piątek, 7 października 2022

Kraj

Park linowo-wspinaczkowy

Suwałki

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji stopniowo uatrakcyjnia swoją ofertę. Nie tylko amatorzy białego szaleństwa znajdą tam swoją „przystań”. Latem będzie można skorzystać z wyciągu nart wodnych. Na wiosnę powstanie w Szelmencie park linowo-wspinaczkowy.

Park będzie kolejną atrakcją przygotowywaną przez Centrum Sportów Zimowych. Dzięki temu, WOSiR przyciągnie turystów nie tylko podczas sezonu zimowego. Cztery ściany wspinaczkowe o wysokości ośmiu metrów zostaną oddane do dyspozycji przyjezdnych i mieszkańców okolic wiosną przyszłego roku.

W lesie powstaną specjalne trasy, drewniane kładki i mosty zawieszone na linach. Nad bezpieczeństwem będą czuwać instruktorzy. Każdy chętny do wspinaczki i pokonywania przeszkód otrzyma potrzebny sprzęt alpinistyczny.

To dopiero na wiosnę. Na razie WOSiR przygotowuje się do kolejnego sezonu zimowego. Wypożyczalnia sprzętu wzbogaci się jeszcze w tym roku m.in. o 85 par nart i 25 desek snowboardowych z wiązaniami.

Za: Suwalki.info

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.