piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

Osowe Grzędy 2008

W 1944 roku we wrześniu w rejonie Osowe Grzędy w czasie akcji „Burza” ponad 500 żołnierzy 9 pułku strzelców konnych AK starło się z 10 tysiącami żołnierzy niemieckich. Poległo ponad stu naszych partyzantów pochodzących z ziemi grajewskiej. W naszym rejonie była to największa bitwa w czasie drugiej wojny światowej.

Na pamiątkę tych wydarzeń w 64 rocznicę odbyła się uroczystość patriotyczno- religijna o wyjątkowo podniosłym charakterze.
 Uroczystości rozpoczęła się o 11:00 mszą św. w kościele p. w. Narodzenia NMP w Rajgrodzie. Obecne były władze samorządowe, wojskowe, stowarzyszenia kombatantów i weteranów, harcerze, oraz rodziny poległych żołnierzy, a także leśnicy. Obchody rocznicy bitwy uświetniła orkiestra dęta, 25 pocztów sztandarowych i asysta wojskowa. Następnie pod pomnikiem poległych na Grzędach odbył się apel z salwą honorową i uroczyste złożenie wiązanek i kwiatów.
 
Na koniec uroczystości odbyło się tradycyjne wspomnieniowe spotkanie przy wojskowej grochówce.


Galeria zdjęć - Obchody przy pomniku nieopodal Leśniczówki Grzędy

e-Grajewo.pl

Osowe Grzędy- 2005
Osowe Grzędy- 2007


czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.