Wiadomości

Okradał puszki

Intruza schowanego w konfesjonale zamkniętej świątyni znalazł kościelny. 26-latek został zatrzymany, gdy usiłował okraść augustowski kościół. Przed policjantami przyznał się do kilku innych kradzieży. Jego łupem padały skarbonki i zgromadzone w nich datki.

W minioną sobotę po wieczornej mszy w jednym z augustowskich kościołów 26-letni mężczyzna schował się w konfesjonale. Tam czekał na wyjście wiernych i zamknięcie świątyni. Mężczyzna nie spodziewał się, że odnajdzie go tam kościelny. Intruz miał przy sobie reklamówkę z narzędziami ślusarskimi. Wezwani na miejsce zdarzenia policjanci zatrzymali złodzieja. W trakcie przesłuchania w komendzie okazało się, że 26-latek w augustowskich świątyniach grasował przynajmniej od miesiąca. Mężczyzna przyznał się, że w tym czasie okradł już 3 inne kościoły. Jednak wcześniej swoje zakusy kierował wyłącznie na skarbonki z ofiarami wiernych. Gdy nie dał rady sforsować zamknięcia kradł puszkę w całości. Jego łupem padało zazwyczaj po kilkadziesiąt zł. tzw. wdowiego grosza. Zatrzymanemu mieszkańcowi jednej z podaugustowskich wsi policjanci przedstawili zarzuty usiłowania kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do kilku tamtejszych obiektów sakralnych. Grozi mu za to kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Augustowa, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych kradzieży oraz sprawdzają czy zatrzymany nie ma na koncie innych podobnych „występów”.

KW Policji w Białymstoku

piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.