Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 15725 wyświetleń

Otwarcie kaplicy w Szczuczynie

   Uroczyste poświęcenie i otwarcie kaplicy w Domu Pogrzebowym pw. Bł. Papieża Jana Pawła II w Szczuczynie, odbyło się o godzinie 16.00, 21 kwietnia 2012 roku.
Uroczystą Mszę Św. celebrował oraz otwarcia i poświęcenia kaplicy dokonał ordynariusz łomżyński ks. bp dr Janusz Stepnowski. W celebrze Mszy współuczestniczyli: ks. prob. Robert Zieliński i ks. Lucjan Świderski. W uroczystości brali udział również: ks. prob. Jarosław Stefaniak z par. Niedźwiadna, starosta grajewski - Jarosław Augustowski, sekretarz gminy - Jolanta Budzińska, przewodniczący Rady Miejskiej, radni oraz inni zaproszeni goście.

    Niechciana przez nikogo śmierć, często zastaje nas w nieodpowiednim miejscu i czasie. Wobec niej, stajemy zaskoczeni i bezradni. W takiej chwili, nieocenioną pomocą staje się usługa profesjonalistów. W Szczuczynie będzie ona świadczona od 1 czerwca 2012 r., dotrą tu jeszcze dwa specjalistyczne samochody.

   Dom Pogrzebowy p. Januszewskich gwarantować ma najwyższą jakość i pełną gamę usług pogrzebowych, w obrządku religijnym i świeckim, przez własny personel. W Domu Pogrzebowym z kaplicą odprawiane będą pogrzebowe Msze Święte. Do dyspozycji klientów przygotowana jest mała kaplica przedpogrzebowa i pomieszczenia socjalne dla uczestników obrzędu.

  Obiekt posiada rzadko spotykaną kaplicę do odprawiania Mszy Świętej. Prezentuje się w stylu barokowym i uzupełnia główną architekturę miasta. Ulokowany przy ul. Łomżyńskiej i międzynarodowej drodze nr 61, naprzeciwko cmentarza parafialnego, już od chwili budowy w roku 2007, stał się wizytówką Szczuczyna. W kaplicy, w której dominuje gra światła i przestrzeni, są warunki pozwalające na zagłębienie się w modlitwie i skłaniające do kontemplacji. Najważniejszym jej elementem jest nawiązanie do architektury sakralnej.

   Ołtarz usytuowany na osi głównej kaplicy, na wprost wejścia. Za ołtarzem, zawieszony jest portret Bł. Papieża Jana Pawła II. Powyżej ołtarza, usytuowano przestrzeń dla chóru i fisharmonii. Wystrój wnętrza obu kaplic sprzyja refleksji, modlitwie i medytacji. Dom pogrzebowy z kaplicami spełnia oczekiwania społeczeństwa, wierni będą mogli spokojnie się modlić. 
 
   Właściciele i mieszkańcy pragną, aby kaplica pozostała miejscem pożegnania zmarłych naszych parafian, bez względu na wiarę. Niech miejsce to, będzie przykładem szacunku i modlitwy - za wstawiennictwem Jana Pawła II. Niech to, od dawna oczekiwane miejsce, będzie godne refleksji nad czasem przemijania oraz tym, co głosił i czego świadkiem był nasz wielki rodak.
 
 
       Tekst i foto: Stanisław Orłowski

 


Komentarze (17)

Dlaczego e- Grajewo nie daje wszystkich komentarzy cenzura jak za komuny

Bardzo ładny i duży ten budynek. Od kiedy będzie czynne?

Dwa dni temu zrobiłam wpis z zapytaniem o pogrzeb w świeckim stylu....bardzo mnie to interesuje , dlaczego nie ma tego komentarza ?

co wielkie otwarcie a opinii nie chcecie słuchać

BiaLy, w ostatnich drgawkach komuny miałam dwa latka , to nie wiem jak było. Domyślam się, że chciałeś narozrabiać. Zrozumiałeś, że wyjątkowo ten Portal nie nastawia się na plotki lub słownictwo uliczne. Pójdź do sąsiadki i pogadajcie sobie, jak to na wojence ładnie.ana, na pytanie w świeckim stylu ksiądz ci odpowie. Po co masz tu pytać.

Caly Dom Pogrzebowy wraz z kaplicą będzie funkcjonowal od początku czerwca :D

Ana - a co Ci za różnica, co z Tobą będzie po śmierci? Skoro ona kończy wszystko - to nie wywalaj pieniędzy na głupie ceremonie; chyba, że zechcesz postawić wszystkim piwo - to przyjdę, nie zapomnij powiadomić mnie kiedy?

To będzie miejsce gdzie godnie będzie spoczywać zmarły, czasami warunki mieszkaniowe pomimo że bardzo się chce nie sprostają oczekiwaniom i wymogom. Wszyscy na pewno do tego się przyzwyczają.

Do Madzia - gdybym miała ochotę na rozmowę z księdzem to nie pytałabym o pogrzeb w świeckim stylu .Trudno to zrozumieć ?

ana, warunki to oni ustalali. Na zdjęciach widać wyraźnie, że coś podpisują. Na pewno świeckość pogrzebu ustalili i zapłatę.Reszta jest tajemnicą. Ludzie nie wiedzą, to nie pytaj nas.

Byłem na uroczystości i wiem ze to dekret, który musi podpisać każdy dom pogrzebowy. Niestety, o dalsze informacje, trzeba zapytac wlaścicieli bo to normalne.

pogubiliście komentaże

Mało tych komentarzy, pewnie ostra selekcja.

jur4, nie pytam, po co Ci to, czego i tak nie znajdziesz. Jednak, jeśli zawodowo zajmujesz się odzyskiwaniem komentarzy, to próbuj dalej. Zacznij od bezbłędnego wpisania słowa komentarz. Czuję, że możesz temu sprostać, tylko nie chcesz podporządkować się normom, bo wolisz być w kontrowersji z polską ortografią. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w poszukiwaniu zagubionych komentarzy. Hi!no,gdyby powiedzieć wszystko....co można by powiedzieć....

były już pogrzeby

Dąb, prosisz o pogrzeb. Niepotrzebnie się śpieszysz, bo dęby żyją ponad tysiąc lat. Nie pchaj się, zaczekaj.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.