Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 3104 wyświetleń

Pamiętaj - bądź dla siebie dobra !

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, który w tym roku obchodziliśmy 20 - 26 stycznia 2024r. jest już za nami. Mogliście nas spotkać na ulicach miasta i w drogeriach, gdzie rozdawałyśmy ulotki dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy, które miały być przypomnieniem,  być może zaproszeniem do zrobienia cytologii. 

 

Profilaktyka raka szyjki macicy jest niezbędna, ponieważ tylko świadomość kobiet pozwoli na   poprawę statystyk zachorowań. Raka szyjki macicy można wyeliminować z polskiej populacji. Można z nim walczyć i wygrać. Wystarczy pamiętać o regularnych badaniach i wizytach u ginekologa. To przecież tak niewiele, kiedy w grę wchodzi życie.

 

Zachęcamy, każdą z Was do mówienia głośno o profilaktyce chorób kobiecych. Nie tylko od święta, nie tylko w tygodniu przeznaczonym na profilaktykę. Rak szyjki macicy, rak piersi, rak jajników...niech to nie będą tematy tabu. Mówmy głośno, bez wstydu, bez zażenowania. Dbajmy o siebie.

Wyznacz sobie jeden dzień w roku np. dzień urodzin, pierwszy tydzień nowego roku i zbadaj się. Niech to będzie prezent od Ciebie dla Ciebie  

 

Pamiętaj - bądź dla siebie dobra  

Grupa uczniowska projektu społecznego Bądź dla siebie dobra

 

 

Wiktoria, Olga, Sara, Weronika, Oliwia  (ZS w Wojewodzinie)

 

poniedziałek, 4 marca 2024

Gmina Grajewo. Koncert "Luźne Granie" (9.03)

poniedziałek, 4 marca 2024

Grajewo. "Siła jest kobietą" 8.03.2024

Komentarze (1)

Brawo dziewczyny. Fajna inicjatywa. Zawsze warto promować takie akcje.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.