środa, 28 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 8655 wyświetleń

Otwarcie roku z MDK

INAUGURACJA ROKU KULTURALNEGO 9 października 2004 roku w klubie HADES

Nowy Rok Kulturalny uważamy za otwarty!

Tak powinniśmy powiedzieć po dzisiejszym wieczorze w Klubie Hades inaugurującym rok z kulturą w Grajewie. Można było obejrzeć i wysłuchać popisów zespołów związanych z działalnością artystyczną Państwa Joanny i Edwarda Szabat.

-Orkiestra "Absolwent" to grupa muzyczna, akompaniująca Zespołowi Pieśni i Tańca "Grajewianie", która posiada jednocześnie własny program artystyczny opracowany muzycznie przez E. Szabata.

-Zespół Rewiowy "Tamburmajorki" prowadzony przez J. Szabat.

-Kapela podwórkowa "Paka z Grajewa", która za swój program "Duch Lwowa", opracowany przez E. Szabata otrzymała wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwlu Kapel Podwórkowych w Przemyślu oraz I m. podczas tegorocznego Festiwalu w Grajewie.

-Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie" - tańczy i śpiewa w nim kolejne pokolenie Grajewian. Jest 5-krotnym laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu w Gorzowie Wielkopolskim i in. Zespół należy do Światowego Stowarzyszenia Twórców i Festiwali Folklorystycznych. W br. reprezentował Polskę na Miedzynarodowym Festiwalu Mniejszości Narodowych w Rezekne na Łotwie. Przeważnie choreografia jest dziełem J. Szabat, a strona muzyczna należy od lat do E. Szabata.

Artystyczne małżeństwo P. Szabat związane z Kulturalnym Grajewem w tym roku obchodzi 25-lecie pracy zawodowej - gratulujemy.

Impreza była prowadzona przez Jerzego Buzona niegdyś przez 8 lat szefa MDK w Grajewie, obecnie mieszkajacego i pracującego w Augustowie. Grajewo jest rodzinnym miastem P. Jerzego, tu się urodził i jak mówi nie zapomina o swoich korzeniach, dlatego z ogromną przyjemnością tu dziś przyjechał. Wystrój sali, który pomagał tworzyć dobry klimat to m.in. wystawa prac koła plastycznego MDK prowadzonego od lat przez Urszulę Ostrowską.

Mieszkańcy jednak nie są przychylni takim wydarzeniom, być może ze względu na pogodę nie przybyło ich wielu, ale zapewne niezmiennie odbędzie się podobna impreza za rok; są tacy, którzy bez względu na aurę dbają o kulturalne wydarzenia w mieście. Zachęcamy więc do porzucenia na chwilę pilotów od telewizorów - wielu może być mile zaskoczonych.

foto1 - "Absolwent"
foto2,5,9 - "Grajewianie" z J. Szabat
foto3,8 - "Tamburmajorki"
foto6,7 - "Paka z Grajewa"

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewskie spotkania z historią

poniedziałek, 26 lutego 2024

Wieści z ZS nr 2

Komentarze (4)

u uu lala al ezabwa sie szykuje!!!!

Soko wyszłam nie ???

zajebiscie bylo-chociaz zdazylam na samo koncowke-normalnie zaluje ze wczesniej nie bylam-a szkodaaaaaaaaaa!!pozdro dla grajewian-oby tak dlaej ;D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.