UWAGA

poniedziałek, 23 maja 2022

Wiadomości

Otwarcie kolejnej "Schetynówki"

Schetynówki, czyli drogi budowane wspólnie przez samorządy i rząd,  to sposób na modernizację polskich dróg nie tylko w wielkich miastach i na głównych traktach, ale również w powiatach.

Takiej właśnie inwestycji doczekali się mieszkańcy Grajewa. Ulice Elewatorska oraz Braci Świackich, leżące w przemysłowej części miasta były już bardzo zniszczone, program ten dał szansę na ich odnowienie.

Starosta Jarosław Augustowski uroczyście podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tej inwestycji.

W tym roku podlaskie samorządy wybudowały blisko dwieście kilometrów tzw. schetynówek.
 
e-Grajewo.pl

W ramach  zadania została przebudowana  ul. Elewatorska łącznie ze skrzyżowaniem z ulicą Robotniczą na odcinku o długości 803,5m.  
Wartość inwestycji szacuje się na kwotę około 5,5 mln zł. 50% środków stanowiła dotacja z budżetu Państwa. Pozostała część została pokryta z budżetu Powiatu Grajewskiego -25%,budżetu Miasta Grajewo- 25%  oraz ze środków pochodzących od partnerów -42,5 tys. zł, biorących udział w realizacji niniejszego projektu, którymi są przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą w obrębie realizacji inwestycji.
Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.