wtorek, 16 kwietnia 2024

Sport

  • 12 komentarzy
  • 12215 wyświetleń

Olimpiada Samorządowa

W dniu 2 czerwca br. na stadionie sportowym "Warmii" w Grajewie odbyła się VII Olimpiada Samorządowa Województwa Podlaskiego, której celem jest m.in. popularyzacja sportu i rekreacji wśród radnych i pracowników administracji samorządowej, integracji, zapewnienie czynnego wypoczynku i współzawodnictwa sportowego, uczczenie obchodów Dni Samorządowca. Głównym organizatorem imprezy było Podlaskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, przy współudziale Sejmiku Województwa Podlaskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Starostwa Powiatowego w Grajewie i Urzędu Miasta Grajewo.


W zawodach zmagali się pracownicy Urzędów Gmin, Miast, Starostw Powiatowych, Urzędu Marszałkowskiego, radni reprezentujący swoje regiony.

Rywalizowano w lekkoatletycznych dyscyplinach sportowych jak biegi, skok w dal czy pchnięcie kulą. Walka odbywała się też rekreacyjnie np. rzut lotką do traczy, podnoszenie ciężarka. Był też trójbój dla władz, gdzie należało wykazać się rzutem piłką lekarską, celnie trafiać lotką i strzelać na bramkę. Jedną z ciekawszych konkurencji było przeciąganie liny, zawodnicy otrzymali tu ogromne wsparcie od zaciekle kibicujących kolegów swoich drużyn. Nie zabrakło zmagań w piłce nożnej oraz siatkowej.


Miejsca w klasyfikacji generalnej:
I - Powiat Grajewo (177 pkt)
II - Powiat Hajnówka (166,5 pkt)
III - Powiat Sejny (155,5 pkt)
IV - Powiat Bielsk Podlaski (137 pkt)
V - powiat ziemski Białystok (127 pkt)
VI - powiat grodzki Białystok (125,5 pkt)


– “Jest to udane wydarzenie, z którego się bardzo cieszymy. Chcę złożyć gorące podziękowania władzom Powiatu Grajewskiego oraz władzom Miasta Grajewa za bardzo wzorowe zorganizowanie tej imprezy. Muszę podkreślić, że wszyscy uczestnicy podeszli z dużym zaangażowaniem, z dużymi emocjami do dzisiejszych zawodów. Przebiegały one w rodzinnej atmosferze i każdy znalazł coś dla siebie. Dziś wygrali najlepsi, ale najważniejszą rzeczą było to, że uczestniczono w tej imprezie zgodnie z jej celem. Każdy z niej wyniósł cenne wnioski, które przełożą się na codzienne życie. Mam tu na myśli uprawianie sportu rodzinnego, wycieczki poza miasto i zachęcenie swoich dzieci do uprawiania sportu w przyszłości. W sporcie, również w życiu codziennym powinna być zdrowa rywalizacja, żadnej przemocy i naciągania, czego świadkami byliśmy dzisiaj.” – dla e-Grajewo.pl Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Jan Kamiński.

-...Dzisiejsze zawody przebiegały w bardzo dobrej atmosferze. Składam podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji dzisiejszej imprezy. Dziękuję szczególnie przedstawicielom Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku: Marszałkom J. Krzyżewskiemu, J. Kamińskiemu oraz dyr. K. Zajkowskiej, przedstawicielom Ludowych Zespołów Sportowych, którzy dopilnowali wszystkiego od strony sportowej, p. Burmistrzowi i służbom miejskim, które ciężko pracowały, żeby stadion pięknie wyglądał, pracownikom Starostwa Powiatowego w Grajewie oraz całej ekipie sędziowskiej. Słowa uznania kieruję do prowadzącego – dyr. ZS w Wojewodzinie, nauczyciela w-f, przyjaciela młodzieży, przyjaciela sportu, duszy dzisiejszej imprezy – K. Choynowskiego... – mówił na zakończenie aktywny i wszechstronny uczestnik olimpiady Starosta Grajewski Jarosław Augustowski

Galeria zdjęć 


Galeria zdjęć 


e-Grajewo.pl

wtorek, 16 kwietnia 2024

BIEG WILKA NA BOISKU CZWÓRKI

Komentarze (12)

2 czerwca uroczyste otwarcie wyremontowanego dworca PKP,albo 2 czerwca otwarcie wyremontowanego kina ,albo ......nowego dworca PKS, ...........nowoczesnego centrum wypoczynkowego dla dzieci i młodzieży-POMAZYĆ DOBRA RZECZ!!!!

w tych godzinach to się pracuje, na olimpiade jest czas w niedziele

a kto będzie pracował !

a kto będzie pracował !

Co za malkontenci! A dlaczego piłkarze grają na mundialu? Przecież również pracują, czyli są na umowie w klubach!
Ludzie! Trochę opamiętania!

czy to prawda ze 2 czerwca bedzie uroczyste nowej trybuny ?? a czy w niedziele mecz mozna bedzie ogladac z nowej trybuny??

przecież mogliście zrobić to 1 czerwca

a dalej to nie będzie głębszej integracji.Zakończenie i poczęstunek .Zapraszm wszystkich na uroczyste zakończenie do Hadesu .Impreza szmpańska z naszych podatków.W budżecie zostały zapisane te pieniądze na promocje miasta

popieram Cię w.

widać że robia to sami dla siebie a nie dla pozostałych mieszkańców-żałosne

Jeśli urzędnicy będa na umowach w klubach sportowych to niech grają ,ale oni mają pracować w urzędach, a ta praca nie polega na kopaniu piłki.Po pracy mogą kopać co i kogo chcą!

zabawa urzędników za podatki podatników

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.