Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 18775 wyświetleń

Pacjenci są najważniejsi

Sławomir Cymek pochodzi z  Grajewa, ma 47 lat, od dwóch lat jest wicedyrektorem Szpitala Ogólnego w Grajewie i ordynatorem Oddziału Położniczo - Ginekologicznego. Przez sześć lat studiował w Białymstoku - posiada specjalizację drugiego stopnia z ginekologii i położnictwa. Jego konikiem – jak sam mówi - jest ginekologia operacyjna – laparoskopia. Pracował ok. 16 lat w Wojewódzkim Szpitalu w Białymstoku, potem w Giżycku i Ełku.

Jako ordynator oddziału stara się zapewnić jak najlepszą opiekę swoim pacjentkom: „ jeśli zauważałem złe reakcje co do pacjentek czy pacjentów lub słyszałem skargi to organizowałem spotkania – tłumaczyłem, że tak nie powinno być, że na to nie pozwolę na moim oddziale. Dla mnie pacjenci są najważniejsi. Teraz widzę poprawę, personel się po prostu tego nauczył”.

W okresie styczeń – lipiec 2006 przyszło na świat w szpitalu grajewskim 218 dzieci w tym tylko dwoje bliźniąt. W tym roku w ciągu tego samego okresu urodziło się 255 dzieci, jedna z nich urodziła bliźnięta. Z reguły kobiety decydują się na ciążę w wieku 23-28 lat. Są jednak wyjątki, w zeszłym roku najmłodsza mama miała 16 lat a najstarsza - 46. W roku 2007 najmłodsza rodząca kobieta miała 17, a najstarsza 43 lata.

Staramy się uzyskać fundusze z Unii Europejskiej, aby unowocześnić szpital. Niestety wszystko się przedłuża, związane to jest z rządem, a teraz wiadomo – wybory. Naszym wyzwaniem jest zrobić blok operacyjny, porodówkę z ginekologią. Zawsze uważałem, że blok porodowy jest wizytówką szpitala. Będziemy również poszerzać naszą działalność o poradnię urologiczną. Mam już projekt modernizacji mojego oddziału – tylko trzeba pieniędzy” -  mówi wicedyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie Sławomir Cymek.

Kobiety mają  możliwość wyboru porodu rodzinnego jednak tylko około 15% decyduje się na takie rozwiązanie ciąży. Pacjentki mogą również „ulżyć cierpieniom” i zmniejszać dolegliwości przebywając w ciepłej wodzie w wannie podczas porodu.

Naszą ogólną koncepcją jest przyciągnięcie jak największej liczby pacjentów. Priorytetem jest oczywiście remont, musimy utrzymać poziom i nie popaść w długi. Warto ciężko pracować – a przykład musi iść z samej góry” - podsumował lek. S. Cymek. (foto 1)

W sierpniu Szpital otrzymał kredyt na okres 25 lat. 10 milionowa pożyczka będzie przeznaczona na spłatę bieżących należności i na lepsze funkcjonowanie placówki.

e-Grajewo.pl

"Świeżo" narodzeni podopieczni (foto) :
Wansessa – córka Beaty Maciorowskiej ur. 12.09.07r. o godzinie 4:15, waga 2700g
Kacper - syn Haliny Miliszewskiej ur. 12.09.07r. o godz. 8:20, waga 3300g
Oliwia – córka Katarzyny i Krzysztofa Wysockich ur. 12.09.07r. waga 3800g
Karol - syn Jadwigi Kondratowicz 11.09.07r. o godz. 9:20, waga 4500g

Komentarze (8)

szkoda,ze nie wszyscy ordynatorzy tak mysla!DLA INNYCH KASA STOI PRZED PACJENTEM !!!

Ja tam nawet nie myślę rodzić w szpitalu w Grajewie, bo nie mają żadnego porządnego sprzetu. Jestem ciekawa czy jest chociaż jeden inkubator z oprzyrządowaniem dla wcześniaków? Napewno nie ma , aż strach pomyśleć ze miałabym tam rodzic.

naprawdę w 100% zgadzam się z tym co jest napisane:) tak dobrego ordynatora jeszcze w grajewskim szpitalu nie bylo

S. Cymek jest super lekarzem, zna sie na rzeczy, doradzi, pomoze, a co do personelu to panie polozne i siostry sa rewelacyjne, polecam 100%. Pozdrowienia dla doktorka

aniu ciekawosc to pierwszy stopien do piekła a ogolnie to smieszna jestes.tyle kobiet rodzi i jest ok.ale ty 'wyjatkowa ' jestes.

Urodziłam dzieciątko w sierpniu, w szpitalu w Grajewie. Bardzo miła atmosferka, a pielęgniarki i położne świetne kobitki. Pozdrawiam personel! (do anka: inkubator jest i to nie jeden. Sama widziałam).

Aniu jak sie nie ma pojecia na dany temat to lepiej sie nie wypowiadac na forum.trzeba zobaczyc a nie gdybac.

tak jak teraz jest na oddziale gin-poloz. nigdy nie bylo.w dobrym tego slowa rozumieniu.sredni personel przeszedl duza metamorfoze.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.