Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 15080 wyświetleń

Osiedle Jana Pawła II

Dobiegają końca prace nad stworzeniem Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów położonych w okolicach kościoła p.w. MBNP w Grajewie. Koncepcja obejmuje rozległy obszar znajdujący się między ulicami Wojska Polskiego a Ekologiczną. Przeznaczony on jest pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne z dopuszczeniem usług. Miejsce za kościołem zarezerwowane jest na skwer. Niezabudowany, zielony obszar ma spełniać funkcje rekreacyjne nowego osiedla roboczo nazywanego Jana Pawła II.

e-Grajewo.pl

wtorek, 6 czerwca 2023

TEAM 4 - dwa kółka i kolejka

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Wiolecie Zielińskiej

Komentarze (16)

jednorodzinne tak ,jak najbardziej, koniec bloków,dosyć bloków,nigdy więcej bloków

fajnie, Grajewo się rozrasta :-)

Dziękujemy Redaktorom e-grajewo za odpowiedź. Swoją drogą cieszymy się,że mogliśmy być inspiracją do kolejnego artykułu. Pozdrawiamy

A gdzie ja bede z psem wychodził ? Niech zrobią jakiś wybieg dla psów w tym miejscu.

Tylko mnie od strzelnicy :D i pewnie zaczną się na tą wspaniałą niepowtarzalną górę schodzić jakieś nieprzyjemne typy z nowo powstałych osiedli... aj:) Nie mówię,że wcześniej to zjawisko nie występowało, ale teraz pewnie będzie występować w bardziej obszernej formie... :)

heh dobre a może osiedle powinniśmy nazwać im ojca rydzyka albo im lecha kaczyńskiego czy tez romana giertycha ludzie obudźcie się!!! skończcie już z tym państwem kościelnym i zacznijcie się rozwijać albo naprawdę Grajewo stanie się miastem emerytów i rencistów, którzy nie tolerują innych poglądów i chęci rozwoju, a młodzież zacznie uciekać bo nie będzie tu żadnych perspektyw oprócz bycia ministrantem lub księdzem i nie wiem dla kogo ta podlizówa z tą nazwą ....)

Szanowny Internauto o pseudonimie "Żal" problemem nie jest nazwa osiedla lecz to że gruntów przeznaczone pod zabudowę jest tak mało i tak rzadko się pojawiają na sprzedaż. Rozwój miasta stoi ponieważ nie ma dopływu nowych mieszkań dla młodych ludzi i działek pod zabudowę dla tych nieco bardziej zamożnych. Grajewo stanie się miastem emerytów i rencistów ponieważ młodzi pracujący w Pfajdere,że lub Mlekpolu kupią nowe mieszkania w Ełku zamiast ustopić 2500 zł/m za mieszkanie w 40 letnim bloku na Broniewskiego lub nieco młodszym na Południu po pewnym czasie jak zmęczą ich dojazdy znajdą pracę w ełku i na stałe znikną z Grajewa. Kto z władz Grajewa ma interes w blokowaniu inwestycji np budowy nowego bloku na byłej targowicy przez Pana Wasilewskiego - dopływ 60 nowych mieszkań na pewno wpłyną by na ceny na rynku wtórnym i dodatkowo 60 rodzin którzy kupili by w nim nowe mieszkania na dłuższy okres zostały by Grajewie. Gdyby powstał kolejny blok to następne rodziny "zarzuciły by kotwicę" w Grajewie i pracowały by, spłacały kredyty, wychowywały dzieci itp....itd itd. Tak było i jest w Ełku z osiedlem Baranki i proszę zobaczyć jak rozwija się miasto..ale na górze siedzą ludzie którzy widzą dalej niż koniec swojego nosa...ale to już inna historia :-)

Super nie wiedziałem, że pracując w Grajewie można tyle zarobic aby stać było człowieka na wykup mieszkania na tym osiedlu i utrzymanie go. Może to osiedle budowane będzie z myślą o ludziach, którzy mają wrócić na starość z obecnej emigracji zarobkowej. Skoro w Polsce ma nastąpić czas cudów może to jakiś przyczułek w tym kierunku.
Z tymi nazwami pro pobożnymi to zaczyna być przesadnie. Jak za "komuny" w każdym mieście ulica z imieniem odpowiedniego patrona, osiedle, skwer, pomnik, zakład, szpital itp. - tylko patroni inni.

Kilkadziesiąt mieszkań rocznie w Ełku nie kupują ludzie mniej lub bardziej zamożni niż w Grajewie, ale mają taką możliwość a nie skazani są na starocie dodatkowo w kosmicznych cenach - druga sprawa pracując w Grajewie na pewno nie kupisz mieszkania za gotówkę ale od czego są kredyty i masę młodych ludzi je zaciąga i pomału spłaca - pracować w angli czy irlandi i widzieć żonę oraz dziecko raz na 3 miesiące lub w Grajewie zarabiać grosze, spłacać raty i być z rodziną - co kto woli to kwestia indywidualnego podejścia do życia i tego czy za jakiś czas patrząc na ciebie dziecko nie zapyta: "mamo kim jest ten Pan...."

o obok mojej ulicy :D

Wspaniała lokalizacja osiedla dla zagorzałych zwolenników oraz dyrekcji pobliskich zakładów przemysłowych. Nareszcie mogliby oni nie tylko w pracy ale równiż po pracy ,,dotlenic sie".

Wspaniała lokalizacja!!! Nareszcie będzie można pooddychać świeżym powietrzem - ,,zielone płuca Polski"...

Ludzie jakie bloki jakie mieszkania? Czy wy nie umiecie czytać? Budownictwo jednorodzinne - czyli DOMY nie bloki !

Do internauty "byly Grajewiak" zgadzam sie w pelni z Toba i wiem o czym mowisz, ale takie sa juz realia zycia w G-wie. I sama nazwa osiedla jaka ma byc moze juz swiadczyc o zacofaniu intelektualnym mieszkancow G-wa. A jezeli chodzi o wladze,to jak powiedziales... inna historia :? Pzdr

niech buduja co maja do roboty :P Byle nie obok 67 ;]

po co ten skwer jezeli mają to byc domki jednorodzinne to nikt z mieszkancow nie bedzie korzystał zeń pojawi sie nastepne lokum dla wandali i małolatow rozumiem doskonale ze nie moze byc ten obszar oddany pod zabudowe jednorodzinna bowiem na skos przebiega czynny kolektor sciekowy mlekpolu i czyni ten teren pustkowiem ale mam propozycje zamiast terenu wątpliwej zieleni pobudowac DOM SPOKOJNEJ STAROSCI w bezpiecznej odleglosci od smierdzacego kolektora ,na tle tych widocznych brzozek blisko łąki.pola uprawne no i przedewszystkim koscioł dla tych ludzi,znajdzie prace pilegniarka,lekarz...ksiądz.. wolontariat... nie ma w okolocy takiej placowki i nasze miasto powinno ją stworzyc-młodziez z oazy poznalaby oprocz zabawy wiele wspanioalych starszych ludzi nauczylaby sie ich poszanowania przebywając w wolnych chwilach w takiej placowce razem ze swoimi opiekunami

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.