziny 17 -tej rozpocznie się bogaty program imprez. Po występach orkiestry i wokalistów z naszego rejonu, laseczkę przejmą gwiazdy estrady: „The Postman”- Beatlesi z Polkowic i „Ladies” z Ustronia. Od godziny 23 zaczniemy wyczekiwać świtu i zliczać kilometry w tańcu przy dźwiękach znanego zespołu „Avanti” z Białegostoku.
         Trzeba mieć dużo woli, żeby zaoszczędzić nieco sił z nocnych wrażeń, aby nad ranem nie zapomnieć złożyć życzeń sprawcy tej swawoli - Janowi.  
       Mając na uwadze odpowiedzialność za swoje czyny, cieszmy się póki jesteśmy młodzi, nie zapominając, na co uczulał nas mistrz prozy psychologicznej F. Dostojewski pisząc: ”Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach”.

       Do wypoczynku w parku zachęca - Stanisław Orłowski
 
(tylko w e-Grajewo.pl)

niedziela, 14 lipca 2024

Dni Grajewa 2024

Komentarze (20)

corridę też wybudujecie w parku ?

ciekawo czy bendzie tak samo jak z ogrodzeniem tego parku???????? początek był ale końca do tej pory nie widać teraz tylko straszą zardzewiałe słupki!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po tylu latach przynajmniej park bedzie miał jaki taki wygląd. Oby tylko mieszkańcy umieli uszanować pracę i trud ludzi pracujacych przy estetyce parku. Bo znajac realia i modę panujaca w naszym kraju może się okazać, że któregos dnia zmiknie nawet kostka brukowa, nie mówiac o innych przedmiotach, a pozostaną smieci. Mam nadzieje, że się mylę.

Gratlacje Panie Burmistrzu, Piękna robota.

no kurde a w grajewie to nic nie ma zadnej normalnie rozrywki

Tak to wszystko jest pieknioe opisane niestety tak nie wyglada widzialem wykonczenia (zaokroglenia) sa raczej nieestetyczne wystarczy spojrzec na prace wykoneno przed miejskim domem kultury. najbardziej smieszy mnei zdanie ze park ma byc miejscem gdzie cyt "Spotykać się z przyjaciółmi, wymieniać poglądy i zainteresowania, doznawać pozytywnych wzruszeń" w przelozeniu na jezyk szczuczynski bedzei to oznaczac -" miejscowi żule i menele beda mogli wypic pod sceno tanie wino nie brudzac sobie nog bo przeceirz bedzie ladna kostka" co do imprezy NOCY SWIETOJANSKIEJ - awanti - staly sklad z wiejskiego wesela, lipa - reszta" nie ma to jak zrobic nocno impreze w poniedzialek - nie tylko dzieci na nio przchodza ja np we wtorek pracuje, a takze wielkim bledem byla budowa sceny w parku posrod drzew a nie na stadionie czy iinnym miejscu gdzie palinocki byly zawsze udane. Prosze zajsc i zobaczyc kto bedzie na takiej imprezy napewno nikt normalny z ludzi bardziej sie cenniacych-takowych panstwo nie zobaczycie

Do Dobrego - skoro nie odpowiada Tobie towarzystwo jakie będzie się bawiło na poniedziałkowej imprezie to dlaczego tak rozpaczasz że we wtorek musisz pójść do pracy ????. Napewno impreza obędzie się bez Twojej obecności. Jeżeli nie podobają się Tobie imprezy Szczuczyńskie nic nie stoi na przeszkodzie jechać do Wąsosza :), jeśli nie masz chęci wyruszać z domku posłuchaj Radia M. Zyczę powodzenia i udanej zabawy w noc świętojańską.

czy bedzie plac zabaw dla dzieci? Poprzedni zostawial wiele do zyczenia

szczuczyniacy prosze doceniajcie to co macie gratulacje dla P Burmistrzu

znowu nie zamieszczacie wszystkich postów - cenzura reklamowa?

Czyżbyście znów cenzurowali moje wypowiedzi?

( Od wielu lat zauważa to burmistrz Szczuczyna inż. Waldemar Szczesny. Pracuje on na wspólnej częstotliwości prospołecznej.) Cóż to jest ta wspólna częstotliwość prospołeczna? Czy taka nowomowa długo będzie jeszcze epatować czytelników e-grajewo.pl ? Poza tym przydałaby się choćby elementarna znajomość interpunkcji. Aha, przejmuje się pałeczkę, a nie laseczkę - to zwrot odnoszący się do sztafety.

Park rozrywki to super pomysł, ale należy się też zająć naszymi drogami. Na uliczce wiodącej od stacji paliw do pana G. nie ma światła i twardej nawierzchni a to jest problem nie lada jaki, bo w samochodzie można sobie koła poobrywać. Poza tym wieczorem strach wyjść na ulicę. Zadbajcie o bezpieczeństwo, bo wracając z takiej imprezy jak palinocka nie wiadomo na kogo można natrafić, więc strach wychodzić z domu. Współczuję tym ludziom.którzy tam mieszkają.

Na Pawełkach też nie ma dobrych dróg ale dobrze, że jest chociaż oświetlenie.

Miał być starobruk czyli bruk rzymski , a kladą zwkłą kostkę .Może ktoś podmienił ? Mają być urządzenia jordanowskie ,a skończy się pewnie na tych starych z odzysku ze złomu kilku huśtawkach . Tak poetycko p. Orłowski w tym parku nie da się wypoczywać. Jak na swój wiek ma PAN młodzieńczą fantazję....

Panie CENZOR , dlaczego urwał pan moją wypowiedż . Nie było tam ani jednego słowa wulgarnego .Jezeli p. Orłowski w swoim artykule na dwie strony wynosi na piedestał p. burmistrza , to jest OK. Jeżeli ja w jednym zdaniu wyrażam swój pogląd nieco inny to, to trzeba wyrzucić. Takim zachowaniem zniechęca pan do wyrażania swoich opinii na forum .Pańskim obowiązkiem jest być apolitycznym. Pozdrawiam?

Apoloniuszu C. Jako przedstawiciel turpizmu doszukujesz się w tekście związków frazeologicznych i nie tylko. Nie czuję się apologetką, ale twój komentarz emanuje zazdrością, nienawiścią, a poziom emocji przerasta potrzebę. Dla mnie opis bardzo się podoba. Myśli jak zwykle wyrażone są jasno i czyta się bardzo przyjemnie. Jest to język czysty, miły i nie slangowy. Napisz i ty. Miej jednak odwagę podać swoje nazwisko. Twój pamflet nie przedstawia się interesująco. A e-Grajewo zostaw też w spokoju. Ma ono zbyt dużo pozytywnego dorobku i nie musisz wytykać mu czegokolwiek. Masz w tym jakiś cel. Nie podoba ci się burmistrz albo autor. Masz do tego prawo.

Oh Beato,Beato ! W tych kilku zdaniach użyłaś tyle obcojęzycznych słów /ni przypioł ni przyłatał /,że zaciąga to snobizmem .Podpisuję się ' REALISTA' ,bo nim jestem , i nie dla mnie ' obiecanki cacanki ,a głupiemu radość ' Portalu się nie czepiam ,portal jest super.Zespołowi redakcyjnemu, tu na forum ,pragnę złożyć podziękowanie za ich trud i życzę dalszej miłej pracy.
Ps.nie jestem Apoloniuszem C. POZDRAWIAM.

do realisty : strarobruku to sobie poszukaj na ulicy Nowej lub Ogrodowej (na Strażackiej i Przelotowej też jest)!! Wcale nie wygłada lepiej jak kladziona kostka :)
Realisto jeżeli tak realistycznie rownież podchodzisz do wszystkiego (jak wynika z Twojej odpowiedzi) to współczuje rodzinie, znajomym i sąsiadom.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.