środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10608 wyświetleń

Ostatni tydzień abolicji

Podatnicy, którzy w latach 2003–2007 uzyskiwali dochody za granicą i chcą ubiegać się o umorzenie lub zwrot podatku dochodowego mają na to czas jedynie do najbliższego piątku, 6 lutego 2009 r. Po upływie tego terminu podatnicy nie będą mieli prawa do skorzystania z abolicji podatkowej. Termin ten jest bowiem terminem którego nie można przedłużyć lub przywrócić.

Dotychczas, do urzędów skarbowych w województwie podlaskim, wpłynęło 1010 wniosków podatników o umorzenie lub zwrot podatku dochodowego związanego z dochodami uzyskiwanymi za granicą. Z naszych obserwacji wynika, iż największa liczba wniosków trafiła do urzędów w ostatnich dniach stycznia.

Spośród rozpatrzonych do tej pory wniosków połowa dotyczy umorzenia, a połowa zwrotu podatku dochodowego. W ramach abolicji urzędy skarbowe z naszego województwa:
- umorzyły już podatnikom 986 961 zł podatku od dochodu uzyskiwanego zagranicą wraz z odsetkami,
- zwróciły 345 572 zł w ramach zwrotu części zapłaconego podatku.

Wszystkim podatnikom, którzy składają wnioski przypominamy, iż urząd skarbowy ma prawo wezwać podatnika do przedłożenia dokumentów świadczących o uzyskaniu dochodów poza granicami kraju przetłumaczonych na język polski.

Szczegółowe informacje dot. sposobu skorzystania z abolicji podatkowej można znaleźć na stronie internetowej pod adresem http://www.mf.gov.pl/ulganapowrot/index.phpRadosław Hancewicz
Rzecznik prasowy
Izby Skarbowej w Białymstoku


Komentarze (1)

polacy niewracajcie do tegocyrku

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.