Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 12532 wyświetleń

Os.Północ chce lepszych ulic

W listopadzie br. mieszkańcy osiedla Północ (m.in. ulic J. Kochanowskiego, Słowackiego, Piaskowa) udali się do Burmistrza Miasta Grajewa z petycją , w której definitywnie sprzeciwiają się wykładaniu „komunistycznymi płytami” ulic wspomnianego osiedla. Społeczności przeszkadza, że są one dziurawe, popękane i wystają z nich druty mogące uszkodzić samochody. Mieszkańcy nie zostali poinformowani, że są to tylko rozwiązania tymczasowe i w obawie, że płyty zostaną ułożone na stałe postanowili interweniować.

- Społeczeństwo odebrało nasze działania w ten sposób, że płyty zostaną położone i na tym koniec prac na osiedlu. To jednak nie jest prawda, gdyż obecnie os. Północ mamy ujęte w zgłoszonym wniosku do Funduszu Spójności w programie gospodarki wodno-ściekowej. Jeżeli nie zrobimy w ziemi instalacji kanalizacyjnej, nie doprowadzimy wody i nie podłączymy "burzówki", to nie będziemy mogli położyć właściwej nawierzchni - powiedział nam wiceburmistrz Grajewa Waldemar Remfeld.

Na osiedlu in. zwanym „Piaski” problemem są też nieuregulowane stany prawne działek. Niektóre posesje wkraczają w ulicę, a przy Kochanowskiego np. fragment drogi pełni funkcję podwórka. Żadne prace nie zostaną rozpoczęte dopóki nie będą rozwiązane kwestie własnościowe. Najbliższa wydaje się budowa nawierzchni na ul. Słowackiego, planowana kwota 150 tys. zł zostanie prawdopodobnie uruchomiona wiosną 2008r.

O utwardzenie terenu na prośbę niektórych osób z osiedla zabiegał radny miasta Henryk Modzelewski, który również jest mieszkańcem tego osiedla - Petycja powstała z plotki i z domysłów. Uważam, że zanim napisze się takie pismo, powinno się zasięgnąć informacji na dany temat. Myślę, że petycja spowodowana była faktem, że mieszkańcy przestraszyli się, iż płyta zostanie położona i na tym prace się zakończą. Byłem bardzo zdziwiony, że takie pismo powstało ponieważ mieszkańcy z ul. Polnej i Piaskowej spotykając mnie prosili, aby w jakiś sposób utwardzić ulicę. Chcę zorganizować spotkanie z mieszkańcami os. Północ, aby uspokoić, wyjaśnić zaistniałą sytuację i poinformować o pracy, jaka będzie wykonywana na tym terenie - dodaje H. Modzelewski.

e-Grajewo.pl

wtorek, 6 czerwca 2023

TEAM 4 - dwa kółka i kolejka

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Wiolecie Zielińskiej

Komentarze (13)

by wkoncu zrobili asfalt na rolnej.

pff... mi na slowackiego tez jest potrzebny

trzeba jeszcze położyć asfalt na ul.Ekologicznej, bo tam też leżą stare płyty z wystającymi drutami

Na PIACHACH Chcemy asfalt ! A Co tam Tradycja o Piachach i taki nie zginie haha ;)

POZDRO załodze !

mam pytanie ilu radnych potrzeba z terenu grajewa by kazdy reprezentowal ulice osiedle i przyczynial sie do naprawy nawierzchni na ''swoim'' podworku czy na tym polega ta funkcja czy w koncu stanie sie tak ze bez zadnych petycji w koncu ktos o to miasto zadba Obserwuję ..tam gdzie mieszka ktos''zacny'' lub gdzie buduje sie''zacny'' tam od razu jest robiuone wszystko '''''''' pytam a te dzielnice grajewa gdzie ludzie mieszkają od 50 i wiecej lat to grajewo bebebebebe wstyd
e-grajewo bez cenzury

Na Ekologicznej potrzebny asfalt od zaraz

a na lipowej chodniki

Czy na ulicy Świerkowej, Sosnowej też będą betonowe płyty? Zobaczymy na wiosnę.

heh ale asfalt tez jest potrzebny na alternatywach co nie?;/ widzieliscie jaka tam droga jest;/ a szczegolnie zimą ;/ chodzic sie nie da.. (tam jak sie jedzie do bloku 71 czy 72) .. bez komentarza..

Na ul. EKOLOGICZNEJ jak sama nazwa wskazuje powinno byc ekologicznie czyli trawa.

Przyjedzcie i zobaczcie teraz jakie są te dziury w tych płytach gdy nie ma śniegu, a nie jak jest pokazane na tych zdjęciach.

sledz ty chodzisz po asfalcie nie narzekaj

moim zdaniem na takich osiedlach jak os Pólnoc asfalt to zle rozwiazanie lepiej np kostki podbrukowe

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.